reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Masa kreatywności, czyli Farma Świeżości!

Wskakuj na Farmę Świeżości i sprawdź propozycje dla dzieci 3-10 l. Jasne, że wskakuję.

Nie zapomnijcie wziąć udział w konkursie Netto: Zdobądź nagrody!

reklama

Prenatal DHA

reklama

Lilka

Fanka BB :)
pierwsze słysze:confused2:

a jesli chodzi o inteligencje dzieci to maja one ją zakodowaną w genach przy poczęciu wiec zadne leki w tym nie pomogą

dla mnie to kolejna próba wyłudzenia pieniędzy od ciężarnych kobiet, bo wszystkie jestesmy wrazliwe w tym okresie i wszystkie chcemy miec dzieci NAJ
takie moje zdanie na ten temat

a co to wogole sa za leki? witaminki??

misia_q

Turbomama
Miasto
Wrocław
ej laski :-D

ten tajemniczy skrót DHA oznacza należący do rodziny nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 kwas dokozaheksaenowy, zawarty w oleju ryb morskich i wodorostach morskich. A jeśli chodzi o inteligencję to kora mózgowa jest w znacznym stopniu zbudowana na bazie kwasu tłuszczowego DHA.

Nasza dieta jest uboga w kwas Omega-3, który jest niezbędny w funkcjonowaniu mózgu, a niemożliwy do wytworzenia przez nasz organizm. Dlatego tak sie poleca jedzenie ryb, szczególnie makreli, śledzia, sardynek.

ot i cała tajemnica... tabsy są ok, ale moim zdaniem DHA lepiej przyswoi się właśnie z żarcia odpowiednio zbilansowanego :-)

także laseczki jedzmy rybki!!! :tak:

Lilka

Misia fajnie ześ zorientowana hahaaa

no to moje dziecie bedzie inteligentne bo my tu duzo ryb jemy:-D:-D :-p:-p hahaaa

no prosze i ja zywieniowiec nie miałam o tym pojecia :-p:-p:-p siara heheeee:rofl2::-D

inka...

mama Ani i Magdy
Miasto
Kraków
Dzięki za informację nie wiedziałam że te tłuszcze są w rybkach, w Krakowie nie mogłam dostać Prenatalu DHA żadna dostępna apteka nie miała ich w sprzedaży bezpośredniej, dobrze że internet jest.

Pozdrawiam.

monikak_80

Czesc listopadowki 2007- tu listopadowka 2006
co do DHA to nie wiem czy w ciazy sie to podaje czy nie ale wiem ze jak wasze dzidzie beda juz jadly sloiczki to Gerber ma DHA - specjalne (odrobine drozsze) obiadki. Powodzenia dziewczyny!

eM.

Listopadowa mama '07
Miasto
Manorhamilton, Irlandia
a czy prenatal DHA zawiera tez zelazo? w ulotce nic o tym nie znalazłam z tego co pamietam, bylo natomiast napisane, zeby nie stosowac go razem z innymi preparatami witaminowymi. mam lekki niedobor zelaza, wiec nie wiem czy prenatal bedzie dobry. ryb jesc nie moge bo mdli mnie na sam ich widok, nie wspominajac o zapachu, wiec moze chociaz ten prenatal. prosze napiszcie co myslicie o tym. lepiej prenatal czy jakis zestaw witminowy? :-(

misia_q

Turbomama
Miasto
Wrocław
eM na każdym zestawie witaminowym a wiec takze i na prenatalu DHA bedzie napisane zeby nie stosowac z innymi preparatami zeby nie zdublowac dawki poszczegolnych witamin... ale to jaki on ma skład najlepiej zapytaj w aptece, nie mam pojecia czy zawiera żelazo.
Poza tym skonsultuj sie ze swoim ginekologiem bo jesli masz niedbór żelaza to może dostaniesz na recepte jakis lek np Hemofer albo coś w tym stylu.

reklama

eM.

Listopadowa mama '07
Miasto
Manorhamilton, Irlandia
właśnie dostałam jakieś żelazo. Lekarka powiedziała, że mogę je łykać nieależnie od innych witamin, ale wtedy brałam centrum dla kobiet w ciąży. teraz mam prenatal i się zastanawiam. obecnie w Irlandii jestem i mam tu problem ze skonsultowaniem się z kimkolwiek :( ale dziękuje bardzo za pomoc.

Do góry