reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z bólem brzuszka

Karolina8606

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Luty 2015
Postów
32
Witam. Jestem tu nowa osoba. A zarejestrowałem się ponieważ potrzebuje porady mam. Moja córka ma teraz 3 miesiące. Karmie ja tylko sztucznym mlekiem (nutramigen). Od samego początku mam problem ze skurczami brzuszka. Myślałam że to kolki bo maluda cały dzień praktycznie płakała. Teraz gdy kolki minely (juz nie placze o regularnych porach) zostały te skurcze brzuszka. Oczywiście przy nich też poplakuje bo ja budza. Skurcze są co ok godzinę. Najbardziej widoczne są w nocy gdy śpi. Wtedy steka i kurczy się i placze przez sen. Ale spi. Choć do tego żeby przespała noc minęło sporo czasu. Na początku spala mi tylko godz w nocy, później przez miesiąc 3, po dwóch miesiącach 5 a teraz 7 godzin. Przyzwyczaja się do tego bólu coraz bardziej choć on nie mija. Byłam u kilku lekarzy. Kropelki miałam już wszystkie. Herbatki koperkowo-rumiankowe tez. Ma też chyba refluksa bo ulewa z cztery razy po mleku (ale gdy o tym powiedziałam lekarzowi to przepisal mi tabletkę która nie działa). Miał ktoś tak? W dzień mi przez te skurcze wogóle nie spi, zamknie oczka jedynie przy piciu mleczka ale zaraz po juz się budzi. Chciałabym jej pomóc. Lekarze badaja i mowia "zdrowa". A nie maja okazji zaobserwowac skurczy. Może dacie mi jakieś rady?
 
reklama
Pierwsze co mi się nasuwa to suplementacja wit. d+k- u niektórych dzieci powoduje bóle brzuszka, prężenia. Tak było u starszej córki. Można spróbować odstawić na kilka dni i sprawdzić czy sytuacja się poprawi.
Druga kwestia dotyczy herbatki koperkowej- jej nadmiar również może powodować problemy z układem pokarmowym.
Trzecia kwestia to preparat mlekozastępczy, który może jej nie służyć.
 
Witaminy odstawiłam dwa miesiące temu, herbatki również. Mleka próbowaliśmy inne i tylko przy nutramigenie przybiera na wadze (mało bo wszystko ulewa ale przybiera)
 
Do góry