reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problem z 9 miesiecznym dzieckiem

Dołączył(a)
21 Październik 2011
Postów
4
Witm!mam problem z moja 9 miesieczna coreczka.potrafi sie przekrecic z pleckow na brzuch ale spowrotem jest juz nieco gorzej.podejmuje proby przekrecenia sie ale raczke uklada tak ze obrot na plecki jest niemozliwy.dodatkowo nie potrafi sama usiasc.jak ja posadze to moze tak siedziec i siedziec-jest stabilna i wyglada to na jej ulubiona pozycje.dodam ze corka probuje podnosic sie chwytajac sie szczebelek lozeczka.lubi stac tzrymajac sie stolu itp ale nie potrafi raczkowac(,pelza jedynie bardzo powoli do tylu) czy mam postawy do obaw?troche sie niepokoje...
 
reklama
Mysle, ze nie ma tu jeszcze powodow do obaw;-) Dzieci rozwijaja sie w we wlasnym tepie, jedne siadaja w wieku 6 miesiecy inne jak maja 10. Zobaczysz, że jeszcze troszke pocwiczy i nauczy sie w koncu przkrecac na brzuszek i przypuszczam, ze z pozycji na brzuchu nauczy sie siadac i potem zacznie raczkowac:-)
 
Witam, w 7 miesiącu obroty z pleców na brzuch i odwrotnie są zwykle na tyle doskonałe, że maluch potrafi zatrzymać się na boku podpierając na przedramieniu. Jeśli córcia ma kłopot z powrotem na plecy z powodu złego ułożenia rączki, to można podejrzewać problemy z podporem. Dzieci zwykle siadają SAME około 9 miesiąca, wtedy też pojawia się ustawianie w klęku podparty i trenowanie równowagi poprzez bujanie w przód i tył, a potem maluch rusza do przodu. Z opisu wynika, że dobrze byłoby pokazać małą lekarzowi lub rehabilitantowi. Dobrze by było żeby poczworakowała to wzmacnia mięśnie posturalne i przygotowuje do pozycji spionizowanej. Proszę nie sadzać małej, niech sama próbuje osiągnąć tą pozycję, pewnie będzie się trochę złościć na początku, ale sadzana nie ma motywacji trenować. Pozdrawiam i czekam na wieści.
 
Dziekuje wam za odpowiedzi dziewczyny! w czwartek ide z mala do kontroli,zobaczymy co powie siostra..i jak cos to poprosze o kontakt z lekarzem, chociaz ostatnio zauwazylam duze postepy u corki :) probuje raczkowac :)przymieza sie do stania na kolankach i raczkach-to mnie troche podbudowalo :)pelza tez juz lepiej chociaz ciagle do tylu :) duzo ja klade na brzuchu i widac efekty!!niestety wczesniej bardzo malo lezala na brzuchu i pewnie dlatego ma teraz klopoty :(. odezwe sie po czwartkowej wizycie. pozdrawiam!!
 
Witam ponownie!
musze sie pochwalic :) coreczka przekreca sie juz z pleckow na brzuszek!!! teraz pozostaje kwestia siadania. jutro poprosze o rade co i jak mam robic zeby mala w koncu zaczela sama siadac!
pozdrawiam i zycze milego dnia!
 
Witam!
tak jak pisalam wczesniej bylam wczoraj na kontroli z corka.powidziano mi ze wszystko jest ok, ze mam sie nie martwic ze corka nie potrafi jeszcze sama usias.mam ja duzo klas na brzuchu i pewnego pieknego dnia sam usiadzie :)poczekamy, zobaczymy!
pozdrawiam
 
reklama
Do góry