reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prevomit i co dalej?

EdytaLLL

Aktywna w BB
Dołączył(a)
12 Październik 2016
Postów
77
Witam,
Dziewczyny podzielcie się ze mną swoimi doświadczeniem w zażywaniu Prevomitu? Mam 1 główny problem. Czy osobno normalnie brac kwas foliowy? W prevomicie jest 2 mg w 1 tabletce... Jeden gin pow.ze wystarczy prevomit 2 tabletki i juz nie brac kwasu dodatkowo a dzis wrocilam z wizyty prywatnej i gin pow.ze mam brac kwas foliowy normalnie. Nie wiem juz czy go dobrze zrozumialam:/
 
reklama
Sprawdź w ulotce ile tego kwasu foliowego tam jest.
Zalecana dawka to 0,4-1mg (jeśli bierzesz 2 tabletki po 2mg to wg mnie jest to już zdecydowanie za dużo - taka dawka -4mg - jest przypisywana kobietom, które urodziły dzieci z wadą cewy nerwowej).

Podejrzewam, że masz 0,2mg w tabletce. Zatem biorąc 2 tabletki przyjmujesz 0,4mg - czyli wystarczającą ilość. Jeśli dodatkowo weźmiesz 1 tabletkę Foliku 0,4mg, to będziesz miała 0,8mg i też będziesz w normie. Zatem i jeden i drugi lekarz mają rację :)
 

Podobne tematy

Do góry