reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawie 8-miesieczniak nie przekręca się z brzucha

Elencza

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Luty 2020
Postów
5 349
Witam!
Mój syn niedługo skończy 8 miesięcy- w wieku 5,5 siadał i raczkował. Od stycznia podciągał się na meblach, a wczoraj zrobił pierwsze samodzielne kroki, ale nie umie odwrócić się z brzucha na plecy..
Często się przez to budzi.. Jak zaśnie na brzuchu, to często marudzi po przebudzeniu (najczęściej w pozycji czworaczej), odwrócony na plecy- zasypia natychmiast, ale sam tego nie robi...
Powinnam zgłosić się z nim do fizjoterapeuty..
 
reklama
Rozwiązanie
Bardzo Wam dziękuję! Od razu mi lepiej!!:)
Syn właśnie przez to często się budzi- jak zaliczy walnięcie o szczebelki..
Po konsultacji napiszę, żeby ewentualnie inne mamy z podobnym problemem wiedziały co robić!
Jeszcze raz bardzo dziękuję za wsparcie!!
Umów się do fizjoterapeuty, pewnie pokaże wam kilka ćwiczeń, żeby dziecko 'skumalo' ten ruch.
Brak obrotów może być konsekwenacja złego napięcia mięśniowego, a przy raczkowaniu czy staniu dziecko może sobie kompensować to czymś innym (np moja córka przy słabych mięśniach brzuszka kompensowała sobie obroty mięśniami pleców a siad złym ustawieniem stópek).
Wizyta nie zaszkodzi, a na pewno rozwiąże twoje wątpliwości.
 
Tak, syn rozwija się dość szybko..
Siadał i raczkował, jak miał 5,5 miesiąca, a wstawać na meblach trochę ponad 6 miesiecy. Więc od dwóch doskonali chodzenie przy meblach, samodzielne stanie i kroki (oczywiście jescze długa droga do samodzielnego chodzenia).
Ale na plecy się nie przekręca:(
 
Jestem w szoku po przeczytaniu tego wątku. Dziecko chodzi, siedzi , w wieku 5 miesięcy raczkował a nie potrafi się przekręcić w wieku 8 miesięcy?
Każde dziecko rozwija się inaczej ale skoro dziecko już "wszystko" potrafi to i powinno się przekręcić. Skoro chodzi i siedzi to jak samodzielnie wstaje gdy leży na brzuchu? Powinnaś udać się do specjalisty i nakłaniać dziecko do ćwiczeń.
 
Z brzucha- poza jak to raczkowania, siada i wstaje..
Wydaje mi się, że dlatego nie przekręcać się na plecy, bo za szybko zaczął z brzucha podkurczac nogi i raczkowac.
Nie chodzi! Stawia pierwsze kroki, a to nie to samo.
Każde dziecko jest inne.. Ja ciągle jestem oceniania przez inne mamy, jakbym się chwaliłA umiejętnościami syna albo jakbym go zmuszała..
Zazwyczaj unikam mówienia o rozwoju syna, uznałam,że tutaj będzie "bezpiecznie..
Proszę, nie oceniacie mnie. Wolałabym, by rozwijał się "przeciętnie"- może wtedy nie budziłby się i nie wstawał za każdym razem gdy zmienia pozycję ze spania na brzuchu..
Lekarz twierdzi, że na pewno umie, tylko nie chce, skoro osiągnął pozostałe umiejętności.
W tym tygodniu mamy konsultacje u fizjoterapeuty.
Dziękuję wszystkim, którzy doradzali.
 
Staram się ćwiczyć, ale położony na brzuszek natychmiast podkurcza nogi i próbuje uciec raczkując albo siada (siada wyłącznie z pozycji czworaczej).
Nie wstaje sam, zawsze przy meblach, nogach, ścianach itp. Potem umie tylko chwilę ustać bez trzymania. Ostatnio próbuje też stawiać kroki (trzy i siada albo spada na ręce). Lekarze do tej pory twierdzili, że to w normie- że zdarzają się też takie dzieci..
U nas to kwestia dziedziczna.
 
reklama
Zobacz na stronie mamy fizjoterapeuty i jej grupie na FB jak wspierać obroty [emoji6] u nas też już raczkuje, przy meblach wstaje, ale na plecach jak żuczek [emoji23] na filmiku u tej pani pokazane jest jak ćwiczyć z dzieckiem, np podczas zabawy czy ubierania.
 
reklama
Bardzo dziękuję! Znam i stosuje- tzn próbuje.. U nas z pleców na brzuch się obróci, na boki takze, ale z brzucha albo raczkuje albo siada (A w nocy zawsze znajduje go już stojącego)..
 
Do góry