reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prezent

Dołączył(a)
3 Lipiec 2017
Postów
1
Witam
Mam pytanie, jaki prezent najlepiej sprawić małej dziewczynce z okazji chrztu? Myślałam nad czymś z tej oferty murrano.pl/prezent-na-chrzest-cat-220.aspx jak sądzicie?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Zależy od tego kim dla ciebie jest to dziecko ile chcesz wydać czy ma rodzeństwo i po nim różne rzeczy. U nas sprawdziło się: krzesełko do karmienia, mata edukacyjna, kolczyki złote bo teraz córka nosi, obrazek anioła taki elegancki wisi na ścianie w pokoju dzieci. Druga córka dostała głównie pieniądze bo wszystko ma po pierwszej i kupiliśmy porządny fotelik do samochodu ale jeżeli chcesz by prezent był trwały to najlepsze kolczyki albo jak na bogato to sztabka złota ale to już drogie bardzo i jako inwestycja
 
Ja wybieram się na roczek w przyszłym tygodniu i kupuję kolczyki. A na chrzciny kupowałam leżaczek bujaczek ale zależy ile miesięcy ma malutka i czy ogólnie coś potrzebuje z rzeczy z wyprawki. Ewentualnie jakaś zabawka edukacyjna
 
Jakoś nie jestem do końca przekonana, czy prezenty typu leżaczek, krzesełko czy inny "gadżet" będzie dobrym pomysłem na chrzciny. Jeśli podchodzimy do tego tematu jako do ważnego sakramentu w życiu dziecka, to polecałabym coś co pomimo upływających lat będzie przypominało o tym wydarzeniu. Zabawka/ sprzęt edukacyjny po jakimś czasie wyląduje na strychu, na śmietniku albo w najlepszym przypadku zostanie przekazany innemu dziecku i po prezencie nie będzie nawet śladu.
Jeśli nie Ty masz być matką chrzestną malucha, to uważam, że można kupić ładny łańcuszek z zawieszką, albo kolczyki. Nawet wykonane ze srebra powinny posłużyć dziecku za kilka/ kilkanaście lat. Ostatnio gdzieś w sieci natknęłam się na posrebrzane skarbonki. Istniała możliwość wygrawerowania na nich dowolnego napisu. Myślę, że to naprawdę dobry pomysł, ponieważ skarbonka taka, sama w sobie będzie cenną rzeczą, do tego będzie praktyczna, a gdy zdecydujesz się na grawer np. daty chrztu będzie jednoznacznie świadczyła o tym, z jakiej okazji znalazła się w domu malucha :) Również myślę, że można rozejrzeć się za eleganckimi srebrnymi szkatułkami na biżuterię i rozważyć na niej opcję grawerowania. Wiadomo, że nie przyda się ona kilkumiesięcznemu, czy nawet kilkuletniemu dziecku, niemniej jednak już w wieku nastoletnim może być przydatna dziewczynce, jednocześnie przypominając o tym, że została ona ofiarowana w prezencie na chrzciny.
Osobiście jestem zdania, że małe dziecko na ogół ma wszelkie sprzęty, czy zabawki, które są przydatne w codziennym funkcjonowaniu malucha. A prezent wręczany z tak ważnej okazji nie powinien być jedną z wielu zabawek, bo czym niby ma wyróżniać się pluszak "chrzcinowy" od każdego innego pluszaka? Nawet jeśli z prezentu ofiarowanego na chrzciny dziecko będzie mogło skorzystać dopiero za kilka lat, to i tak myślę, że jest to sensowniejszym rozwiązaniem, niż podarowanie czegoś, co nie będzie żadnym symbolem świadczącym o tym dniu, tej okazji i przyjętym sakramencie.
 
Zależy od tego kim jesteś dla tego dziecka i jacy są rodzice. Jedni wolą praktyczne prezenty (leżaczek, jeździk, mata edukacyjna, krzesełko do karmienia, nosidełko itp. - zależy też od wieku dziecka) a inni wolą prezenty bardziej sentymentalne (np. biżuteria).
Ostatnio popularnym prezentem jest też zakup sesji zdjęciowej dla malucha. Fajny moim zdaniem jest też bon na weekend poza miastem (nie musi być daleko i drogo - nawet parę kilometrów od miejsca zamieszkania, w fajnym miejscu, rodzice z dzieckiem sobie odpoczną itp.).
 
Obrazki się bardzo ładne ale dla dzieci niepraktyczne. Dziewczynce możesz kupić kolczyki, które będzie nosić gdy będzie starsza. Albo coś co przyda się rodzicom w opiece nad niemowlakiem.
 
A może jakieś fajne książeczki? Gdzieś kiedyś widziałem książeczki modułowe - pozwalają jedną historię czytać na wiele sposób ;) nie były tanie, bo coś w okolicach 200 zł, ale uważam, ze to całkiem fajny prezent. Czytać dzieciom trzeba, a dzięki temu jedna historia może mieć np. kilka różnych zakończeń ;)
 
reklama
Świetnym prezentem jest album na zdjęcia z grawerem np. imię i data chrztu z drewnianą okładką nasz syn dostał taki od chrzestnej i uważamy z mężem że to fajny pomysł był super
 
Do góry