reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prevomit na mdlosci

EdytaLLL

Aktywna w BB
Dołączył(a)
12 Październik 2016
Postów
77
Dziewczyny, brala ktoras z was ten Prevomit? Mam straszne mdlosci, lekarz polecil mi te tabletki ale nie pow.ile brac dziennie. Mowil ze na opakowaniu pisze. No i pisze 1 lub 2 dziennie. I mam problem co z osobnymi tabletkami z kwasem foliowym? Do tej pory co rano po sniadaniu bralam tabletke z kwasem foliowym. Prevomit w 1 tabletce ma 200 ug i pisze ze to 100% dzienniego zapotrzebowania a tabletka kwasu foliowego ma 0.4 mg. Nie znam sie na oznaczeniach. Czy brac 1 tabletke prevomitu i tyle ze dodatkowo tez tabletke kwasu? Z moim lekarzem moge skontaktowac sie dopiero w przyszlym tygodniu.
 
reklama
Kochana mi tabletki nic nie pomogły co prawda mdłości mialam tylko tydzień:p
Ale Tobie moze pomogą idz najlepiej do apteki i zapytaj o inne tabletki na wymioty mi np.farmaceutka poleciła jakieś tabletki dla mam w ciąży z witamin b i imbirem tylko bez kwasu zapomniałam nazwy zapytaj o nie.
Ja jak cos nie wiem to dzwonie albo pisze do swojego lekarza i nie słuchaj koleżanki na dole bo niektóre witaminy dla mam w ciąży maja po 600 mg kwasu albo witaminy d ze pisze 2000 dziennego zapotrzebowania. Albo 200 itp.
Oni muszą po prostu napisać ile ma jedna tabletka mi lekarz tez magnezu kazal duzo brać zapotrzebowanie w ciąży to 400 mg a nieraz w tabletce która ma 50 mg albo 100 pisze ze jedna dziennie i 100% zapotrzebowania a kazal mi brać kilka dziennie takze wiesz:) bierz spokojnie albo kup inne
Ja mialam chyba vomit mama ale nie chce Cię w błąd wprowadzac.
A który tydzień bo kwas obowiązkowo niby do 12 tyg później masz go w witaminach na czas mdłości możesz go odłożyć spokojnie nic się nie stanie:)
 
Ostatnia edycja:
Mam 8 tydzien. Dodzwonilam sie do pielegniarki, mowila ze juz kwasu dodatkowo nie brac i żebym brala po 2 tabletki dziennie tego Prevomitu. Ale pojde może jeszcze do apteki tak jak mowisz, może maja cos innego na wymioty i osobno folik. Nie wiem zreszta. Jak to na to samo wychodzi.. 2 tabletki prevomitu maja tyle co 1 folik tyle ze przyjmowany jest z roznymi witaminami bo i c i grupa b i imbir tam jest.
 
reklama
reklama
Do góry