reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prenatalne

U

użytkownik 214924

Gość
Cześć. Nie wiem czy w dobrym temacie. Ale mam pytanie odnośnie badań. Czytałam , że nie którzy daja skierowanie na NFZ. Czy jeśli jest się osobą nie pracująca takie skierowanie też obowiązuje? Bo z tego co mi wiadomo to kobiecie bezrobotnej będąc w ciąży przysługuje ubezpieczenie od państwa.
 
reklama
Nie wiem jak to wygląda w tym przypadku, bo ja nie pracuję, ale za to mam Hashimoto i dzięki tej chorobie miałam prenatalne za darmo
 
Cześć. Nie wiem czy w dobrym temacie. Ale mam pytanie odnośnie badań. Czytałam , że nie którzy daja skierowanie na NFZ. Czy jeśli jest się osobą nie pracująca takie skierowanie też obowiązuje? Bo z tego co mi wiadomo to kobiecie bezrobotnej będąc w ciąży przysługuje ubezpieczenie od państwa.
Nie ma to znaczenia czy pracujesz czy nie. Tu chodzi o wskazania do badań prenatalnych . Jeśli miałaś poronienia, masz cukrzycę, niedoczynność tarczycy, rodziłaś duże dzieci lub wiek powyżej 35 lat to lekarz skieruje cię na badania prenatalne. Na pewno jeśli masz ten wiek to już wystarczy.
 
Cześć. Nie wiem czy w dobrym temacie. Ale mam pytanie odnośnie badań. Czytałam , że nie którzy daja skierowanie na NFZ. Czy jeśli jest się osobą nie pracująca takie skierowanie też obowiązuje? Bo z tego co mi wiadomo to kobiecie bezrobotnej będąc w ciąży przysługuje ubezpieczenie od państwa.
Witaj! Badania prenatalne na NFZ jeśli masz do tego wskazania przysługują nawet jeśli nie miałabyś ubezpieczenia. POZDRAWIAM DUŻO ZDRÓWKA
 
Do góry