reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem przedszkolny

karolinaka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Październik 2007
Postów
62
Jestem mamą 5-latka urodzonego w czerwcu:-).Mam pewien problem z przedszkolem i bardzo jest mi potrzebna porada mamuś pięciolatkow.
Otóż, kilka dni temu podjęłam decyzję zmiany przedszkola.Poprzednie po świetnym starcie okazało się niewypałem(nie chcę rozwodzić się nad szczegółami)

Wraz z kilkoma mamami dzieci z poprzedniego przedszkola wybrałyśmy się na drzwi otwarte do nowej placówki,która okazała się świetna(kompetentne i miłe panie,zapewnione bezpieczeństwo dziecka itp.).Decyzja została podjęta i synek wraz z kolegami od czerwca miał zacząć edukację w nowym przedszkolu(dodam,że nie możes ię doczekać)

I tu pojawił się problem.Dzisiaj miałam telefon od dyrektorki z prośbą o spotkanie.Okazało się,że prawdopodobnie nie będzie utworzona grupa 5 latków ze względu na to,że na dzień dzisiejszy nie ma wystarczającej liczby chętnych(dodam,że jest to przedszkole prywatne)...Przypuszczalnie więcej szczegółów poznam jutro na spotkaniu.Dyrektorka mówiła coś o "rocznym okresie przygotowawczym"(to chyba jakiś program),właśnie dla 5-latków.

Zastanawiam się teraz,czy jeśli moje dziecko będzie uczyło się z czter.olatkami to aż tak dużo straci.Dodam jeszcze ,że poziom programu w poprzednim przedszkolu okazał się nienajlepszy.Jeszcze jedno-nie zamierzam puszczać synka do szkoły w wieku 6 lat.Pójdzie rok póżniej.

Proszę,może ktoś wie czy programy 4 i 5 latków tak bardzo się różnią.Synek wie ,że pójdzie już do przedszkola ze swoimi kolegami i znowu zmiana decezji mogłaby być dla niego stresem.

Przepraszam za tak długi wywód,ale na prawdę nie wiem co robić.Może któraś z Was dziewczyny potrafi coś doradzić?

Za pomoc z góry dziękuję
 
reklama
Do góry