reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z oczkami

Dołączył(a)
27 Listopad 2012
Postów
1
Witam serdecznie. Jestem mama piecioletniego Krzysia. Moj synek ma niestety wade wzroku, niedawo na kontrolnych badaniach to wyszlo. Niestety, juz mi zapowiedzial, ze nie bedzie nosil okularow, nie chce zeby inne dzieci goi wysmiewaly. Jak mam go przekonac? Mieliscie takie sytuacje ze swoimi pociechami?
 
reklama
Witam, mam pewne pomysły jak mogłabyś przekonać synka, że okulary, to nie jest jakieś zło konieczne. Mam synka, który nie nosi okularów, ale ma jak każde dziecko inne problemy.
Moje pomysły są następujące.

1. Wytnij z gazety zdjęcia roześmianych dzieci w okularach, możesz także pobrać takie fotografie z internetu.
2. Opowiedz wymyśloną bajeczkę (lub znajdź w sieci) o dzielnym super chłopcu w okularach.
3. Powiedz synkowi, że jeżeli dzieci będą się z niego śmiały, to tylko dlatego, że są zazdrosne, bo same chciałyby mieć takie okulary.
Zauważ , że jest cała masa ludzi, którzy ze swoich kompleksów robią atut.
4. Pozwól w miarę możliwości aby synek miał pewien wpływ na wybór okularów, które kupisz.
5. Nie zmusza, stosuj zasadę małych kroków. Na pewno w końcu synek dojrzeje do tej decyzji.


Witam serdecznie. Jestem mama piecioletniego Krzysia. Moj synek ma niestety wade wzroku, niedawo na kontrolnych badaniach to wyszlo. Niestety, juz mi zapowiedzial, ze nie bedzie nosil okularow, nie chce zeby inne dzieci goi wysmiewaly. Jak mam go przekonac? Mieliscie takie sytuacje ze swoimi pociechami?
 
My mielusmy dwa podejscia do okularkow jedno jak cora miala prawie 3 lata (nieudane) i drugie jak skonczyla 5 lat. Co pomoglo? JUSTynka miala wplyw na to jakie okulary dostanie, pewne bylo ze beda rozowe u optyka byl maly wybor okularow
dla dziewczynek wiec tektore nam pasowaly małej tez sie spodobały.

Niech synek opowie jalie chcialby okularki, a dzieci w tym wieku zadko wysmiewaja za takie rzeczy, predzej bardziej sie zainteresuja nowym imagem kolegi.
 
Do góry