reklama

problem z kupka

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez arwen, 23 Marzec 2010.

1. arwen

arwen Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moj 4 miesieczny synek odkad podaje mu zupki i kaszki ma problem z kupkami. Daje mu rumianek, deserki z suszonych sliwek. niestety nieweile to pomaga. Jego kupki sa male i twarde. Probowalam juz na czczo podawac mu wode przegotowana, co troche pomoglo po kupka jest mieksza ale w zasadzie dalej jest jej nie wiele. Chcilama mu podwawac zamiast kaszki ryzowej kaszke manne ( po 4m), tylko ze ona zawira gluten. Jak ja wprowadzac ile odczekac od pierwszej porcji.

2. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam, proszę napisać czy karmi Pani piersią oraz jaką kaszkę Pani podaję, ile razy dziennie i jaką ilość zjada.

3. reklama
  4. arwen

arwen Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    karmie mlekiem modyfikowanym(bebilon) kaszke ryzowa bananowa nie mleczna daje raz dziennie a co do zjada to ja mleko przygotowuje 150 ml i dodaje kilka lyzek stolowy tak zeby byla gesta bo pitnej nie zje. samej kaszki tak mniej wiecej 100ml zjada moze wiecej.

a co do zupek to je teraz dynie z ziemniaczkami, wczesniej jadl marchewke z ryzem

5. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam, zamiast kaszki ryżowej można podawać kukurydzianą (bezglutenowa) ona jest mniej zapierająca, ważne żeby synek dużo pił, najlepiej wody mineralnej niskosodowej. Można też spróbować jabłuszka tartego, jeśli nie ma problemu z wypróżnieniem, nie męczy się przy robieniu kupki, robi ją regularnie to nie jest to zatwardzenie i nie powinno niepokoić. Co do glutenu to dzieciom karmionym sztucznie podaje się go od 6m. dawka ekspozycyjna to 2-3g (pół łyżeczki) na 100 ml płynu (zupki, mleka).Gdyby problem z zatwardzeniem się nasilił to można podać probiotyki.

Ostatnia edycja: 23 Marzec 2010
  6. anna261111

anna261111 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja swoje córci jak ma zatwardzenie miksuje sliwki w zime suszone mniej dobre ale pomaga na kupkę

Poleć forum