reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem w 6 tygodniu ciąży.

Dołączył(a)
20 Marzec 2013
Postów
4
Witam.
W dniu wczorajszym pojawiły się u mnie plamienia, poszłam do lekarza i trochę się podłamałam.
Dostałam Luteine i acard (standard w takich sytuacjach), zmartwiło mnie jednak, że płód jest rozwinięty na 6 tygodni i 2 dni a płód ma 6 tygodni i 6 dni. Czy oznacz to że jak dziecko się urodzi będzie opóźnione czy to się wyrówna w trakcie ciąży?
 
reklama
agnieszko - 4 dni to żadne opóźnienie. Przecież owulacje mogłaś mieć później niż normalnie, więc to bardzo prawdopodobne. Mój dzidziuś też jest młodszy według usg o kilka dni niż wynika z daty ostatniej miesiączki. Co do plamień - wiesz dlaczego wystąpiły? Jaka jest ich przyczyna?
 
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Lekarz nie podał przyczyny plamienia. Wspomniał że może odklejać się łożysko i żebym dużo leżała. Dostałam 3 tygodnie zwolnienia.
 
Plamienia mogą być również wynikiem pozbywania się resztek krwi z macicy.
Tak jak koleżanka 4 dni to żadne opóźnienie.
w późniejszym okresie ok. 25tc na usg u maluszka wychodziły bardzo różne wymiary ciała, np. nóżki na 21, brzuszek na 22, głowa na 26. Straszne rozbieżności, co też mnie martwiło. A urodziło mi się zdrowe dzieciątko.
 
Agnieszko, nie stresuj sie - 4 dni to zadna roznica, zwykle wiek wedlug ostatniej miesiaczki traktuje sie jako przyblizony, a dokladniejszy wynika wlasnie z usg. Plamienie... Przyczyn moze byc sporo, dostalas Acard i Luteine, mozesz ew. dorzucic magnez i faktycznie powinnas lezec. Oblicz sobie, czy teraz nie przypada jakos termin miesiaczki gdybys nie byla w ciazy - to tez moze byc przyczyna plamienia. Odpoczywaj sobie i badz dobrej mysli.
(Nasz Karol, na pierwszym scanie w 12 tygodniu, okazal sie o 5 dni starszy niz wyliczyla polozna i termin porodu przeniosl nam sie nagle ciut blizej.)
 
Ja też miałam plamienia ale w 9 tyg. okazało się,że to z nadżerki szyjki,lekarz za pomocą zamrażania ją usunął i jak ręką odjął,plamienia nigdy już nie wróciły,ale strachu się najadłam...
 
też miałam nie plamienia a brązowy nalot w momencie, kiedy powinnam dostać okres. Opóźnienia w usg to w moim przypadku była norma:) Zdarzały się nawet bardzo spore, a dzieciątko urodziło się zdrowiutkie i o czasie:)
 
reklama
zgadzam sie z dziewczynami mi na 1 usg powiedzial ze 18 lipca a potem wyszlo ze 8 :) takze te 4 dni to nic co do plamien to tak jak dziewczyny mowia rozne sa przyczyny ja mialam cysty i krwiaki dlatego plamilam i teraz i wczesniej bralam luteine i sie wchlonelo wszystko. duzo odpoczywaj pozdrawiam
 
reklama
Do góry