reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawo kobiet w 2009/10 roku

mamuski powiedzcie mi czy tacierzyńskie przysługuje mojemu M mimo że ja nie pracuje??
gdzieś czytałam że przysługuje wszystkim ojcom którze odprowadzają składki w ciągu roku od urodzenia małej, a gdzieś że nie bo ja nie pracuje. Jak z tym jest??
ja tez nie pracuje a wlasnie wrocilismy z tacierzynskiego:) (mam zawieszona dzialalnosc)..mamie chyba nic do tego..ale poczekam na glos ekspertow:p
 
reklama
Dziewczyny, przepraszam jeśli było już o tym, ale nie mam czasu czytać.
Jak to jest z urlopem macierzyńskim i zasiłkiem macierzyńskim jak się zajdzie w ciążę podczas urlopu wychowawczego ?

bo ja planuję wrócić do pracy od stycznia w sumie tylko po to, żeby mieć prawo do kolejnego macierzyńskiego płatnego na podstawie mojego wynagrodzenia, ale może to jakoś inaczej działa ?
Na jakiej podstawie wyliczana jest wartość zasiłku macierzyńskiego ?
 
Dziewczyny, przepraszam jeśli było już o tym, ale nie mam czasu czytać.
Jak to jest z urlopem macierzyńskim i zasiłkiem macierzyńskim jak się zajdzie w ciążę podczas urlopu wychowawczego ?

bo ja planuję wrócić do pracy od stycznia w sumie tylko po to, żeby mieć prawo do kolejnego macierzyńskiego płatnego na podstawie mojego wynagrodzenia, ale może to jakoś inaczej działa ?
Na jakiej podstawie wyliczana jest wartość zasiłku macierzyńskiego ?

ty lobuziaro, chcesz nowego dzidziusia:) wlasnie tak to (chyba), wracasz tylko zeby im powiedziec adijos na L4;) czy chodzi ci o cos innego?
 
tez sie nad tym zastanawialam ... i poczytalam troche na necie ale nei wiem czy tak sie da ... a mianowicie w moim przypadku gdy mam umowe do 2019 roku ... jestem teraz na wychowawczym ... i jakbym teraz zaszla w ciaze <w czasie bycia na wych.> pisze podanie o powrót do pracy ... no i z 1 dniem pracy wreczam L4 ale na jakiej zasadzie skladki beda naliczane i macierzynskie to nie wiem
szkoda ze Olica nei udziela sie by moze powiedziala jak to jest z tym
 
ty lobuziaro, chcesz nowego dzidziusia:) wlasnie tak to (chyba), wracasz tylko zeby im powiedziec adijos na L4;) czy chodzi ci o cos innego?

hihi, no chcę chociaż jak na razie to przy jednym dzidziusiu nawet nie mam siły tego drugiego robić :)

nie chcę robić takiego numeru że od razu na L4, ale generalnie chciałabym zajść w ciążę w okolicach początku roku, popracować max pół roku na pół etatu i na zwolnienie. Tylko nie wiem czym to się będzie różniło od sytuacji gdybym nie wróciła do pracy z wychowawczego. Czy wtedy przysługuje mi jakiś minimalny zasiłek czy coś takiego ?
 
tez sie nad tym zastanawialam ... i poczytalam troche na necie ale nei wiem czy tak sie da ... a mianowicie w moim przypadku gdy mam umowe do 2019 roku ... jestem teraz na wychowawczym ... i jakbym teraz zaszla w ciaze <w czasie bycia na wych.> pisze podanie o powrót do pracy ... no i z 1 dniem pracy wreczam L4 ale na jakiej zasadzie skladki beda naliczane i macierzynskie to nie wiem
szkoda ze Olica nei udziela sie by moze powiedziala jak to jest z tym
składki będą naliczane według wynagrodzenia określonego w Twojej umowie o pracę. Pierwsze 30 dni L4 płaci pracodawca potem ZUS.

hihi, no chcę chociaż jak na razie to przy jednym dzidziusiu nawet nie mam siły tego drugiego robić :)

nie chcę robić takiego numeru że od razu na L4, ale generalnie chciałabym zajść w ciążę w okolicach początku roku, popracować max pół roku na pół etatu i na zwolnienie. Tylko nie wiem czym to się będzie różniło od sytuacji gdybym nie wróciła do pracy z wychowawczego. Czy wtedy przysługuje mi jakiś minimalny zasiłek czy coś takiego ?
niestety na wychowawczym nic się nie należy....oprócz jakiś dodatków jak się ma bardzo małe dochody w przeliczeniu na os w rodzinie, ale trzeba było pogrzebać w przepisach i sprawdzić dokładnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
witam jestem tu pierwszy raz i liczę na pomoc
Pod koniec stycznia 2009 zaszłam w ciążę pod koniec marca byłam dwa lub trzy tyg na zwykłym zwolnieniu lekarskim ponieważ mam problemy z kręgosłupem, moja szefowa miała moje zaświadczenie o ciąży już przed pójściem na moje zwolnienie lekarskie potem od razu przeszłam za zwolnienie ciążowe. Czy to zaliczy się do tego chorobowego ciążowego 270- dniowego, czy czeka mnie komisja lekarska? I czy chorobowe na którym przebywałam przed ciążowym powinno być wypłacane w 80 czy 100%, bo ja miałam w 80, mimo że moja szefowa miała już moje zaświadczenie o ciąży?

Aha i czy to prawda że od stycznia 2011r ma nie być becikowego/
 
witam jestem tu pierwszy raz i liczę na pomoc
Pod koniec stycznia 2009 zaszłam w ciążę pod koniec marca byłam dwa lub trzy tyg na zwykłym zwolnieniu lekarskim ponieważ mam problemy z kręgosłupem, moja szefowa miała moje zaświadczenie o ciąży już przed pójściem na moje zwolnienie lekarskie potem od razu przeszłam za zwolnienie ciążowe. Czy to zaliczy się do tego chorobowego ciążowego 270- dniowego, czy czeka mnie komisja lekarska? I czy chorobowe na którym przebywałam przed ciążowym powinno być wypłacane w 80 czy 100%, bo ja miałam w 80, mimo że moja szefowa miała już moje zaświadczenie o ciąży?

Aha i czy to prawda że od stycznia 2011r ma nie być becikowego/
Marzena powiem ci tak ze to zalezy od tego co zaznaczone masz na zwiolnieniu i to lekarz powienien zaznaczyc na nim ze to jest Ciazowe zwolnienie i ono jest 100% płatne i dni chorobowe zaliczane są wszystkie te dni co bylas na zwolnieniu <chyba> a co do komisji to nie ma chyba takiego czegos po ciazy ! toz co ty bedziesz udowadniac ze w ciazy bylas?? jedynie mogli wezwac Cie z ZUSU i sprawdzic czy faktycznie musisz siedziec w domu itp ... takie jest moje zdanie ale zajrzyj do nas pozniej pewni e inne mamy zajrza i powiedza ze swojego doswiadczenia :)
 
witam jestem tu pierwszy raz i liczę na pomoc
Pod koniec stycznia 2009 zaszłam w ciążę pod koniec marca byłam dwa lub trzy tyg na zwykłym zwolnieniu lekarskim ponieważ mam problemy z kręgosłupem, moja szefowa miała moje zaświadczenie o ciąży już przed pójściem na moje zwolnienie lekarskie potem od razu przeszłam za zwolnienie ciążowe. Czy to zaliczy się do tego chorobowego ciążowego 270- dniowego, czy czeka mnie komisja lekarska? I czy chorobowe na którym przebywałam przed ciążowym powinno być wypłacane w 80 czy 100%, bo ja miałam w 80, mimo że moja szefowa miała już moje zaświadczenie o ciąży?

Aha i czy to prawda że od stycznia 2011r ma nie być becikowego/

wg mnie zaliczy się do chorobowego ciążowego, co do L4 to powinnaś mieć je wypłacone 100% chyba ze na L4 lekarz nie zaznaczył ci "B" natomiast jeśli było to w rubryczce wpisane to powinno być 100 %

co do becikowego to myślę że to plotka:-)
 
reklama
nei wiem gdzie pisac a chodzi mi o paszport/dowód dla Pawla wiec pisze tu ....


a wiec...


chce jechac z nimm na 2 tyg do Anglii ... i potrzebny mi Dowód/Paszport ... i teraz moje pytanie... co ?? co lepiej ? wiem ze dowód za darmo ale czy dla takiego malucha wyrobia? a paszport trzeba zmieniac co roku u takich ?? jak to jest bo wiem ze kilka mam to robiło wiec prosze o wszytskie informacjie jakie papiery i czy oboje rodzice musza byc <chyba tak> itp ...
:)
 
Do góry