reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z płaczącym maluszkiem

Lilla My

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Maj 2014
Postów
9 917
Miasto
3miasto/Amsterdam
Dzień dobry,
mam problem bo moja prawie 4 tygodniowa córeczka urodzona w 36tc, ciągle szuka piersi. Ledwo co zje i przyśnie przy piersi, przy próbie odłożenia do łóżeczka zaczyna fikać rączkami i nóżkami, płakać i szukać piersi znowu i krzyczy tak dopóki nie przystawię jej znowu do piersi. Ssie piąstki i nawet smoczek nie pomaga. Głodna raczej nie jest to bardzo szybko wypuszcza część piersi z buzi i ssie samą końcówkę co powoli robi się bolesne. Próbowałam ja nosić w chuście, ale pomaga na 20-30min i znowu jest krzyk i szukanie sutka. Nie są to tez kolki bo brzuszek ma miękki, a pieluchę czystą. Proszę mi doradzić co może być przyczyną tego żałosnego płaczu i czy dawać jej pierś na żądanie nawet co godzinę?
 
reklama
Najważniejsza rzecz- czy dziecko prawidłowo przybiera na wadze? Kiedy była ostatnia kontrola lekarska?

Próbowała Pani masować maluchowi brzuszek kiedy tak płacze?
 
Dziecko przybiera na wadze, ale nie wiem jakie sa normy. 16.06 ważyła 2340g, a 2.07 2640g. Waga urodzeniowa 2175g. Nie mamy problemow z przystawieniem do piersi. Mała głęboko chwyta i ładnie ssie, ale ostatnio częściej np co godzinę. Brzuszku nie masowalam bo jak placze to zawsze będzie mieć twardy, ale przed placzem jest miekki, i czesto słyszę jak puszcza gazy.
 
Mogę napisać zatem ,że przynajmniej do 3 tygodnia przybiera prawidłowo. To ważny miernik, świadczy o dobrostanie dziecka.

Z Pani opisu jawi mi się to jak kolka, ale zaznaczam, że diagnozy przez internet mają wartość bardzo niską. Jak Pani bedzie w środę u lekarza, proszę opowiedzieć o swoich obawach. To najlepszy sposób na rozwiewanie wątpliwości.

Brzuszek może Pani spokojnie masować również podczas płaczu.
Czy kupy są normalne? Czy może zielone? Czy płacz występuje po każdym karmieniu niezależnie od pory dnia?Czy może bardziej wieczorem?

Obecnie jest gorąco, dziecko potrzebuje płynów stąd być może żądanie karmienia nawet co godzinę.

Pozdrawiam.
 
Dziękuję. Kupy są żółte. Z kolkami miałyśmy już do czynienia i wtedy córka się pręży, a ten płacz jest inny. Zastanawiam się czy podczas odkładania do łóżeczka córka nie lęka się dużej przestrzeni i stąd ten płacz i machanie kończynami. Jeśli tak jest to ile taki stan może trwać. Kiedy dziecko przyzwyczaja się do wolnej przestrzeni i życia poza ciałem matki?
 
Mam ten sam problem z moim dzieckiem w 4-tym tygodniu, mimo że mała przybiera prawidłowo! Zaczęłam z ciekawości ważyć ją przed i po karmieniu, okazało się, że bardzo mało pije - w ciągu 40 minut zaledwie 30 ml, więc pomyślałam, że może być głodna i stąd to zachowanie. W naszym wypadku mała zasypia jak wytraci energię i budzi sie za pół godziny. Czy powodem nie jest zatem nieefektywne karmienie?
 
Oczywiście, że jest taka możliwość, ale Pani napisała, że z ilością zjadanego pokarmu nie ma problemu, więc uznałam to za fakt.

Dzisiaj była Pani u pediatry. Jestem ciekawa jak ustosunkował się do Pani problemu?

Pozdrawiam.
 
reklama
Lekarka powiedziała, że mała przybiera dobrze na wadze, a takie czeste żądanie piersi jest przy skokach rozwojonych (jesli dobrze zrozumialam) i dziecko potrzebuje wtedy wiecej energii.
teraz na dodatek znacznie sie ochlodzilo wiec dziecko nie chce piersi tak czesto :)
 
Do góry