reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prężenie się, gazy niespokojny sen

Poczekam jeszcze do jutra jak dziś nie zrobi tej kupki to pójdę do apteki po espumisan i w razie wypadku te czopki glicerynowe a ile takiego czopka mu dać? Jakiś malutki kawałek?
Te glicerynowe są małe , chyba że coś się zmieniło. Brak kupki u takich maluchów może byc do 6 dni. Jeśli brzuszek miękki i nie płacze to bym nie panikowała.
 
reklama
Te glicerynowe są małe , chyba że coś się zmieniło. Brak kupki u takich maluchów może byc do 6 dni. Jeśli brzuszek miękki i nie płacze to bym nie panikowała.
Pręży się tylko ale to już robił dużo wcześniej, puszcza bączki normlanie robi siku i brzuszek mięciutki ma i dlatego mnie niepokoi ten brak kupki i nie wiem do robić bo tyle się na czytałam w internecie że masakra
 
Pręży się tylko ale to już robił dużo wcześniej, puszcza bączki normlanie robi siku i brzuszek mięciutki ma i dlatego mnie niepokoi ten brak kupki i nie wiem do robić bo tyle się na czytałam w internecie że masakra
Nie czytaj za dużo w necie... albo czytaj z przymrużeniem oka A przy maluszku działaj instynktownie.
 
Hej. Bardzo dobrze, że jesz orzechy:) nie rezygnuj. Ogranicz jogurty albo jedz bez laktozy, to ona najbardziej wpływa na brzuszki maluszków. Jak ma juz 4 tyg spokojnie możesz podawać espumisan 5 kropli 3 razy dziennie :), moja położna mówiła, że pomoże mu to uregulować pracę jelit. Mój maluch robił do 3 miesiąca 4-5 dziennie. Póki co espumisan mu daję jak widzę, że nóżki podkrucza (i zawsze mamy problem z brzuszkiem jsk zjem za dużo nabiału lub słodyczy). Dlatego wszytkie produkty mleczne jem bez laktozy. Jeśli jest dłuższy zastój kupki możesz podać czopki glicerynowe lub viburcol.
Z tą laktozą się nie zgodzę bo na początku wypływu leci właśnie mleko z laktozą, a później właściwe mleczko.
Ograniczanie się do produktów bez laktozy nic nie da. Trzeba byłoby zacząć od ograniczenia produktów zawierających białko mleka krowiego.
A co do problemów z brzuszkiem to normalne i minie. Układ pokarmowy takiego maluszka nie jest dostatecznie rozwinięty i najlepszy probiotyk to mleko mamy, u nas probiotyki apteczne pogarszały sprawę. Wcale nie są takie wspaniałe jakby mogło się wydawać, a i mogà zaszkodzić.
Jeśli chodzi o witaminę D to najlepszy jest Viganto.l.
 
Z tą laktozą się nie zgodzę bo na początku wypływu leci właśnie mleko z laktozą, a później właściwe mleczko.
Ograniczanie się do produktów bez laktozy nic nie da. Trzeba byłoby zacząć od ograniczenia produktów zawierających białko mleka krowiego.
A co do problemów z brzuszkiem to normalne i minie. Układ pokarmowy takiego maluszka nie jest dostatecznie rozwinięty i najlepszy probiotyk to mleko mamy, u nas probiotyki apteczne pogarszały sprawę. Wcale nie są takie wspaniałe jakby mogło się wydawać, a i mogà zaszkodzić.
Jeśli chodzi o witaminę D to najlepszy jest Viganto.l.
No ok zgadza się z tym że na początku leci mleko z laktozą... ale u mnie jest rożnica jak pije mleko krowie zwykłe (bo wtedy prężył się i płakusiał), a teraz jem dużo nabiału bez laktozy i nie ma problemu z prężeniem lub płaczem. Także to pisałam z doświadczenia. Pierwsze 3 miesiące są najgorsze, bo potem maluch sobie dużo lepiej radzi ze spozywanym przez nas jedzeniem
 
Staram się ale to pierwsze dziecko i dużo rzeczy nie wiem i po prostu się posiłkuję internetem ale za dużo tego wszystkiego :/
Espumisan nie jest dobry, a czopki glicerynowe podrażniają jelita.
Jeśli się nie boisz (a serio nie ma czego) to polecam kateter Windi. Nam życie ratował przy obu córeczkach.
Przed włożeniem trzeba porządnie wymasować brzuszek, najlepiej z jakimś olejkiem (np migdałowym) a później pupcię nasmarować delikatnie zielonym linomagiem i powolutku wsunąć. Rurki mają ogranicznik, więc nie ma obaw, że włożysz go za głęboko.
Należy pamiętać tylko, żeby go nie nadużywać, żeby nie rozleniwić jelitek :-)
 
reklama
Do góry