reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prężenie się, gazy niespokojny sen

Cały czas mu masuje brzuszek i robię rowerek nóżkami i tylko bączki puszcza, ostatnio śpi tylko na mnie i cały czas brzuszkiem jak nie śpi to dajemy go na brzuszek żeby poleżał ale ostatnio jak nie śpi to płacze o jest marudny i nie da się wtedy go położyć na brzuszek :(
I jak malutki? Co lekarz mówił?
 
reklama
Od początku jesteśmy na km. Po cc późno pojawil mi się pokarm, a mały urodził sie z wagą ponad 4 kg i od razu zaczęto dokarmiać go w szpitalu.
U mojego maluszka pojawiła sie wielka kupka wczoraj wieczorem i dzisiaj. Położna poradziła mi dawać espunissan 2 razy dziennie, ale po 10 kropel na 1 raz, jako ze espunissan w kroplach jest podobno najslabszym symetykonem. Do tego zaczęłam podawac delicol na lepsze trawienie laktazy. Nie wiem czy to od tego zadziałało czy naturalnie.
A tak poza tym na wzdęcia doraźnie pomagają u maluszka ogrzewanie brzuszka suszarką, kapiele, bujanie w foteliku lub wózku /piersiosmoczek na wyciszenie i rozluźnienie i tym samym łatwiejsze pozbycie się gazów.
Tak podobno espumisan słaby, ale u nas się sprawdził o pomógł i naprawdę po podaniu 8-10 kropel kupka jest do pół h. Na ogrzewanie brzuszka polecam termoforek z pestek. A na odgazowanie to najlepszy jest kładzenie na brzuszku.. choć wiem że czasem to jest awykonalne, to masaż lub naprzemienne dawanie nóżek... czyli prawe kolanko na lewy boczek brzuszka i lewe kolanko do prawego.
Mój malutek choć w sumie to już kawał chłopka ;) 15 tyg - 6100 g i 65 cm (a waga urodzeniowa to 3200 i 52 cm)
 
I jak malutki? Co lekarz mówił?
Że ma miękki brzuszek dobrze przybiera na wadze ma apetyt, przepisał nam kropelki kontrola za 2 tygodnie i jak się nie unormuje to usg brzuszka będzie, w czwartek tydzień temu daliśmy czopek kupa była od razu potem w piątek i w sobotę z rana lupa była i teraz w czwartek rano po szczepieniu kupa się pojawiła teraz będziemy czekać czy kropelki zadziałają
 
Tak podobno espumisan słaby, ale u nas się sprawdził o pomógł i naprawdę po podaniu 8-10 kropel kupka jest do pół h. Na ogrzewanie brzuszka polecam termoforek z pestek. A na odgazowanie to najlepszy jest kładzenie na brzuszku.. choć wiem że czasem to jest awykonalne, to masaż lub naprzemienne dawanie nóżek... czyli prawe kolanko na lewy boczek brzuszka i lewe kolanko do prawego.
Mój malutek choć w sumie to już kawał chłopka ;) 15 tyg - 6100 g i 65 cm (a waga urodzeniowa to 3200 i 52 cm)
Mój ma 7 tygodni i waży 5600 i 56 cm a waga urodzeniowa 3200 i 53 cm miał, ale to mały głodomorek jest cały czas przy piersi był 😂
 
Mój ma 7 tygodni i waży 5600 i 56 cm a waga urodzeniowa 3200 i 53 cm miał, ale to mały głodomorek jest cały czas przy piersi był 😂
No widzę, że głodomorek :). Pìekna waga. Mój ma 15 tyg- 6200g i 64 cm. Trzymam kciuki za kropelki :). Mój mały je co 2-3 h i kup też juz mniej bo jeszcze 2 tyg wstecz robił 4-5 dziennie, a teraz mamy max 2-3 dziennie.
 
Mój synek miał identyczne problemy.Polozna powiedziała żebym kupiła kropelki Delicol bo dzieci często mają problemy z trawieniem laktozy z mleka. Delicol zawiera laktazę która to trawienie ułatwia i rzeczywiście różnica jest ogromna. Gazy ładnie odchodzą,skończyły się kolki,kupa jest częściej bo potrafiła być 1 na 3 dni z dużym trudem 😬 spróbuj
 
reklama
Do góry