reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawostronny łuk aorty u płodu

To fakt że różnica jest spora w wózkach :) ja mieszkam na 3 piętrze bez windy więc nie dałabym chyba rady wnieść wózka dla bliźniąt 🤔
Ja całe szczęście mieszkam w domu parterowym, ale sporo miejsca to zajmie 😂 tak samo łóżeczka, muszę kupić dwa i już pokój cały załadowany 😂 Będzie zabawy z tymi bliźniakami już czuje, w brzuchu tez czasem dają popalić wiec mentalnie już się szykuje na armagedon 😅😃
 
reklama
Ja całe szczęście mieszkam w domu parterowym, ale sporo miejsca to zajmie 😂 tak samo łóżeczka, muszę kupić dwa i już pokój cały załadowany 😂 Będzie zabawy z tymi bliźniakami już czuje, w brzuchu tez czasem dają popalić wiec mentalnie już się szykuje na armagedon 😅😃
Oj... Faktycznie jak wspominam początki u kuzynki z bkizniami to dokładnie było tak jak piszesz - armagedon! 😅 Mama pomagała jej w opiece i nawet pamiętam że prowadziły taka tablice kto dostał jeść, kto był przebierany, bo jak wszytko miało różowo niebieski podział przez pierwsze dni tak później co bylo czyste to bylo zakładane. Więc zdążało się że chłopiec byk w różu i odwrotnie 😂 Ale teraz ma parkę wspaniałych 4-latków którzy po chwili rozłąki tak tęsknią za sobą że aż szok. Widać super więź między nimi. ❤️
 
Oj... Faktycznie jak wspominam początki u kuzynki z bkizniami to dokładnie było tak jak piszesz - armagedon! 😅 Mama pomagała jej w opiece i nawet pamiętam że prowadziły taka tablice kto dostał jeść, kto był przebierany, bo jak wszytko miało różowo niebieski podział przez pierwsze dni tak później co bylo czyste to bylo zakładane. Więc zdążało się że chłopiec byk w różu i odwrotnie 😂 Ale teraz ma parkę wspaniałych 4-latków którzy po chwili rozłąki tak tęsknią za sobą że aż szok. Widać super więź między nimi. ❤️
Właśnie to jest super że one mają taką więź ze sobą, mam nadzieje ze u mnie tez chłopaki będą mieli 😃 oby się nie bili 😂
 
To świetne wiadomości! Czyli między naszymi pociechami jest 14 dni różnicy! :) świetnie ❤️ a jak prawostronny łuk, musieliście się konsultować po porodzie?
Nie nie musieliśmy, nie ma żadnych problemów od początku ani z oddychaniem ani z jedzeniem 🙂 A ty kontrolowałaś?
 
Nie nie musieliśmy, nie ma żadnych problemów od początku ani z oddychaniem ani z jedzeniem 🙂 A ty kontrolowałaś?
Kontrolowałam, ale bardziej dla siebie i swojej wiedzy. Bo po tym wszystkim co w ciąży przeżyłam jakaś bardziej panikująca się zrobiłam. Naczytam się tych bzdur w necie a później histeryzuje 🙈🙉 W szpitalu co prawda dostałam skierowanie dla Malutkiej do poradni kardiologicznej ale terminy na NFZ kosmos... Skierowanie miałam z zaleceniem kontroli w ciągu 6 tyg a nie byłam w stanie w aglomeracji katowickiej, Częstochowie lub Radomsku umówić się na NFZ wcześniej niż za pół roku 😵 Byłam więc prywatnie u kardiologa w częstochowskiej Klarze. (polecam!) U mojej córki na szczęście tak jak u was wszystko doskonale. Mała niczym nie odbiega od innych bobasów. A lekarz powiedział że wcześniej niż za 1,5 roku mamy nawet nie zaglądać. ☺️
 
Kontrolowałam, ale bardziej dla siebie i swojej wiedzy. Bo po tym wszystkim co w ciąży przeżyłam jakaś bardziej panikująca się zrobiłam. Naczytam się tych bzdur w necie a później histeryzuje 🙈🙉 W szpitalu co prawda dostałam skierowanie dla Malutkiej do poradni kardiologicznej ale terminy na NFZ kosmos... Skierowanie miałam z zaleceniem kontroli w ciągu 6 tyg a nie byłam w stanie w aglomeracji katowickiej, Częstochowie lub Radomsku umówić się na NFZ wcześniej niż za pół roku 😵 Byłam więc prywatnie u kardiologa w częstochowskiej Klarze. (polecam!) U mojej córki na szczęście tak jak u was wszystko doskonale. Mała niczym nie odbiega od innych bobasów. A lekarz powiedział że wcześniej niż za 1,5 roku mamy nawet nie zaglądać. ☺️
Klara w Częstochowie super miejsce ☺️ Ja to nawet na NFZ nie patrzę bo to co oni robią z terminami to kpina
 
reklama
Dziewczyny, niestety ale odświeżam temat. Wczoraj na USG połówkowym usłyszałam diagnozę: prawostronny łuk aorty i podejrzenie ringu ciśnieniowego ze skierowaniem na dalsze badania u kardiologia dziecięcego.
Jesteśmy z mężem totalnie rozbici. Czytałam z czym to się może wiązać i jestem przerażona, że u nas to może być ten najgorszy scenariusz, bo ten łuk może być skojarzony z innymi okropnymi rzeczami. Jestem już w takim punkcie, że opcja z trudnościami w przełykaniu jawi mi się jako wariant optymistyczny... Naczytałam się o zespole diGeorge'a i nie mogę spać

Jak teraz funkcjonują Wasze dzieci? Jak wygląda teraz kwestia opieki lekarskiej i kontroli kardiologicznych? Wiem z wątku, że Wasze historie miały pozytywne rozwiązanie i tak bardzo chciałabym móc powiedzieć to samo o naszym synku
 
Do góry