reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem. Czy jest szansa na ciążę

Bobba11

Aktywna w BB
Dołączył(a)
4 Wrzesień 2018
Postów
78
Cześć mam takie wątpliwości... Staramy się o dziecko.. Ostatnia miesiączka była 16sierpnia. Owulacja 29 według kalendarza owulacyjnego. . Niestety męża wtedy nie było i wspolzylismy dopiero dwa i trzy dni później. Dziś zrobiłam test i niestety negatywny chociaż czasem. W ciągu dnia Mam takie kłócie w jajniku czy uważacie że to naprawdę już ostateczne czy poprostu za wcześnie?
 
reklama
Cześć mam takie wątpliwości... Staramy się o dziecko.. Ostatnia miesiączka była 16sierpnia. Owulacja 29 według kalendarza owulacyjnego. . Niestety męża wtedy nie było i wspolzylismy dopiero dwa i trzy dni później. Dziś zrobiłam test i niestety negatywny chociaż czasem. W ciągu dnia Mam takie kłócie w jajniku czy uważacie że to naprawdę już ostateczne czy poprostu za wcześnie?
Nie masz pewnosci kiedy dokładnie była owu wiec wedlug mnie szanse sa bo mogla sie przesunac i "zaczekac" te dwa trzy dni [emoji6]
A co do testu... od 29.08 dopiero tydzien mija wiec zdecydowanie za wcześnie [emoji6] i wszystko moze sie jeszcze zmienic [emoji6]
 
W pierwszej ciąży nie liczyłam i dowiedziałam się w 6tyg a teraz bardzo bym chciała i cały czas myślę o tym
Dlugo sie staracie ? [emoji4] ja wiem ze latwo powiedziec zeby ciagle o tym nie myśleć ale uwierz ze lepiej troche odpuscic czasami [emoji6]
Zapraszam cie na watek gdzie sa dziewczyny staraczki jak ty [emoji6]
Staraczki 2018-2019!
[emoji4]
 
Nie długo co prawda to moj pierwszy cykl :) ale myślałam że będzie łatwiej
No to oby ten cykl byl zlotym strzałem [emoji4][emoji110]
I wyluzuj- wiem nie latwe ale zdecydowanie lepiej zaczynac na luzie [emoji6]
Sama staram sie juz 13cykl i na poczatku luz był super, potem niestety coraz gorzej z tym, jednak staram sie luzowac [emoji6]
 
Byłam u ginekologa tzn na SOR w niedzielę bo bolał mnie jajnik i było mi nie dobrze.
Pani doktor stwierdziła że jest po owulacji że jest śladowa ilość płynu w zatoce Douglasa i że nawet jakby była ciąża to za wcześnie :( i nie widać by było.
No to wiadomo ze na takim etapie nic sie nie zobaczy [emoji57] z tego co wiem u niektórych wlasnie taki bol po owu występuje wlasnie ze wgledu na ten plyn [emoji6] wiec to normalne, teraz musisz uzbroic sie w cierpliwość, tak jeszcze z conajmniej 7-10dni [emoji6]
 
Byłam u ginekologa tzn na SOR w niedzielę bo bolał mnie jajnik i było mi nie dobrze.
Pani doktor stwierdziła że jest po owulacji że jest śladowa ilość płynu w zatoce Douglasa i że nawet jakby była ciąża to za wcześnie :( i nie widać by było.
Nawet jeśli ta owulacja była 29.08, to mogło jeszcze nie być zagnieżdżenia, więc ciąży na usg lekarz tym bardziej nie zobaczy. Z testem poczekaj spokojnie jeszcze conajmniej tydzień, teraz nie ma szans żeby coś wyszło nawet jeśli doszło do zapłodnienia. A na usg lekarz będzie coś widział dopiero ok. 5-6 tygodnia.
 
Nie powinna wyjść choć blada kreska na teście?
Tak wczesnie? Nieee [emoji6] piszesz ze owu mogla byc 29 (wedlug kalendarza- pamiętaj ze samym wyliczeniem kalendarza nie ma sie co sugerowac [emoji57])
A [emoji173] byly dwa i trzy dni pozniej to nawet zakladajac ze owu sie przesunela i byla np 31.08.-1.09 to jest tym bardziej za wczesnie [emoji6]
Najlepiej testuj w dniu spodziewanego okresu [emoji6] kiedy ma byc ? Masz regularne cykle ?
 
reklama
Na opakowaniu testu pisze żeby go robić w dniu spodziewanej miesiączki, wiec z testowaniem się pospieszylas zdecydowanie. Jeżeli owulacja była rzeczywiście 29 (czego bez obserwacji organizmu czy testów owulacyjnych nie możesz być pewna), a zasadnicze starania miały miejsce 2 dni później to tak jak przedmowczyni pisze, co Ty chcesz zobaczyć na teście? Starania o maluszka uczą cierpliwości i Ty też musisz się w nią uzbroić bo inaczej sfiksujesz :) żadnej kreseczki nie zobaczysz na razie a tym bardziej lekarz na usg nic nie zobaczy. Poczekaj z testem do terminu miesiączki a potem jeszce co najmniej 2 tygodnie z wizytą u ginekologa żeby mógł coś zobaczyć. Powodzenia!
 
Do góry