reklama

Prezent na chrzest

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez nikita33, 6 Sierpień 2007.

1. nikita33

nikita33 Fan(ka)

Niedługo chrzciny mojej bratanicy, chciałabym dać jej w prezencie coś, co będzie dla niej pamiątką i nie będzie po latach zalegało gdzieś w kącie. Mam kilka pomysłów, ale może coś jeszcze mi doradzicie? Jaki prezent z tej okazji byłby Waszym zdaniem najlepszy? A może Wasze dziecko dostało z tej okazji coś, co uważacie za szczególnie trafiony prezent? Pomocy!;-)

nikita

2. aniab190

aniab190 mama czerwcowa '06

Moje dzieciaczki dostawały pieniążki, ale były też łańcuszki z medalikami, krzesełko ze stoliczkiem do jedzenia, jeżdziki, ciuszki, książki pamiątkowe z chrzcin, także w sumie dużo jest tego

3. reklama
  4. mija79

mija79 Patrysiowa mama

Patrysia dostla hustawkw stojaca,rowerek i pieniazki(one nie zalegaja w koncie-zostaly wydane na wakacje).Ja chrzesnicy dalam duzego pluszowego misia,ubranko i pieniazki.Polecalabym jeszcze lancuszek z bozia,kolczyki zlote.Wejdz na google wpisz sobie prezenty na chrzciny i wyskoczy ci mnostwo pomyslow.

5. koteczek

koteczek Majówka 2005

Arek dostał pieniążki, za które kupiliśmy dla niego różne zabawki

6. Kamuzo

Kamuzo Zasiedziana ...;P

Synek od większości osób dostał głównie pieniądze i pamiątkowe kśiażki - kartki na chrzest. Chrzestny wreczył pieniądze i ubranko ( bluzeczke ogrodniczki czapeczka ) i oczywiście w jego geście było kupienie również szatki ubranka do kościoła oraz świeczkę. Chrzestna ponieważ jeszcze wówczas nie pracowała dała również ubranko, symboliczne 50zł na pieluszki oraz białą szatkę, i stoik z białech kwiatów i merty na becik. Córka, która chrzciny miała kilka tygodni temu również dostała pieniądze i pamiątki a od chrzestnych - chrzestna sprezentowałą złoty łancuszek, medalik oraz ksiązkę bobaska-album na pierszy rok życia oraz pamiątke. Chrzestny dał pieniądze oraz kupił białą szatkę i świece - becik i ubranko było po synku. Pieniądze ponieważ sie trochę tego uzbierało wpłaciliśmy każdemu na konto. Na Bierzące potrzby są pieniąszkii, zabawki dostają jak przychodzą goście - kazdy zawsze ma jakis drobiazg, są świeta itd a z tej puli synkowi np.opłaciliśmy szczepienia na pneumokoki i rotariksa...uznaliśmy ze na to dość trudno zgromadzić fundusze ( a szczepienia wiadomo ile koszyują i w jak którkim odstępie czasu są kolejne dawki ) lub póżniej ortopedyczne buciki, które kosztowały 270zł generalnie na pół roku. Z cóka postąpimy taak samo.Myślę, że pieniązki to najlepsze rozwiązanie, bo zawsze se przydadzą a przy dzieciach to wiadomo rodzice najlepiej wiedzą na co ...a nie znamy dnia i godziny kiedy przyplącze się jakas choroba, jakieś nagłe wydatki...Kuzynka ostatnio wspominała, że u nich na wsiach wraca moda na grawerowane łyżeczki z imieniem ze srebra...ale moim zdaniem to pierdoła...posłuży rok do puki dziecko sie nauczy jesc a potem zginie w tłumie innych sztućcy...to już lepszy Nacuszek i jakies dewocjonalie...

7. patrycja24berlin

patrycja24berlin Mama czerwcowa'06 Fan(ka)

Nasza Noemi dostala praktycznie sama kase...jedno co ma do dzis to akcje-kupujemy wciaz nowe...Dostanie to na swoj slub...a z pamiatek dostala zloty wiosiorek ze swoim imieniem-super pamiatka...narazie nie nosi bo szkoda zeby zgubila....

8. ola652

ola652 Mamusia Adrianka!

sa w sprzedaży srebrne łyżeczki z dzidziusiem kiedyś sie takie dawało :) ale myślę ze jako pamiątka dobre jest tez zloto np lancuszek z medalikiem ale wogole uwazam ze najlepsza pamiatka sa zdjecia bo przeciez zabawki ciuszki i pieniadze nie przetrwaja noo moze tez lancuszek bedzie pamiatka a reszta gdzies przeminie. moj maly ze chrztu nie ma juz nic szczerze powiedziawszy prócz szatki i ubranka ktore spoczywa gdzies na strychu...

9. pysia25

pysia25 Mama Natalii i Mateuszka

My mojej bratanicy kupiliśmy łańcuszek złoty i wisiorek - literkę "J" :-). Moja córa dostała pieniądze, od chrzestnej kolczyki złote, no i prezentów więcej nie było (tylko pieniążki), a syn dostał od chrzestnej Pismo Św. a od chrzestnego srebrny obrazek święty - taka ikonę z Matką Bożą. Myślę, że to fajne, trafione prezenty :tak:, a Chrzest to uroczystość jakby duchowa, więc prezent tez powinien się tak kojarzyć...:tak:

10. reklama
  11. Kamuzo

Kamuzo Zasiedziana ...;P

Też tak sądzę - nasze dzieci bo o tym chyba nie wspomniałam - kazde od któegoś z chrzestnych dostało obrazek na ścianę z aniołem stróżem - to bardzo dobry pomysł . Też uważam, że prezent się powinien w jakimś sensie odnosić do charakteru uroczystości. Ja Pismo Święte dostałam - Przepiękne wydanie na bierzmowanie od moich rodziców - w pięknym skórkowym etui - był to najpiękniejszy prezent jaki dostałam...i jest teraz w naszym domu - czytamy ewangelie rozpoczynając wigilje, sniadanie wielkanocne...czy modlac się, w tych smutniejszych momentach - kiedy ktoś z rodziny odchodzi...ale jest dla mnie czymś bardzo ważnym - jak błogosławieństwo na drogę dorosłego i dojżałego życia...

12. goracamama

goracamama Początkująca w BB

Kupiłam super prezent dla dziecka i muszę się pochwalić, bo jestem bardzo zadowolona.Trafiłam na super sklep www.chrzest.co i kupiłam tam posrebrzaną skarbonkę lokomotywę. Jest śliczna.W tym sklepie mają bardzo duży wybór zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców.U nikogo nie ma tak dużego wyboru i ceny są spoko.Można u nich od razu wygrawerować co się chce.To już drugi prezent jaki tam kupuję. Poprzednio kupiłam smoczek na urodziny i wygrawerowałam wszystkie dane z urodzin (datę, godzinę, wagę i wzrost). A oto zdjęcie mojego prezentu.
    View attachment 400558

Poleć forum