reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prezent dla dzieci 1,5 i 3 lata

ZielonaMamma

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Grudzień 2020
Postów
1 663
Cześć. Szukam inspiracji.
Synek skończył w marcu 3 lata, a córka 1,5 roku. Dawno im nie kupiłam nic fajnego i szukam pomysłów na Dzień Dziecka. Jeden wspólny prezent albo dwa osobne, chociaż ja bardziej skłaniam się za wspólnym. Zastanawiam się nad pociągiem lego dla obojga, ale może macie inne, ciekawsze pomysły. Dzieci muszą się móc nim bawić bez dorosłego.

Ich ulubione zabawki to:
- kuchnia z garnkami,
- piasek kinetyczny,
- klocki,
- zamek,
- garaż z autkami.

Do prawie wszystkich zabaw dołączają malutkie figurki zwierząt, czasami samochody transportujące.

Niestety, wszystko się powoli nudzi. Macie jakieś pomysły, jak dzieciom sprawić radość, a sobie czas? 😁
 
reklama
A moze jakies zestawy puzzli? U mnie 4 latek i prawie 2 latek, teraz mają manię na puzzle i to jedyne zajęcie, do którego mnie nie potrzebują 🙉

Ale z chęcią poczytam o innych zabawkach, bo u mnie kuchnia, domek dla ludzików, garaż potrzebują mojego zaangażowania 😅
 
U nas świetnie sprawdzały się klocki Duplo - także moim zdaniem Lego jak najbardziej.

Do głowy przychodzi mi jeszcze:
1. Piętrowy garaż na samochodziki
2. Jeździk
3. Kręgle
4. Jeśli im się podoba kuchnia - to może zestaw małego lekarza?
 
Ciastolina. U mnie bawią się tym dwie trzylatki i jedna sześciolatka i autentycznie siedzą tak razem godzinę i mnie nie wołają 🤷nie wiem jak taki maluszek 1,5.
 
Kupiłabym lego duplo jeśli nie maja :) jak się spodoba to potem możecie kupować kolejne zestawy i laczyc je ze siba. Jest tez pociąg z duplo lego :)
 
Ciastolinę mamy, ale dzieci potrzebują mojej pomocy. Potrafią siedzieć też z godzinę przy tym. W ogóle zabawy stolikowe u nas się bardzo sprawdzają, ale już nie zostawiam ich z tym samych. Synek już zakleił "rany" ścianie plasteliną, a córka namalowała obok "dom"... Moje dzieci takie... Mało ruchliwe 😅 chyba, że wystarcza im ruch na dworze, bo staramy się wychodzić często.

Garaż, który mają, jest piętrowy. Niby od 3 lat, sle bawią się razem. Tak samo jak większość ich wspólnych zabawek. Te figurki zwierzątek też niby 3+.

A lego nie mamy w ogóle. Byłoby coś zupełnie nowego, ale czy dzieci faktycznie się tym bawią?
 
Ciastolinę mamy, ale dzieci potrzebują mojej pomocy. Potrafią siedzieć też z godzinę przy tym. W ogóle zabawy stolikowe u nas się bardzo sprawdzają, ale już nie zostawiam ich z tym samych. Synek już zakleił "rany" ścianie plasteliną, a córka namalowała obok "dom"... Moje dzieci takie... Mało ruchliwe 😅 chyba, że wystarcza im ruch na dworze, bo staramy się wychodzić często.

Garaż, który mają, jest piętrowy. Niby od 3 lat, sle bawią się razem. Tak samo jak większość ich wspólnych zabawek. Te figurki zwierzątek też niby 3+.

A lego nie mamy w ogóle. Byłoby coś zupełnie nowego, ale czy dzieci faktycznie się tym bawią?
moje nie. Mają pociąg duplo i jakieś tam zestawy duplo i bawią się tylko ludzikami duplo 🙉
 
Ciastolinę mamy, ale dzieci potrzebują mojej pomocy. Potrafią siedzieć też z godzinę przy tym. W ogóle zabawy stolikowe u nas się bardzo sprawdzają, ale już nie zostawiam ich z tym samych. Synek już zakleił "rany" ścianie plasteliną, a córka namalowała obok "dom"... Moje dzieci takie... Mało ruchliwe 😅 chyba, że wystarcza im ruch na dworze, bo staramy się wychodzić często.

Garaż, który mają, jest piętrowy. Niby od 3 lat, sle bawią się razem. Tak samo jak większość ich wspólnych zabawek. Te figurki zwierzątek też niby 3+.

A lego nie mamy w ogóle. Byłoby coś zupełnie nowego, ale czy dzieci faktycznie się tym bawią?
To zależy od dzieci. Moje uwielbiają Duplo dostały ok 3 roku życia. Tylko mają już dużo zestawów. Domki, zwierzątka, ludziki samochody. Córka bawi się zwierzątkami, syn już tematycznie. Cała opowieść, bo dom, rodzinki, praca na safari, jeżdżenie lampingiem, budowanie aut wyścigowych, zagrody dla zwierząt.

Moim zdaniem warto rozważyć, jeśli nie macie drewniane tory i pociągi do nich. Warto dokupić pociąg elektryczny. Taki zestaw można też kupić na olx używane, lub w IKEA nowe i niedrogie.
 
reklama
Moja 3 latka uwielbia: puzzle szczególnie, gdy w opakowaniu jest kilka zestawów od 4w1 po 10w1 😂
Kolejne są ponadczasowe LEGO Duplo i drewniana ciuchcia z torami.
Polecam też zestaw drewnianych warzyw i owoców do krojenia z Lidla (łączonych na rzepy). Piasek kinetyczny też bardzo lubi i chętniej się nim bawi niż ciastoliną.
Co do Duplo to ma dużo zestawów po starszym bracie i to zabawka ponadczasowa. Nic nie straciły po latach. Buduje własne budowle typu dom czy baza i odgrywa scenki. Słychać ciągle dialogi 😉
 
Do góry