reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z antykoncepcja. Spirala

Patii_666

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Marzec 2018
Postów
4 234
Witam, jestem 8,5msc po porodzie po połogu dostałam tabletki jednoskladnikowe, niestety przez ponad 7msc krwawilam co półtorej tygodnia doszły bóle migrenowe które utrudniają funkcjonowanie.. I powtarza to się w kółko co półtorej tygodnia ból głowy, krwawienia, wkoncu wybrałam się do ginekologa, doradzil odstawienie tabletek zamienić na prezerwatywy dopóki karmie piersią i pomyśleć o spirali.. Co do tematu prezerwatyw nie chce ich używać, nie ten komfort i wiem że może skończyć to sie wpadka.. Co do spirali trochę czytałam na ten temat ale posty są stare.. Czy są osoby które mogą wypowiedzieć się o spirali miedzianej.?hormonalnej nie biorę pod uwagę, myślę że również będę się po niej źle czuła.. Czy samo zakładanie spirali boli.? I jak jest podczas stosunku? Czy można zachaczyc itd? Dziękuję za odpowiedz
 
reklama
Dokładnie jagodka musiał być szok jak dowiedziałas się o ciazy, wkoncu po cos zakłada się ta spirale.. Ja jednak z niej zrezygnuje, jeśli mogę spytać dlaczego nie mogłaś hormonalnych?zle się czułas po nich? I pytanie czy któraś stosowała implant antykoncepcyjny?
 
reklama
Dokładnie jagodka musiał być szok jak dowiedziałas się o ciazy, wkoncu po cos zakłada się ta spirale.. Ja jednak z niej zrezygnuje, jeśli mogę spytać dlaczego nie mogłaś hormonalnych?zle się czułas po nich? I pytanie czy któraś stosowała implant antykoncepcyjny?
Na tabletkach miałam wieczne doły, krwawienia srodcykliczne, wahania wagi, libido ujemne itp. zmieniałam kilka razy każde były nieodpowiednie. Rozwaliło mi to cykle totalnie, potrafiłam potem kilka miesięcy nie mieć okresu.
Implant i zastrzyk bym odradzała, bo jak nie podpasuje, to trzeba się męczyć trzy miesiące z tymi skutkami ubocznymi. Może plastry albo nuvaring? Myślę,że trzeba przedyskutować wszystkie za i przeciw ze swoim lekarzem.
 
Nuvaring tez mialam... Wiele kobiet jest z tego podobno zadowolonych. Dla mnie to byl totalny dyskomfort. Ale przynajmniej jak nie bedzie z tym ok wyjmujesz i po problemie, szukasz innej metody
 
Nuvaring chyba bym się bała tego,nie ufala temu.. Bardziej zainteresował mnie implant podskorna jak będziesz się źle czuć to można wyjść on posiada sam etonogestrel i również można przy KP, tylko sporo kosztuje.. O tak mamy przerabane w tej kwestii.. ☹️
 
Mężczyzna może w Polsce podwiązać nasieniowody?
Prawo na to pozwala z tego co wiem.

Co do spirali... Ja słyszałam dużo negatywnych opinii. Ciągła infekcja, stan zapalny, krwawienia... To jednak ciało obce. Są też opinie pozytywne, jednak głównie tych zawierających hormony. Bardzo żałuję, że nie ma innej antykoncepcji dla mężczyzn, zsbysmy chociaż z tym mogły mieć spokój ;)
 
Prawo na to pozwala z tego co wiem.

Co do spirali... Ja słyszałam dużo negatywnych opinii. Ciągła infekcja, stan zapalny, krwawienia... To jednak ciało obce. Są też opinie pozytywne, jednak głównie tych zawierających hormony. Bardzo żałuję, że nie ma innej antykoncepcji dla mężczyzn, zsbysmy chociaż z tym mogły mieć spokój ;)
Sa juz tabletki dla mężczyzn, ale przeszly dopiero faze testow.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nuvaring chyba bym się bała tego,nie ufala temu.. Bardziej zainteresował mnie implant podskorna jak będziesz się źle czuć to można wyjść on posiada sam etonogestrel i również można przy KP, tylko sporo kosztuje.. O tak mamy przerabane w tej kwestii.. ☹️
Porozmawiaj z lekarzem o hormonalnej. Oz powinien rozwiac Twoje watpliwosci. Ja na miedziana nigdy bym sie nie zdecydowala.
 
Do góry