reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z noworodkiem

Dołączył(a)
19 Luty 2017
Postów
6
Witam, bardzo proszę o pomoc ponieważ jestem zrozpaczona, nie mam pojęcia co robić. 10 dni temu na świat przyszedł mój syn metoda cesarskiego cięcia. Syn urodził się 2 tygodnie przed terminem, powodem cesarki było wypadające tętno dziecka. Po porodzie leżał na neonatologii przez 4 dni gdzie podawali mu antybiotyk na ustabilizowane pracy serca bo prawdopodobnie jakaś infekcja podczas ciąży spowodowała taki stan rzeczy. Karmiony byl sztucznym mlekiem ponieważ ja nie mam pokarmu. Tym samym mlekiem karmiony jest też w domu. W poniedziałek wyszliśmy ze szpitala, w środę znów do niego trafiliśmy... mały ciągle płakał, nie chciał jeść. Nie miał gorączki ani twardego brzuszka. Zrobił tego dnia dwie kupy i ciągle tez puszczał bąki. W szpitalu stwierdzili nieznaczna zoltaczke. Mamy niedziele, zoltaczka przechodzi, niestety nie ma żadnej poprawy. Mały nie chce jesc. Wczoraj największa porcja jaka zjadł to było 60 ml mleka, jednak taka porcję je ponad godzinę. Possie 3-4 razy i musi odpoczywać, widac ze bardzo sie męczy przy tym. A tak to zawsze je mniejsze posiłki. Dziś nie spał całą noc, od 20:00 do 5:00 nad ranem praktycznie w ogóle nie spał, przysypia na 2 minuty i budzi się z płaczem. Od rana zjadł 10 ml mleka. Lekarze rozkładają ręce, jednoczenie tez nie robią nic. Zrobili mu tylko podstawowa morfologie która wyszła dobrze. Błagam o pomoc...
 
reklama
Pytanie nie ile zjada na raz a ile razy w ciągu doby podajesz mu butelkę.
60 ml to dosyć sporo, mój syn na początku zjadał po 20ml - 30 ml różnie ...
Czy przybiera na wadze ?
Wzdęcia mogą ale nie muszą być oznaką alergii pokarmowej ..
Napisałaś, że Twoje dziecko to wcześniak, może potrzebuje więcej czasu na jedzenie, może zmiana smoczka na miększy ...Trudno coś doradzić skoro nawet lekarze nie widzą problemu.
Niestety początki macierzyństwa są trudne, dzieją się rzeczy, których nie rozumiemy, a każde dziecko jest inne. Problemy ze snem mogą mieć też różną przyczynę, może ktoś inny się rozpisze w tym temacie. Ekspertem nie jestem ... tylko matką.
Trzymam za Was kciuki. Oby trudne początki w końcu minęły :)
 
Moze spróbuj zmieić smoczek/butelke , może nawet z większym otworem. Spróbuj mu dać Espumisan ale ja bardziej polecam Infacol i zobacz czy mu przyniesie ulgę. Mój plakal i nie chciał jesc a powodem była nietolerancja laktozy łącznie z alergią . Spróbuj mu dać Bebilon Pepti (przy alergi i ma malo laktozy) lub coś z seri Comfort np Bebilon Comfort, Nan i,Humana Anticolik. Nie wiem co teraz je za mleko?
 
Dziękuję za odpowiedź.
Zapomniałam z tego wszystkiego najważniejszej rzeczy. Mały nie przybiera na wadze, co więcej chudnie! Urodził się z wagą 3200, aktualnie waży 3140. Wczoraj ważył 3130 wiec przybyło go tylko 10 gram..
Butelkę juz zmieniłam i nic.
Czy możliwe ze nietolerancja laktozy pojawia się dopiero teraz?
 
Dziękuję za odpowiedź.
Zapomniałam z tego wszystkiego najważniejszej rzeczy. Mały nie przybiera na wadze, co więcej chudnie! Urodził się z wagą 3200, aktualnie waży 3140. Wczoraj ważył 3130 wiec przybyło go tylko 10 gram..
Butelkę juz zmieniłam i nic.
Czy możliwe ze nietolerancja laktozy pojawia się dopiero teraz?
'' Tymczasowa nietolerancja laktozy może się pojawić u wcześniaków z uwagi na to, że ich organizm nie potrafi jeszcze wytwarzać laktazy. W tym przypadku problem jest tylko chwilowy i ustępuje samoczynnie w momencie, gdy jelita zaczynają produkować potrzebny enzym.''
Źródło: Link do: Nietolerancja laktozy - Zdrowe Maluchy

Po wyjściu ze szpitala czasami noworodki chudną zanim odbiją na wadze :) To nie jest jakiś dramatyczny spadek. Pamiętaj, że bobas jest młodszy od swoich rówieśników ...potrzebuje więcej czasu na przystosowanie się do życia, jedzenia ...itd.
Obserwuj, lub poproś pediatrę o mleko dla alergików. Póki dziecko jest małe nie powinno mieć problemów z akceptacją smaku. Te mleczka różnią się smakiem niestety.
 
Z tego co mowiła mi położna to po około 2 tyg od urodzenia zaczynaja wychodzić alergie kolki itp i u nas tak też było
 
Z wagą to tak czasem jest. Też bym spróbowała z innym smoczkiem skoro się męczy to może faktycznie z większymi otworami. 60 ml to dużo jak na tak maleńkie dziecko. Czasami 2 tyg. Noworodej zje i 20 ml. Ważne żeby wtedy częściej podawać. Płacz to mogą być kolki może spróbuj zmienić mleko ten płacz jest cały czas czy pojawia się popołudniu?
 
reklama
Mój mały w 4 dniu po porodzie stracił 300 g. I dopiero 2 dni później zaczął przybierać. Tyle że ja karmiłam wtedy piersią.
 
Do góry