reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problem z moja stopą :(

kiciA2016

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Wrzesień 2016
Postów
36
Jestem w 3 trymestrze ciazy . Dwa tygodnie temu przewrocilam na schodach i poczulam okropny bol na stopach , nie moglam stac an i ruszac to pojechalam na pogotowie lekarz stwierdzil ze nie jest zlamany i mowil ze nie bedzie przeswietlal rtg ze wzgledu na moj stan ciazy . Stopa wtedy nie spuchla bardzo ani nie bylo widac siniak. Na kartce informacji o stanie zdrowia bylo napisane skrecenie i naderwanie stawu skokowego. Zalezal opatrunek elastyczny , podnozenie nozki na gorze, oklady lodem , smarowanie mascią . po kiku dniach moglam juz normalnie chodzisz ale nie w pelni sprawne . po tygodniu moja stopa jakby bardziej spuchnieta i zaczyna widac siniaki . Martwie czy to normalne ? Jak dlugo to bedzie trwalo ta opuchlizna i bole stopy . Te bole to tylko w czasie chwaltownych ruchow i nawet jak dotykam moja stope to odczuwam bol. Doradzcie mi co mam zrobic :(
 
reklama
Jestem w 3 trymestrze ciazy . Dwa tygodnie temu przewrocilam na schodach i poczulam okropny bol na stopach , nie moglam stac an i ruszac to pojechalam na pogotowie lekarz stwierdzil ze nie jest zlamany i mowil ze nie bedzie przeswietlal rtg ze wzgledu na moj stan ciazy . Stopa wtedy nie spuchla bardzo ani nie bylo widac siniak. Na kartce informacji o stanie zdrowia bylo napisane skrecenie i naderwanie stawu skokowego. Zalezal opatrunek elastyczny , podnozenie nozki na gorze, oklady lodem , smarowanie mascią . po kiku dniach moglam juz normalnie chodzisz ale nie w pelni sprawne . po tygodniu moja stopa jakby bardziej spuchnieta i zaczyna widac siniaki . Martwie czy to normalne ? Jak dlugo to bedzie trwalo ta opuchlizna i bole stopy . Te bole to tylko w czasie chwaltownych ruchow i nawet jak dotykam moja stope to odczuwam bol. Doradzcie mi co mam zrobic :(
Wizyta ponowna u lekarza ? Jakaż może być inna rada ...
 
Nogi a zwłaszcza stopy są znacznie obciążone ze względu na trzeci trymestr ciąży i zwiększająca się masę ciała dlatego moim zdaniem to normalne że po urazie stopa w stawie skokowym może być nawet miesiąc odczuwalna i boleć podczas ucisku czy gwałtownych ruchów... ciąża nie sprzyja gojenie się tego typu urazów... ja na Twoim miejscu. Oszczędzałam ta stopę i cały czas chodziła w bandażu elastycznym to pomoże w gojeniu i zmniejszy ból... jeśli bardzo boli i będziesz miała duże problemy z chodzeniem to udaj się do lekarza chociaż myślę że usłyszysz to samo lepiej nie ryzykować zdrowia dziecka rtg jeśli wiadomo ze nie doszło do żadnego złamania czy zerwania bo wtedy nie chodziła byś w ogóle po tym urazie...
 
Do góry