reklama

problem z kupka

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez arwen, 23 Marzec 2010.

1. arwen

arwen Fanka BB :)

Moj 4 miesieczny synek odkad podaje mu zupki i kaszki ma problem z kupkami. Daje mu rumianek, deserki z suszonych sliwek. niestety nieweile to pomaga. Jego kupki sa male i twarde. Probowalam juz na czczo podawac mu wode przegotowana, co troche pomoglo po kupka jest mieksza ale w zasadzie dalej jest jej nie wiele. Chcilama mu podwawac zamiast kaszki ryzowej kaszke manne ( po 4m), tylko ze ona zawira gluten. Jak ja wprowadzac ile odczekac od pierwszej porcji.

2. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Witam, proszę napisać czy karmi Pani piersią oraz jaką kaszkę Pani podaję, ile razy dziennie i jaką ilość zjada.

3. reklama
  4. arwen

arwen Fanka BB :)

karmie mlekiem modyfikowanym(bebilon) kaszke ryzowa bananowa nie mleczna daje raz dziennie a co do zjada to ja mleko przygotowuje 150 ml i dodaje kilka lyzek stolowy tak zeby byla gesta bo pitnej nie zje. samej kaszki tak mniej wiecej 100ml zjada moze wiecej.

a co do zupek to je teraz dynie z ziemniaczkami, wczesniej jadl marchewke z ryzem

5. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Witam, zamiast kaszki ryżowej można podawać kukurydzianą (bezglutenowa) ona jest mniej zapierająca, ważne żeby synek dużo pił, najlepiej wody mineralnej niskosodowej. Można też spróbować jabłuszka tartego, jeśli nie ma problemu z wypróżnieniem, nie męczy się przy robieniu kupki, robi ją regularnie to nie jest to zatwardzenie i nie powinno niepokoić. Co do glutenu to dzieciom karmionym sztucznie podaje się go od 6m. dawka ekspozycyjna to 2-3g (pół łyżeczki) na 100 ml płynu (zupki, mleka).Gdyby problem z zatwardzeniem się nasilił to można podać probiotyki.

Ostatnia edycja: 23 Marzec 2010
  6. anna261111

anna261111 Zaciekawiona BB

ja swoje córci jak ma zatwardzenie miksuje sliwki w zime suszone mniej dobre ale pomaga na kupkę

Poleć forum