reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prenatal duo w pierwszym trymestrze

Dołączył(a)
15 Styczeń 2017
Postów
6
Witam, jestem w 8 tc. Biorę od 2 tyg prenatal duo. Która zalecił mi mój ginekolog. Tylko że one sa od 13 tc. Czy dostarczam wystarczające witaminy dla mojego dziecka?

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witam, jestem w 8 tc. Biorę od 2 tyg prenatal duo. Która zalecił mi mój ginekolog. Tylko że one sa od 13 tc. Czy dostarczam wystarczające witaminy dla mojego dziecka?

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
A nie chodziło czasem o prenatal ale UNO? on jest do 13tyg.
nie brałabym tamtych ponieważ nadmierna ilość wit A w pierwszych tyg nie jest bezpieczna dla dziecka.
 
A nie chodziło czasem o prenatal ale UNO? on jest do 13tyg.
nie brałabym tamtych ponieważ nadmierna ilość wit A w pierwszych tyg nie jest bezpieczna dla dziecka.
Nie na pewno nie bo mam napisane na kartce która wpisał mi ginekolog

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do 13tyg przerzucilabym sie na prenatal uno. W obecnych czasach rzadko dochodzi do awitaminozy. Zazwyczaj dobrze sie odzywiamy i trzeba uwazac zeby nie przedawkowac witamin.
 
Takie pytania polecam zadawać lekarzowi, bo jednak dobrze jest, kiedy ma się zaufanie do lekarza prowadzącego.

Poza tym polecam poczytać Rekomendację PTG na temat suplementacji: Link do: Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie stosowania witamin i mikroelementów u kobiet planujących ciążę, ciężarnych i karmiących | | Ginekologia Polska.

Są lekarze, którzy zalecają od razu witaminy i rodzimy zdrowe dzieci, ale są też tacy, którzy zlecają dużo mniej albo wcale i też rodzimy zdrowe dzieci. Dużo zależy od indywidualnej sytuacji, aktualnych wyników badań, diety itd.
 
Ja brałam prenatal uno do 12tyg,w tej chwili prenatal duo i myślę,że tak powinnaś brać :-)

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja biorę prenatal duo od 13 tyg - wcześniej brałam suplement, który zawierał kwas foliowy, który przecież jest tak ważny na początku ciąży. Warto zapytać lekarza co z tym kwasem i osobiście przerzuciłabym się na prenatal uno :)
 
Do góry