reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problem z brzuszkiem/ rumianek

ciężarówka :)

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Listopad 2010
Postów
123
Witajcie drogi Mamusie.
Mam pytanko. Od urodzenia jesteśmy na mleczku modyfikowanym Bebiko 1, Maja w miare dobrze go toleruje ale ma problem ze zrobieniem kupki, podaję jej herbatkę rumiankową wypija ok 20-30ml. Ma dopiero 9 dni. Nie chcemy pochopnie zmieniać mleka, dlatego może wy mi poradzicie jak często i ile mogę podawać jej tą herbatkę? Może znacie jeszcze jakieś sposoby złagodzenia bólu brzuszka?
 
reklama
możesz podawać jej rówinież herbatkę koperkową. Po 20-30ml to nawet kilka dziennie i przegotowaną wodę. Skoro karmisz modyfikowanym powinnaś dopajać małą. I zapytaj twojej położnej może doradzi jeszcze coś innego i gimnastyka dla małej
 
A jak wyglądają te problemy z kupką? Pręży się 5minut? czy półgodziny? Jeśli dłużej i będzie się to utrzymywać, tzn. że to mleko jej nie odpowiada. Zadzwoń do pediatry,niech Ci coś poradzi.
 
chwilkę się pręży i jest spokojna. Puszcza bączki teraz, kupkę tez zrobiła taką papkowatą, żółtą. Po rumianku ją ruszyło właśnie.
 
Mój synek też tak miał, ale ja go karmołam piersią.
Wynikało to z niedojrzałości układu pokarmowgo dzieciątka.
Jeśli Twoja córcia robi rzadkie kupki to nie wina mleka.
Ja podawalam malemu Espumissan w kropelkach i lakcid raz dziennie i widzialam poprawę.
 
Synkowi najbardziej na brzuszek pomógł espumissan ale nie wiem czy to nie jest dopiero po 1 miesiącu życia. Mysmy pomagali mu delikatnie dociskając kolanka do brzuszka - wtedy łatwiej było mu pozbyć się bączków i widzieliśmy że mu po tym lepiej.
 
Problemy z brzuszkiem mieliśmy od 3 tygodnia życia mojego syna. Próbowałam naprawdę wszystkiego. Mogę z czystym sumieniem polecić Ci na bóle brzuszka siemię lniane. U nas się rewelacyjnie sprawdzało. Zaparzałam małemu nie za gęste i dawałam 3x20ml w ciągu dnia. Nie dość, że brzuszek nie bolał to i kupka była.
 
Witam Wszystkie Mamusie
Jestem mamą 3 tygodniowego Olivierka, i dopiero powoli ogarniamy wszystko.
U nas oczywiście problemem jest kupka:biggrin2:
Mały spina się jak ma zrobić, marudzi strasznie, teraz zmieniliśmy mleczko z Bebilon na Bebilon comfort, ale szczerze mówiąc żadnej poprawy.
Chyba będziemy musieli szukać dalej mleczka...

Mały tez sie strasznie pręży jak oddaje gazy, i strasznie dużo tych gazów idzie, lekarka na wizycie poleciła wodę koperkowa, ale dziewczyny czy ta woda nie będzie powodowała ze będzie oddawał jeszcze więcej tych gazów? Bo wyczytałam ze działa wiatropędnie, wiec nie wiem czy podawać...
Oj nikt nie powiedział ze będzie lekko...:biggrin2:
Pozdrawiamy
 
Z naszego doświadczenia mogę Wam powiedzieć tak: dopóki karmiłam synka piersią (do 2,5 mca) miał potworne bóle brzuszka, bardzo się prężył, wciąż płakał i nie mógł zrobić kupki. A ja płakałam razem z nim. Dodam, że bardzo uważałam na to, co jem, bo u synka została stwierdzona skaza. Wszystko minęło jak ręką odjął, kiedy przeszliśmy na Nutramigen. Ale zmierzam do tego, że kiedy dziecko ma problemy z brzuszkiem, bardzo pomocna jest suszarka do włosów. Nie dość, że uspokaja swoim szumem, to do tego koi mały brzuszek ciepełkiem. U nas to było jedyne, co się sprawdzało - choćby na chwilę. Żadne środki z apteki nie przynosiły ulgi, a szum i ciepło suszarki - owszem. Byle nie za blisko oczywiście ;-)
 
reklama
Aniucha2124 ja bym poczekała ze zmianą mleka. To, że zmieniasz mleko dzidziusiowi też jest dla niego dużym wyzwaniem, bo brzuszek musi się nauczyć trawić to mleczko. My na początku stosowania Bebilonu comfort też mieliśmy przejściowe kłopoty-dużo gazów i zielone kupki- po jakimś czasie około 2-3 tyg to się unormuje. I na pewno będą kupy, daj małemu trochę czasu żeby się spróbował przestawić.My już przeszliśmy na Bebilon 1 i mój syn bardzo je lubi, a i kupy są codziennie. A co do tego, że się pręży i nie może zrobić kupki to raczej normalne przy mleku modyfikowanym. Jak to nasza pani pediatra powiedziała, dziecko też musi nauczyć się napinać odpowiednie partie ciała żeby coś z tego było:-) Nic się nie przejmuj będzie tylko lepiej, Wiem coś o tym, bo przeszliśmy przez to samo. Pozdrawiam:-)
 
Do góry