reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prezent na chrzest w normalnej cenie ;)

Amore

Aktywna w BB
Dołączył(a)
18 Luty 2021
Postów
86
Hej dziewczyny,
W przeciągu najbliższego miesiąca idę na dwa chrzty - dziecka koleżanki i kuzynki. Chciałabym kupić jakieś praktyczne, fajne prezenty w cenie do około 200zł. Żadnych łańcuszków, kościelnych bibelotów itp. Przyjecia mają być w luźnej atmosferze i rodzice nie oczekują jakis darów "na bogto" :D
Prezenty dla dziewczynki i chłopca, dzieci mają teraz - 6 i 8 tygodni.
Z góry dziękuję :)
 
reklama
Niewiele osób wpadało na taki pomysł - ale jednym z praktyczniejszych prezentów były ręczniki (takie z kapturkiem - ale dobrej jakości). Do tego można dokupić jakieś książeczki (np. sensoryczne).
Osobiście najmniej cieszyły mnie pluszaki czy przytulanki, bo potem nie wiadomo co z nimi robić.
Polecam też coś kupić dla świeżo upieczonej mamy - na pewno będzie jej miło :)
 
Polecam pudełko wspomnień, gdzie jest miejsce na schowanie pamiątek typu pierwszy smoczek, kosmyk włosów, ubranko ze szpitala, pierwsza zabawka. Albo taki album do wypisania wspomnień od narodzin (lub jeszcze ciąży) aż do wczesnych lat dziecięcych. Można znaleźć pięknie opracowane. Ja jestem bardzo sentymentalna, mnie się podobają takie rzeczy 😊 Mój syn dostał na chrzest paskudne pudełko-głowę, która wygląda jak muppet, a po otwarciu "paszczy" ma dziurki przeznaczone na przechowywanie wypadniętych ząbków 🤣 Dlatego też w jakimś stopniu zgadzam się z pomysłem o daniu pieniędzy w kopertę. Rodzice będą wiedzieli najlepiej, co kupić swojemu dziecku.
 
Ja daje zawsze do koperty. Naprawdę kolejną zabawka nie jest zupełnie nikomu potrzebna
Ja również. Rodzice mogą kupić coś większego, co będzie akurat potrzebne bądź odlozyc po prostu kasę.
Zawsze można coś dokupić, np książeczki kontrastowe, fajne wydanie baśni, kocyk z metryczką (my dostaliśmy z martello).
Wydaje mi się też fajnym prezentem, ale droższym(może masz się z kim złożyć) voucher na sesję z dzieckiem.
 
Też jestem zwolenniczką dawania ,,do koperty" .
Przy chrzcinach rodzic sam wie co się najbardziej przyda.
Naprawdę mało które dziecko po iluśtam latach zwraca uwagę na to co dostało w prezencie gdy miało kilka tygodni czy miesięcy .
Wszystko zależy też od rodziców.
Np @Mono88 ( błagam nie gniewaj się 😊 ) , gdybym dostała takie pudełko na pamiątki po dziecku to bym .. hmm.. hmm ... 😄 no właśnie, bo ja nie znoszę zbierania takich drobnostek jak smoczuć, włoski, pierwsze skarpetki czy buciki. To absolutnie nie dla mnie hehe.
 
A ja akurat nie jestem zwolenniczką dawania pieniędzy 🤷‍♀️
Jakoś to dla mnie mało eleganckie.
A co do pudełka to się zgadzam - też nie jestem zwolenniczką zbierania bibelotów.

A jeszcze mi się przypomniało - są takie maty/kocyki, na których można robić dziecku zdjęcie i zaznaczać w jakim wieku jest dziecko. Może coś takiego? Poglądowy link: Link do: Foto kocyk aqua marine 80x100 Snap the moment
 
Jeśli nie do koperty, to można też dać kartę podarunkową np do smyka. :) I wtedy mama sama może wybrać, co potrzebne dla malucha i kupić. Może dołoży sobie do krzesełka do karmienia? Może kupi ubranka, może pościel, może karuzele do łóżeczka, może zabawki, może książeczki, może zastawę do pierwszych posiłków... Wyda na to, co potrzebuje, a jednak nie są to typowo pieniądze w kopercie. :)
Dla dziewczynki może być też fajna pamiątka, bransoletka z Lilou. Dla chłopca zresztą też. Mój chrześniak dostał od babci taką z malutenkim złotym serduszkiem i od niemowlaka nosi, teraz ma 14 miesięcy i dalej nosi. :)
Możesz też spytać, czy coś konkretnego potrzebują i może Ci podpowiedzą. :)
 
Mam do polecenia kilka fajnych prezentów dla takich maluszków, niektóre kupowałam juz kilka razy i rodzice byli zawsze zadowoleni :)
1. Miś z projektorem Chicco - kosztuje około 100zł - moje dzieci mają, dla znajomych i rodziny kupiłam już 4 :D super sprawa - miś gra naprawdę przyjemne, kojące melodie a do tego robi projekcje gwiazdek np na suficie w różnych kolorach.
2. Chmurka Fisher Price - podobnie jak miś gra i świeci, nie ma projekcji, ale to super gadzet do łóżeczka, szczególnie dla niemowlaków, bo wydaje odgłosy bicia serca
3. Lalki LLorens - dla dziewczynek - przepiękne, naprawdę cudowne hiszpańskie lalki, nieco w stylu retro, bardzo stylowe, polecam :)
4. Chicco mata edukacyjna First Dreams - też bardzo fajna, bo jest możliwość ustawienia świetlnych projekcji na boki. Jak rodzic nie ma, to mata zawsze się przyda, a ta jest moim zdaniem jedną z najlepszych :)
 
Dziewczyny, szalenie Wam dziękuję za wszystkie porady. Przeczytałam każda naprawdę uratowalyacie mi życie 🙈
Juz Wam pisze co kupiłam, może ktos skorzysta z pomysłów
Dziewczynka 💜
Mata Chicco first dreams - super pomysł, zaproponowałam Mamie ten prezent, maty jeszcze nie mieli i zarówno ona jak i dzidzia są zachwycone.
Fotokarty oh baby - pięknie wykonane,super firma

Chłopczyk 💙
Album oh baby - też pięknie wykonany, najładniejszy, jaki widziałam, żałuję,że nie znałam go wcześniej

Miś Chicco first dreams - też genialny, wyświetla śliczne gwiazdki i pięknie gra.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc !
 
reklama
Myślę że wszelkie zabawki interaktywne są dobrym pomysłem na prezent a można już kupić fajne od 90 zł.

Album na zdjęcia ręcznie robiony można znaleźć na różnych grupach na fb z dedykacją super sprawa i mega pamiątka dla malucha.

Wszelkie koce ręczniki itp tak samo fajny prezent a wiadomo że przy maluchu takie rzeczy są potrzebne i często się zużywają.

Chociaż ja osobiście stawiałabym na jakąś fajną zabawkę interaktywna plus album może budżet lekko byłby nadszarpnięty bo tak jak mówiłam takie zabawki można już kupić od 90 zł a album kupowałam u jednej dziewczyny i kosztował 150 zł.

Pozdrawiam.
 
Do góry