reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawie 15 miesięcy pomóżcie !

reklama
Wytłumaczenie może być proste.
Byc może zaczął wpiep…ac jedzenie niczym świnka trufelki? ;)
W ramach…jedności.
 
Cześć 26 lipca na stanie będziemy mieć 15 miesięcy nie pokazujemy paluszkiem nie robimy papa nie pokazujemy oko nos itp mówimy mama baba Dada nie naśladujemy zwierząt książeczki oglądane codziennie gdzie naśladuje odglosy zwierząt co prawda przyznaje się bardzo mało praktycznie bardzo rzadko pokazywałam palcem czy uczyłam robić papa czy oko nos odwzajemnia uśmiech robi kosi kosi reaguje na imię 5 wizyt u różnych neurologopedow 2 wizyty u neurologa i nic wszyscy mówią że ok żeby się bawić że ma czas że ma czas by samodzielnie chodzić ale czy wierzyć im ??? Ogarniają mnie już wątpliwości naprawdę młodsze dzieci pokazują palcem itp przesadzam co tobie źle ??? Stres ?? Moja nerwowość ?? Przede mną wkoncu rozprawa w sądzie zaniedbałam moje dziecko ? Nie wiem jak z co robić ?
Możesz jeszcze spróbować wizyty u dobrego dziecięcego psychiatry dla świętego spokoju. To psychiatra zajmuje się diagnozowaniem takich zaburzeń rozwoju jak spektrum autyzmu czy afazja lub mutyzm. Nie mówię, że Twoje dziecko coś z tego ma. Ale jeśli się martwisz, a na pewno tak, skoro byłaś już u tylu neurologopedów i neurologów, to dorzuć jeszcze psychiatrę i u niego zalicz wizytę.
Przy problemach takich, jak opisujesz, to właśnie psychiatra powinien być pierwszym specjalistą oglądającym dziecko, bo to jego działka. :)
Jeśli chodzi o opóźnienie ruchowe (choć Twoje dziecko jest w normie rozwojowe, bo jeszcze nie musi chodzić), to możesz się udać do lekarza rehabilitacji (można skierowanie na NFZ) lub do dobrego fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta oceni, czy np. dziecko nie ma obniżonego napięcia mięśniowego brzuszka czy wzmożonego napięcia mięśniowego nóżek itd i przez to ma problemy z nauką chodzenia. Aczkolwiek mówię, jeśli chodzi o chodzenie, Twoje dziecko łapie się w normy rozwojowe i część dzieci w tym wieku jeszcze nie chodzi. Po prostu. Ale jestem zwolennikiem "sprawdź wcześniej, niż później żałuj, że nic nie zrobiłeś". :)
 
reklama
Czy tylko mnie tak denerwuje jak matki opowiadając o dziecku piszą/mówią "mamy ileś tam miesięcy, nie mówimy, nie chodzimy itd..."? Dziecko jest już osobną istotą to to dziecko nie mówi, dziecko nie chodzi czy dziecko nie pokazuje palcem, nie Wy.
Tak zupełnie bez złośliwości - nie tylko Ciebie. Nie rozumiem tego 🤷🏼‍♀️ Kojarzy mi się z owijaniem się wokół dziecka niczym bluszcz.
I ciekawe do którego roku życia stosuje się te formę "my".
Niech sobie robią co chcą w sumie, ale nie zmienia to faktu że jest to lekko creepy...
 
Do góry