)
reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Myślisz o sobie, że jesteś złą matką? Czujesz się smutna, bezsilna, a może zyjesz w ciągłym strachu i obwinianiu siebie? Obejrzyj mądrą, szczerą rozmowę z jedną z babyboomowych mam na temat depresji poporodowej. Może odnajdziesz w niej siebie i pozwolisz sobie pomóc. A może znasz kogoś, kto potrzebuje pomocy. Kliknij i zobacz
reklama

prawo do urlopu okolicznościowego ojca biologicznego.

Rozwiązania
0
Witam. Urodzi mi się niebawem dziecko, lecz z uwagi na fakt, iż w akcie urodzenia znajdę sie dopiero po jakimś czasie (po orzeczeniu sądu) czy należy się urlop okolicznościowy? Pzdr

reklama

witch84

Fanka BB :)
Rozwiązania
62
Co masz na myśli - "w akcie urodzenia znajdę sie dopiero po jakimś czasie"? Nie bardzo rozumiem...

Rozwiązania
0
Ano to, że w momencie urodzenia, domniemanym ojcem jest mąż matki dziecka, którym ja nie jestem. Dopiero po sprawie sądowej zaprzeczenia ojcostwa domniemanego ojca i uznaniu przeze mnie dziecka stanę się "prawnie" ojcem i będzie to odzwierciedlone w akcie urodzenia.

.jagódka

Moderatorka
Członek załogi
Miasto
Lublin
Rozwiązania
0
Skoro to nie jest Twoje dziecko, to nie przysługuje Ci urlop. Natomiast możesz postarać się o zwolnienie na partnerkę po porodzie

Rozwiązania
0
Jak nie moje, jak moje :) Oczekiwał bym raczej odpowiedzi merytorycznej a nie typu "nie , bo nie". Taka odpowiedź nic mi nie mówi, skoro nie jest podparta jakąś podstawą prawną albo jakimś choćby komentarzem prawnym czy nawet jakimś artykułem. Nie mogę podeprzeć się niestety tą odpowiedzią. A na jakiej niby podstawie to zwolnienie by mi przysługiwało? Jestem na "dziale eksperckim" i myślałem, że dowiem sie coś niecoś konkretów :)

.jagódka

Moderatorka
Członek załogi
Miasto
Lublin
Rozwiązania
0
Źle zrozumiałam. Pełnię władzy rodzicielskiej zyskasz dopiero po orzeczeniu ojcostwa przez sąd, wtedy nabędziesz też wszelkie prawa i obowiązki.
Co do zwolnienia to raczej będzie przysługiwać mężowi, nie tobie, bo to on będzie sprawować opiekę nad położnicą z tego co zrozumiałam.

Edit: konkrety? Znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r.
Do uzyskania takiego urlopu okolicznościowego potrzebny będzie Ci akt urodzenia dziecka, ewentualnie wypis ze szpitala. Nie musisz tego urlopu wykorzystywac od razu po urodzeniu się dziecka, pracodawca może Ci go udzielić potem. Aczkolwiek dotyczy to tylko i wyłącznie pracownika na umowie o pracę.

Ostatnia edycja:
Rozwiązania
0
Jaki jest "okres ważności" takiego urlopu? Do kiedy moge go wykorzystać?

reklama

witch84

Fanka BB :)
Rozwiązania
62
Jeśli dziecko urodziło się w czasie trwania małżeństwa, to domniemywa się, że jego ojcem jest mąż matki. Dziecka nie może uznać jego biologiczny ojciec, zanim sąd nie orzeknie o zaprzeczeniu ojcostwa męża matki. Ale to już wiemy ;-)
Wydaje mi się, że w świetle aktualnych przepisów, to niestety mąż pana partnerki będzie miał możliwość wykorzystania urlopu okolicznościowego i ojcowskiego.

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

"Ono jest całym moim światem" - konkurs z Cebuszką

Zgłoszenia przyjmujemy do 14/08/2019

Konkurs

Konkurs! Złóż życzenia Befado i wygraj świetne nagrody!

Zgłoszenia przyjmujemy do 01/09/2019

Konkurs

Back to school – konkurs z 5.10.15.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30/08/2019

Nowe pytania

Do góry