reklama

Prezent dla bratanicy

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez Ada90, 16 Wrzesień 2015.

1. Ada90

Ada90 Zaciekawiona BB

Moja bratanica ma niedługo 8 urodziny i chciałabym jej kupić coś niebanalnego. Dziewczynka jest bardzo uzdolniona muzycznie – ma świetne ucho, a jak kiedyś dorwała się do starego pianina, które stoi u moich rodziców to sami nie mogliśmy wyjść z podziwu jak tak małe dziecko może się tak szybko uczyć czegoś tak skomplikowanego. Mój tato pokazał jej jakieś najprostsze kawałki, a ona bezbłędnie to powtarzała. Stąd mój pomysł, żeby jej kupić keyboard – myślicie, że będzie to odpowiedni prezent? Czy nie jest jeszcze na takie urządzenia za mała? A jeśli nie to jaki model/firmę powinnam dla niej wybrać, żeby nie było to dla niej za skomplikowane. Proszę, doradźcie coś :tak:

2. happybeti

happybeti show must go on...

Świetny pomysł ! :tak:
    Na pewno ośmiolatka nie jest za mała na keyboard.
    Jeśli moge coś doradzić...Kup nie "dziecinny", tylko taki z "normalnymi" klawiszami, standardowej wielkości i kilkoma oktawami.
    Sprawdź "na ucho" brzmienie. my kupiliśmy w zeszłym roku przez internet keyboard - jakiś "no name" dla córeczki 5 lat- i ...porażka :no::baffled:- brzmienie okropne , niepodobne do niczego :baffled:. Nigdy więcej - pójdę do sklepu i kupię "na ucho".
    Na początek marka za bardzo nie ma znaczenia, choć dla dzieci dobre instrumenty to Casio i trochę droższa Yamaha. Ale jak znajdziesz coś innej firmy, ale o dobrym brzmieniu, też spokojnie do nauki może być.

3. reklama
  4. adam45

adam45 Początkująca w BB

8 lat to najlepszy wiek żeby zacząć grać na instrumencie. Sam zaczynałem grać na gitarze kiedy miałem tyle lat ...niestety na fatalnym Defilu co mnie zniechęcało strasznie bo nie chciała stroić - więc zgodzę się z happybeti :) jak instrument to jakiś taki bardziej sensowny aby zachęcić :)
    Osobiście polecam albo gitarę - klasyczną bo łatwiej opanować nylonowe struny - albo faktycznie keyboard tylko "dla dorosłych" :-D
    Co do producentów to osobiście ufam Fenderowi, Admirze, Yama'sze i Casio :) Myślę, że trzeba by podpytać specjalistów w sklepie albo jakiegoś nauczyciela muzyki bo warto zafundować kilka lekcji :happy:

5. Ada90

Ada90 Zaciekawiona BB

Dzięki za wszystkie wskazówki! Też własnie myślałam o tym, żeby kupic już taki normalny, który jej by posłużył przez trochę czasu. Niedługo wybiorę się do sklepu i tak jak napisaliście – posłucham „na ucho” brzmienia, a także podpytam specjalistów o radę. Mam nadzieję, że uda się coś wybrać - jak już kupię to oczywiście dam znać. Jeszcze raz wielkie dzięki za informacje :tak:

6. Ania84G

Ania84G Początkująca w BB

Ja bym wybrała keyboard i kilka lekcji :) instrument nie jest drogi - wiele lat pożyje - nie trzeba go stroić czy kupować strun (jak do gitary którą sugerował adam45) no i tak właściwie to dość łatwo się nauczyć podstaw :) moim zdaniem łatwiej wydać z niego przyjemne dźwięki niż z gitary :rofl2: Happybeti ma rację, że yamaha i casio robią fajne z ty że ci drudzy zawsze mieli duży wybór z tej bardziej dostępnej półki ;) a wiadomo, że prezent dla dziecka to pewne ryzyko :-)

7. Ada90

Ada90 Zaciekawiona BB

Rozmawiałam już z bratem co sądzi o tym pomyśle i mówi, że jest jak najbardziej za. Ustaliliśmy też, że oni załatwią dla małej lekcje muzyki, więc idealnie się dogramy :)

kasian85, dzięki za stronkę - na pewno poszukam tam coś ciekawego, może znajdę jakieś porady odnośnie mojego zakupu. Poza tym w weekend wybieram się do sklepu muzycznego - będzie okazja posłuchać tak jak doradzaliście "na ucho" jak co brzmi, a także podpytać fachowca o opinię. Dam znać jak postępy! :-)

8. Ada90

Ada90 Zaciekawiona BB

Jestem już po wizycie w sklepie muzycznym, która niby coś mi rozjaśniła, ale też oczywiście dużo namąciła w głowie :-p
    Jeśli chodzi o to, co mi na „ucho” najbardziej przypadło do gustu to były to instrumenty casio i yamahy. Na któreś z nich na pewno też się zdecyduję, bo to jednak pewna jakość. Moje wątpliwości rodzą się przy pytaniu czy wybrać keyboard z klawiaturą dynamiczną czy bez? Sprzedawca w sklepie bardzo mnie namawiał na opcję z – mówił, że to gwarancja tego, że sprzęt może posłużyć dobre kilka lat, nawet wtedy jak dziewczynka nie będzie już początkująca. Co sądzicie o tym? Szczerze to skłaniam się do wersji bez – cena jednak sporo niższa, a tak jak pisałam – mała ma dopiero 8 lat, więc nie wiadomo czy złapie „bakcyl”. Co sądzicie?

9. adam45

adam45 Początkująca w BB

Jak byś napisała jakie konkretne modele Casio i Yamahy to można by poszukać opinii na forach i porównywarkach cenowych ;)
    Co do klawiatury to wszyscy których znam który coś tam się znają powiedzieliby że dynamiczna klawiatura :tak:

10. reklama
  11. Ada90

Ada90 Zaciekawiona BB

Modele, o których wspominałam to:
    Casio CTK-3200
    Yamaha PSR E333

Poczytałam trochę w internecie i oba mają fajne opinie, tyle że Casio trochę tańsze. Poza tym chyba już się zdecydowałam, żeby brać coś z klawiaturą dynamiczną :tak:

12. adam45

adam45 Początkująca w BB

i super że z dynamiczną :) technicznie jest to bliże takiej prawdziwej
    Może by tak wybrać tańsze Casio a zaoszczędzone pieniądze dokupić jakiś podręcznik czy inne pomoce :-D

Poleć forum