reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problem z jedzeniem - skaza białkowa :/

Dołączył(a)
5 Lipiec 2008
Postów
14
Witam,

moje dziecko ma 9 miesięcy i ma skazę białkowa nie bardzo wiem jak prawidłowo je karmić nie chce pic mleka z butelki jedyny sposób podania mu mleka to z kaszka i tak caly dzien je kasza obiadek kasza owocek kasza czasem budyn na jego mleku i kasza(w miedzy czasie jak ma ochote to chrupek kukurydziany), nie wiem co mozna innego podac bo wlasciwie po wszystkim dostaje wysypki na buźce, czy cos poradzicie nie chcem zeby tylko jadl kaszke?
 
reklama
witaj lala!
A pytałaś pediatry? Dziecko powinno dostawać od 500ml.do 1000ml mleka na dobę, obojętnie w jakiej postaci, więc myślę że jeżeli dostaje to mleko z kaszką to jest ok.
A jak to było jak Twoje dziecko było małe? Nie podawałaś mleka z butelki?
 
Pije zwykłą mieszankę? Czy hydrolizator białka? ( Bebilon Pepti, Nutramigen..itp)

Moja córka ma skaze i jesteśmy na diecie bezmlecznej od 8miesiąca.
Pijemy preparat mlekozastępczy - Bebilon Pepti - jest na recepte.

Jemy kaszki ryzowe - te bez mieszanek mlecznych.Tak, jest tego mały wbór, ale cóż.
Jeżeli dajesz słoiczki to sprawdzaj na opakowaniu, czy mają odpowiednio napisane - bez laktozy,bez białka mleka, masła...itp

A tak to wsuwa wszystko co nie ma w sobie mleka, masła itp - po jakimś czasie zaczęła podgryzać rzeczy z zawartością masełka i nie widać pogorszenia.

Nasz dzień:
- Śniadanko - mleczko z kaszką
- 2 śniadanie - owocki
- zupka w południe ( jadła już od 7 miesiąca zupki najprostsze - czyli marchew, ziemniak, brokuł do pelnego rosołku teraz gotowanego na skrzydełku, do tego marchewka starta, ziemniak, brokuły, groszek, fasolka...itp, makaronik - bo gluten juz wprowadziłam, lub kaszka jaglana, albo ryż)
- popoludniu obiadek z rodzicami, lub podwieczorek - tu co popadnie, ale w granicach rozsądku (od banana, po kanapke, czy ziemniaczka z pulpetem , lub ryż z jabłakami zapiekany)
- wie czorkiem kaszka Sinlac - z mąki chleba świętojańskiego, dla alergików super rzecz.


Teraz ma 13 miesięcy i co jakiś czas testujemy cos mlecznego - powoli widać poprawe - mała nie reaguje już tak ostro. Pewnie z tego wyrosnie, jak więszość dzieci.

Nie testuj mleka sojowego - pomimo, że dziecko reaguje dobrze na nie - może dojść do reakcji krzyżowych z innymi produktami.

Czy jesteś pewna, że to nie coś innego uczula - myśmy testowali 2 miesiące wszystko co mozliwe i ciągle wychodziło mleko.Miała wszytskie objawy - paskude czerwone "lakierowane" policzki, plamy po buzi i szorstkie plamiska na nóżkach i rączkach - po przejściu na Bebilon w 2 miesiące wszystko zniknęło.

a i smarowanie i kąpanie - w czyms na skórę atopową
 
Ostatnia edycja:
kochane mamy mu od urodzenia praktycznie jesteśmy na bebilonie pepti teraz juz 2, tak do 7 miesiąca normalnie pil mleko z butli ok 150 a teraz nie chce wcale wypije moze 40 ml i koniec. uczula wiele zeczy ale glownie mleko krowie, czasem tez od jakiegos sloiczka wysypie wyczytalam na stronie gerbera ze 9 miesięczne dziecko powinno 3x dziennie kaszkę z mlekiem, kaszke glutenowa bezglutenowa i na mleku modyfikowanym + 1 x obiadek i owocek, tylko ze po glutenie wysypuje i po kaszy z modyfikowanym tez wysypuje. musze dzis isc do pediatry zapytac sie co dawac bo to klopot bo szczerze nie nauczy sie rozdrabniania pokarmu jak bedziec ciagle kaszke dostawac, no i jeszcze jeden problem wogole nie chce jesc obiadków gotowanych przez mnie tylko słoiczki chyba juz sie tak przyzwyczaił wiec nawet jak mu cos upichce nie zje :dry:
 
Uwaga przepis :-)
- Do naczynia do zapiekania wrzucać na przemian podgotowany ryż ( ugotuj na średnio, nie za miękki) i starte jabłuszko.
- Kilka warstw raz jedno raz drugie.
- Dorzucam odrobine cukru i cynamomu, teraz i rodzynki, bo miękną a mała radzi sobie z gryzieniem.

- Do podgrzanego pierkarnika na 220 i poczekac od pol godziny do godziny - nigdy nie wiem. Robie na oko.
- Ryż rozetrzeć widelcem - jak ma problemy z jedzeniem większych kawałków.

Rodzice też zjedzą :-) pycha

Moja wsuwa ryż ze wszystkim - jabłka, truskawki, jagody, roztarty banan.
 
Jesteś pewna, że po glutenie? Warto by dzidzie na celiakie obejrzeć. Choć odpukać, tfu, tfu ...

Uczula też por, seler i pietruszka - moja mała na początku sypało i po tym. Potem przeszło.

Zazwyczaj wprowadzanie jakiegoś dodatku do zupki dawało objawy alergiczne - ale po kilku ekspozycjach przechodziło. Teraz już rzadziej się zdarza.

Przechodzenie ze słoiczków - ja robiłam tak, że robiłam małą zupkę, przecierałam i mieszałam w małych ilościach ze słoiczkiem - i tak po kilka dni i zwiększałam dawke domowej a zmniejszałam słoiczka.

Bebilon to paskudztwo, no ale trudno, jak trzeba.

Ja sama jestem alergikiem i bardzo uważam, co daje małej - bo mam alergie wstrząsową na leki i słonecznik - mogE się udusić. Podobno mała może to odziedziczyć. :-( Więc staramy się obserwować ją uważnie.
 
masebi dziękuje za przepis jutro sprobujemy a na bebilonie pepti od urodzenia lekarz przepisała bo po nan i bebilonie zwykłym masakra była zatwardzenia i okropna skaza na polikach, co do przechodzenia na domowe obiadki trzeba będzie wyprobować :) dzięki bardzo za dobre rady pozdrawiam :-):-)
 
reklama
Do góry