reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problem z miesiaczkami

Dołączył(a)
8 Marzec 2019
Postów
3
BIORE LETROX 50 OD PÓŁ ROKU I WSZYTTSKO BYLO OK MIESIĄCZKI MIALAM CO 33-36 DNI A OD TRZECH MIESIĘCY OKRES MAM PO 46 DNIACH,CHCIALAM SIE DOWIEDZIEC CZY OPOZNINE MIESIĄCZKI MOGA BYC SPOWWODOWANE PRZYJMOWANIEM TEGO LEKU
 
reklama
Rozwiązanie
Jakby nie patrzeć zażywanie odpowiednich dawek lekow na tarczyce nie powinno mieć negatywnego wpływu na cykle[emoji4] Myślę że w tym przypadku konieczne jest wykonanie innych badań, które dadzą odpowiedź dlaczego te cykle są takie długie... u mnie po uregulowaniu TSH zawirowania o których pisałam wyżej ustały a cykle były wreszcie takie jak powinny więc może u koleżanki potrzeba jeszcze trochę czasu...
Możliwe niestety żadne leki nie działają tak jak byśmy chciały i od razu po wzięciu dawki co nie mówię lepiej by było dla nas wszystkich gdyby to tak szybko szlo[emoji23][emoji23]
BIORE LETROX 50 OD PÓŁ ROKU I WSZYTTSKO BYLO OK MIESIĄCZKI MIALAM CO 33-36 DNI A OD TRZECH MIESIĘCY OKRES MAM PO 46 DNIACH,CHCIALAM SIE DOWIEDZIEC CZY OPOZNINE MIESIĄCZKI MOGA BYC SPOWWODOWANE PRZYJMOWANIEM TEGO LEKU
Ten lek nie ma nic wspólnego z długością cykli. Może być ze masz podwyższona prolaktyne lub wysokie tsh albo inne problemy hormonalne albo jak większość lekarzy mówią " taka twoja uroda" w co ja nie wierzę bo to jest głupota. Zawsze jest jakiś powód. Możesz mieć nawet cykle bez owulacyjne dlatego takie długie są Twoje cykle.
 
U mnie z kolei odkąd zaczęłam przyjmować Euthyrox przed miesiączkami występowały plamienia a cykle z miesiąca na miesiąc skracały się. Lek sam w sobie może nie ma wpływu na cykl ale ma wpływ na wysokość innych hormonów. Ja po każdej zmianie dawki leku miałam jakieś zawirowania związane z cyklem... lekarz oczywiście twierdził że na 100 % przyjmowanie leku nie ma na to wpływu;)
 
U mnie z kolei odkąd zaczęłam przyjmować Euthyrox przed miesiączkami występowały plamienia a cykle z miesiąca na miesiąc skracały się. Lek sam w sobie może nie ma wpływu na cykl ale ma wpływ na wysokość innych hormonów. Ja po każdej zmianie dawki leku miałam jakieś zawirowania związane z cyklem... lekarz oczywiście twierdził że na 100 % przyjmowanie leku nie ma na to wpływu;)
Ja przyjmuje ten lek od 2011 roku i w różnych dawkach zaczynając od dawki 25 a dzisiaj 150 i te leki nie mają na nic innego wpływu jak są od regulowania hormonów tarczycy. Jedynie za niski wynik lub za wysoki może doprowadzić do tego że okres całkiem zaniknie lub będą nieregularne miesiączki.
 
Kochana, skoro leki mają wpływ na wyniki a wyniki na okres to jak możesz pisać że to nie ma związku? Poza tym trzeba też mieć na uwadze fakt, że każdy organizm funkcjonuje inaczej i inaczej reaguje na przyjmowanie leków... A tarczyca, a właściwie jej nieprawidłowe funkcjonowanie ma naprawdę istotny wpływ na cały organizm z układem rozrodczym włącznie
 
Kochana, skoro leki mają wpływ na wyniki a wyniki na okres to jak możesz pisać że to nie ma związku? Poza tym trzeba też mieć na uwadze fakt, że każdy organizm funkcjonuje inaczej i inaczej reaguje na przyjmowanie leków... A tarczyca, a właściwie jej nieprawidłowe funkcjonowanie ma naprawdę istotny wpływ na cały organizm z układem rozrodczym włącznie
Tak to się zgadza ale chodzi mi o to że no tak jak ja mam wyniki tarczycowe ok to leki ani tarczyca nie wpływa źle na np mój organizm. Kurcze nie wiem jak to wytłumaczyć żebyś zrozumiala[emoji4]
 
reklama
Jakby nie patrzeć zażywanie odpowiednich dawek lekow na tarczyce nie powinno mieć negatywnego wpływu na cykle😊 Myślę że w tym przypadku konieczne jest wykonanie innych badań, które dadzą odpowiedź dlaczego te cykle są takie długie... u mnie po uregulowaniu TSH zawirowania o których pisałam wyżej ustały a cykle były wreszcie takie jak powinny więc może u koleżanki potrzeba jeszcze trochę czasu...
 
Jakby nie patrzeć zażywanie odpowiednich dawek lekow na tarczyce nie powinno mieć negatywnego wpływu na cykle[emoji4] Myślę że w tym przypadku konieczne jest wykonanie innych badań, które dadzą odpowiedź dlaczego te cykle są takie długie... u mnie po uregulowaniu TSH zawirowania o których pisałam wyżej ustały a cykle były wreszcie takie jak powinny więc może u koleżanki potrzeba jeszcze trochę czasu...
Możliwe niestety żadne leki nie działają tak jak byśmy chciały i od razu po wzięciu dawki co nie mówię lepiej by było dla nas wszystkich gdyby to tak szybko szlo[emoji23][emoji23]
 
Rozwiązanie
Do góry