reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• 3.08 o godzinie 14:00 rozmawiam z prof. Jackowską o szczepieniach. Zebraliśmy wasze pytania i działamy. Czy rozwiejemy czyjeś wątpliwości? Zobaczymy. Możecie wpaść na YT Dostęp do YT

Możecie dołączyć na FBMożecie wpaść na YT Dostęp do FB

reklama

problem z karmieniem -prosze o pomoc !

mamuska2

Aktywna w BB
Lekarz mi nic nie poradzil...

...zdalam sie wiec na swoj "instynkt" i zaczelam podawac to puree ziemniaczane ...

...ale chyba sobie nie radze tak do konca ...:zawstydzona/y:
... mala trawi dobrze kartlofelki - nie ma zadnego problemu...
tylko po takim posilku juz po godzinie jest glodna i wtedy musze znowu dawac mleko !:shocked2:

...czy wam sie dzieci najadaly takim puree - czy tez musialyscie zaraz podawac butle z mleczkiem ???:eek: (dzisiaj zjadla pol kartofla a za godzine wypija piec dobrych lyzek aptamila !)

...

reklama

marczelitto85

wurcel purcel
Miasto
Islandia
to są początki, nie martw się i się nie zniechęcaj.ja na początku miałam masakrę.jeść mi nie chciała obiadków:szok:pluła,a teraz je wszystko po troszeczku zacznie jeść ci coraz więcej obiadku.nim się obejrzysz to pochłonie miseczkę.córcia ma 5m z tego co pamiętam. to ugotuj jej ziemniaczka i marchewkę z piersią, będzie bardziej treściwsze.moja miała 4.5m jak zaczęła jeść zupki na mięsku.potem zacznij gotować makaron, ryż za każdym razem co innego i bedzie dobrze.

mamuska2

Aktywna w BB
..po tych ziemniaczkach dostala na buzi wysypke...

...dzisiaj podalam jej z marcheweczka ... - zjadla wiecej (jedna marcheweczke i malego ziemniaczka !)...ale krostki nie zniknely- wrecz przeciwnie ... jest ich nawet wiecej !:szok:

kerna

http://www.lauraziobro.pl
Miasto
Bieszczady
a może spróbuj od owoca najperw....hmmm ziemniaki nie uczulają raczej. Może za dużo zjadła. Rozszerzanie rozpoczyna się od łyżeczki na dzień.

kerna

http://www.lauraziobro.pl
Miasto
Bieszczady
yyy no to mogło byc po prostu za duża dawka. Ale nie przejmuj się. Ja bym teraz w ogóle na 2-3 dni dała małej spokój . Może nawet więcej. Może wysypka minie? A potem zacznij od nowa w malutkich ilościach. Możesz dać troszkę soku z jabłka, albo po prostu marchwiankę. Przepisy są na każdej stronie A warto też wejść na którąś poczytac o rozszerzaniu diety. Moja kol. tez za pierwszym razem wepchala na siłe w synka pół słoiczka obiadku..malec się omęczył, ale dał rady:tak:. Warto też wprowadzać okarmy po kolei. czyli 2-3 dni ziemnak, potem 2-3 dni marchew. Chodzi o to żeby dawać jeden skłądnik. Po jakims czasie można wprowadzić dwa na raz, potem więcej. Wiesz z tymi łyżeczkami to też różnie podają. raz pisze, żę 1-2 łyżweczki a gdzie indziej 3-4. Ale cały ziemniak i marchwe to chyba jednak za dużo. Wejdz son=bie np. tutaj http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79410,6069843,Rozszerzanie_diety___prawdy_i_mity.html

Ostatnia edycja:

szczesliwa

Moderator
albo dziecko to alergik

a moze zupkę pierwsza gotwa typu gerber czy hipp albo bobovita-oni dbają o normy a wiesz czy ziemniaki czy marchewka nie byla pędzona i to cos nie uczula? doradzałabym na początek ostroznosc...

mamuska2

Aktywna w BB
...dzieki dziewczynki za rady !

...dzisiaj moja coreczka miala juz ogromna ochote na ziemniaczka i marcheweczke - przy jedzonku pieknie otwierala buziaczka i w cale nie plula ! A na koniec popila dwa lyki herbatki koperkowej , hihi :cool:
... po dwoch godzinkach ,znowu zawolala o mleczko..:eek:

... a czemu zmieszalam ziemniaka z marchewka (?) ...bo jej lepiej tak smakuje ...
Samego ziemniaka niezbyt chciala ...
(poobserwuje jeszcze jej buzke - mam nadzieje ,ze zejda jej te zaczerwienienia...)
W sumie,to chcialam juz dawno zakupic jakas zupke ze sloiczka ale zawsze myslalam ,ze takie gotowe ,to mniej zdrowsze...(???)

mam jeszcze jedno pytanko:
czy przy karmieniu wasze dzieci siedza spokojnie...???
Moja niunia dziwnie rusza raczka przez caly czas karmienia..........tak jakos nerwowo- w gore w dol ... gdy zlapie mnie np. za palca ,to nim wygina z calej sily we wszystkie strony....:eek:

Ostatnia edycja:
Miasto
Karlsruhe
Cześć dziewczyny. prosze o pomoc jestem załamana. Moja córeczka za tydzien konczy 8 mieisecy a niechce jeść nic inego jak tylko mleko i obiadek. i to mleka tez je bardzo malo. Ja karmie ja i tak i tak. Tzn sciagam pokarm rano i wieczorem i wdzien dostaje mleko modyfikowane. Ale jej porcja ,mleka to 100-120ml tylko!!!O kaszy nie ma mowy na jej widok chce jej sie rzygac wczoraj nawet probowalam z kszą manną do mleka dodalam jej łyzeczke mannej ale od razu wyczula Pomozcie co mam zrobic. Do ej por jadla bardzo duzo jak skonczyla 7 mieiscy wazyla 10 kg. Jak przekonac ja do kaszy??

reklama
Do góry