reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prezent dla dzieci 1,5 i 3 lata

Jeśli szukasz czegoś na zewnątrz to zerknij na hulajnogi balansujące lub jezdziki 2w1. Nasz jeździk, gdy córka była młodsza był z siedziskiem a jak podrosła siedzisko zdemontowalam i mamy hulajnogę balansującą. Zdecydowanie bardziej odpowiada jej jazda na niej niż rowerku biegowym.
 
reklama
To zależy od dzieci. Moje uwielbiają Duplo dostały ok 3 roku życia. Tylko mają już dużo zestawów. Domki, zwierzątka, ludziki samochody. Córka bawi się zwierzątkami, syn już tematycznie. Cała opowieść, bo dom, rodzinki, praca na safari, jeżdżenie lampingiem, budowanie aut wyścigowych, zagrody dla zwierząt.

Moim zdaniem warto rozważyć, jeśli nie macie drewniane tory i pociągi do nich. Warto dokupić pociąg elektryczny. Taki zestaw można też kupić na olx używane, lub w IKEA nowe i niedrogie.
Nie wiedziałam, że Ikea ma takie zabawki! A kuchnię mamy z Ikei właśnie i to jest hit dla nas. Na pewno popatrzę na to.
Jeśli szukasz czegoś na zewnątrz to zerknij na hulajnogi balansujące lub jezdziki 2w1. Nasz jeździk, gdy córka była młodsza był z siedziskiem a jak podrosła siedzisko zdemontowalam i mamy hulajnogę balansującą. Zdecydowanie bardziej odpowiada jej jazda na niej niż rowerku biegowym.
szukam czegoś do domu raczej. Mają rowerek biegowy i hulajnogę, ale żadne nie jest zainteresowane. Już prędzej puszczają tą hulajnogę z górki i gonią za nią 🤦‍♀️ ale zabawa jest, męczą się, a ja tylko obserwuję, więc co mam narzekać 🙂
 
Nie wiedziałam, że Ikea ma takie zabawki! A kuchnię mamy z Ikei właśnie i to jest hit dla nas. Na pewno popatrzę na to.

szukam czegoś do domu raczej. Mają rowerek biegowy i hulajnogę, ale żadne nie jest zainteresowane. Już prędzej puszczają tą hulajnogę z górki i gonią za nią 🤦‍♀️ ale zabawa jest, męczą się, a ja tylko obserwuję, więc co mam narzekać 🙂
Nie wiem ile masz miejsca w domu. Myślałaś może o drabinkach, huśtawce, basenie z kulkami? Twoje dzieci lubią się huśtać, czy unikają tej czynności?
 
Nie wiem ile masz miejsca w domu. Myślałaś może o drabinkach, huśtawce, basenie z kulkami? Twoje dzieci lubią się huśtać, czy unikają tej czynności?
Właśnie miejsca mam bardzo mało 😞 drabinkę chyba będą mieli w nowym łóżku, a huśtawki to tylko na placu zabaw. Na szczęście mamy bardzo blisko duży plac, widzimy przez okno. Bardzo lubią się huśtać, oboje.
 
Niewielki wydatek a też frajda jest z piłki łapanej na dyski z przylepcem. Mała ogarniała jak była młodsza, tylko czasem trzeba było pomoc jej oderwać piłkę.
 

Załączniki

  • CATCHBALL-GRA-W-LAPANIE-LAPACZ-RZEP-PILKA-PALETKI-EAN-GTIN-5905487740621.jpeg
    CATCHBALL-GRA-W-LAPANIE-LAPACZ-RZEP-PILKA-PALETKI-EAN-GTIN-5905487740621.jpeg
    40,2 KB · Wyświetleń: 17
Cześć. Szukam inspiracji.
Synek skończył w marcu 3 lata, a córka 1,5 roku. Dawno im nie kupiłam nic fajnego i szukam pomysłów na Dzień Dziecka. Jeden wspólny prezent albo dwa osobne, chociaż ja bardziej skłaniam się za wspólnym. Zastanawiam się nad pociągiem lego dla obojga, ale może macie inne, ciekawsze pomysły. Dzieci muszą się móc nim bawić bez dorosłego.

Ich ulubione zabawki to:
- kuchnia z garnkami,
- piasek kinetyczny,
- klocki,
- zamek,
- garaż z autkami.

Do prawie wszystkich zabaw dołączają malutkie figurki zwierząt, czasami samochody transportujące.

Niestety, wszystko się powoli nudzi. Macie jakieś pomysły, jak dzieciom sprawić radość, a sobie czas? 😁
Pociąg duplo świetna sprawa, kupiliśmy dwa, miejski i towarowy. Bardzo polecam.
 
a polecisz jakiś zestaw? ;)
Daje im poprostu dużo różnych pudelecz (najchętniej kolorowe z brokatem lubią;) i mam różne wykrajalniki nożyki łyżeczki foremki do lodów (sama zrobiłam z kartonu;) walec z rurki. Miały kiedyś jakieś maszynki do tego takie z zestawu ale to nie bardzo lubiły bo trzeba użyć siły żeby tam to wycisnąć ;)
 
reklama
Daje im poprostu dużo różnych pudelecz (najchętniej kolorowe z brokatem lubią;) i mam różne wykrajalniki nożyki łyżeczki foremki do lodów (sama zrobiłam z kartonu;) walec z rurki. Miały kiedyś jakieś maszynki do tego takie z zestawu ale to nie bardzo lubiły bo trzeba użyć siły żeby tam to wycisnąć ;)
super, dziękuję za pomysł! Właśnie moi mieli kiedyś z jakąś maszyna i to im nie pasowało, ale takie ręczne zabawy pewnie ich pochłoną, dziękuję 😊
 
Do góry