reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawie 15 miesięcy pomóżcie !

Czy tylko mnie tak denerwuje jak matki opowiadając o dziecku piszą/mówią "mamy ileś tam miesięcy, nie mówimy, nie chodzimy itd..."? Dziecko jest już osobną istotą to to dziecko nie mówi, dziecko nie chodzi czy dziecko nie pokazuje palcem, nie Wy.
Carola320 zadała konkretne pytanie i poprosiła o pomoc, bo się martwi. Nie prosiła o ocenę, w jaki sposób opisuje swoje dziecko. Rozumiem, że cię to razi, jednak naprawdę sądzisz, że ta krytyka była potrzebna, bo ty mówisz inaczej? Po co?
 
reklama
Carola320 zadała konkretne pytanie i poprosiła o pomoc, bo się martwi. Nie prosiła o ocenę, w jaki sposób opisuje swoje dziecko. Rozumiem, że cię to razi, jednak naprawdę sądzisz, że ta krytyka była potrzebna, bo ty mówisz inaczej? Po co?
No to przecież odpisałam, że skoro ona nie pokazuje palcem czy nie mówi to powinna się martwić, a dziecku niech da czas. Chyba dobra odpowiedź na to w jaki sposób zadała pytanie?
 
No to przecież odpisałam, że skoro ona nie pokazuje palcem czy nie mówi to powinna się martwić, a dziecku niech da czas. Chyba dobra odpowiedź na to w jaki sposób zadała pytanie?
I teraz już wiem, że to nie jest miejsce, którego potrzebujesz i szukasz.
 
Cześć 26 lipca na stanie będziemy mieć 15 miesięcy nie pokazujemy paluszkiem nie robimy papa nie pokazujemy oko nos itp mówimy mama baba Dada nie naśladujemy zwierząt książeczki oglądane codziennie gdzie naśladuje odglosy zwierząt co prawda przyznaje się bardzo mało praktycznie bardzo rzadko pokazywałam palcem czy uczyłam robić papa czy oko nos odwzajemnia uśmiech robi kosi kosi reaguje na imię 5 wizyt u różnych neurologopedow 2 wizyty u neurologa i nic wszyscy mówią że ok żeby się bawić że ma czas że ma czas by samodzielnie chodzić ale czy wierzyć im ??? Ogarniają mnie już wątpliwości naprawdę młodsze dzieci pokazują palcem itp przesadzam co tobie źle ??? Stres ?? Moja nerwowość ?? Przede mną wkoncu rozprawa w sądzie zaniedbałam moje dziecko ? Nie wiem jak z co robić ?
Moja ma 13 miesięcy. Mowi mama, tata, daj. Robi papa i pokazuje palcem. Ale jej starszs siostra nie robila tego dopoki nie skonczyla 18 miesięcy. Wtedy nagle z dnia na dzien zaczęła gadac i od tematej pory nie zamyka jej sie buzia. Ma 4 lata jest 3 jezyczna plus podstawy angielskiego i jest wg wychowawczyni najlepszs w klasie. Tak wiec spokojnie. Daj dziexku czas, nie stresuj jego i siebie. Kazde dziecko ma swoj rytm.
 
Moja ma 13 miesięcy. Mowi mama, tata, daj. Robi papa i pokazuje palcem. Ale jej starszs siostra nie robila tego dopoki nie skonczyla 18 miesięcy. Wtedy nagle z dnia na dzien zaczęła gadac i od tematej pory nie zamyka jej sie buzia. Ma 4 lata jest 3 jezyczna plus podstawy angielskiego i jest wg wychowawczyni najlepszs w klasie. Tak wiec spokojnie. Daj dziexku czas, nie stresuj jego i siebie. Kazde dziecko ma swoj rytm.
Dziękuję za odpowiedź 🙂
 
Do góry