reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawo mamuś - przepisy prawne

czesc dziewczynki chcialam sie pochwalic polska rzeczywistoscia dzis dostalam przekaz z zusu dostalam na reke cale 220zł za caly miesiac z czego zaraz ide zaplacic im moje ubezpieczenie zdrowotne( bedeac na L4 musze je placic)cale 212zł +3,5 przelew i dla mnie za caly miesiac zwolnienia zostaje 4,5zł normalnie tylko sie zastrzelic najlepiej dla mnie w tym momencie jest zawieszenie dzialalnosci i przezucenie sie na ubezpiecznie meza w ogole po co oni mi te pieniadze wysylaja skoro i tak wracaja do nicha mnie ganiaja zeby wplacac te pieniadze ktore od nich dostaje:crazy:
 
reklama
dziweczyny! mam pytanie do tych na L4 którym sie 182 dni zwolnienia konczy przed porodem-składacie wnioski o swiadczenie rehabilitacyjne czy nie? bo ja sama nie wiem czy skłądac czy nie...niby przepisy jeszcze nie weszły, ale dzis w zusie mi powiedzieli ze mam nie składac bo od 1 stycznia i tak sie to zmienia i niepotrzbnie bede im robote na koniec roku robic...
 
modroklejka a ja bym złożyła tak na wszelki wypadek bo później może się okazać że jest już za późno i zostaniesz bez kaski a jak wiadomo kasa się przyda...:tak:
 
jutro jade do gina to spytam dokładnie co i jak i czy warto te wnioski pisac czy nie...w koncu to on je pisza a ja tylko do zusu zanosze...
 
mi pani w kadrach powiedziała że na wszelki wypadek abym wysłała bo to nie wiadomo czy to wejdzie na 100% w życie.najwyżej wyślę to po 1 stycznia, jak cos to to oleją, ale ja będe czysta.... kończy mi sie zwolnienie dokładnie 02.02.. Powinno sie wysłac na 6 tygodni przed aby nie było opóźnienia w wypłacie kaski, ale moja bratowa wysłała prawie jak się kończyl termin ale miała tylko małe opóźnienie w wypłacie kaski.
Mi lekarz to tylko wypełnił ale szczerze mówiac jakbym sama nie przypilnowała to by mi z pracy tez nie przypomnieli..
 
Ostatnia edycja:
no włąsnie madzik-ja chyba zrobie tak samo-jak przepisy wejdą to najwyzej sprawa bedzie uznana za niebyła...a jak nie to bedzie ok....mnie sie 182 dni koncza 29 stycznia...
 
hej dziewczyny :)
Wlasnie przebrnęłam przez cały wątek :)

Ja nie pisałam o świadczenie rehabilitacyjne, bo mi kadrowa powiedziala,ze nie trzeba, ze od stycznia bedzie na pewno 270 dni zwolnienia. I dobrze :) W koncu ZUS i tak by nie odmówił ciezarnej zasilku rehabilitacyjnego, a dla nich to byla dodatkowa robota papierkowa, wiec tak naprawde sejm przyjal uchwale, ktora ma ułatwiać ZUSowi, a przy okazji dopiero przyszłym mamom :)

Poczytałam sobie Wasze wypowiedzi i widze ze nie jestem sama...
Gdy poszlam na zwolnienia, to po 3 tyg kadrowa dzwoni do mnie z firmy i mowi,ze szefostwo sugeruje,zebym juz byla do konca ciazy na zwolnieniu. Bo... firma nie ma kasy, a ja zaraz przejde na garnuszek ZUSu.
Niezle nie?
Ja tez wiem,ze nie mam po co wracac do firmy,bo mnie zwolnia, wiec po macierzynskim biore wychowawczy do konca mojej umowy :)
 
reklama
a wiecie moze jak to jest z tym wychowawczym ?bo ja sie na niego wybieram tylko slyszalam ze jest bezplatny chyba ze ktos za malo zarabia to cos dostaje
 
Do góry