reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Problem z przewinieciem 11 miesiecznego dziecka

Aniaanka

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Synek ma 11 miesiecy. Od niedawna stoi z trzymaniem sie ale jeszcze nie chodzi. Zrobil sie problem z porzewinieciem go bo do tej pory lezal na przewijaku na plecach a teraz obraca sie na brzuch jak do raczkowania i wszystko sciaga z przewijaka. Przewijak mam na stole wiec boje sie ze spadnie. Daje mu do raczek zabawki, ksiazeczki by go czyms zajac ale czesto to nie skutkuje a jak skutkuje to na sekunde. Probowalam go przewinac na macie i polozonym na to przewijaku na ziemi i tez sie nie dalo. Jak stoi to tez ciezko go przewinac bo stoi jeszcze niepewnie i tylko jak sie trzyma lozka. Mam pytanie co w takiej sytuacji robic.

reklama

Loli05

Rozwiązania
3
Wiesz ciezko cos doradzic bo kazdy chyba mial ten problem i jakos trzeba sobie poradzic bo nie moze byc w jednej pieluszce non stop.ja bym przewijala na lozku,albo moze takie pull up pampersy,ze jak majtki sie zaklada.sa wygodne ale nie pamietam od jakiego wieku

BetiPS

Rozwiązania
1
Też mam ten problem. Synek ma 11 miesięcy i jest bardzo ruchliwy. Ucieka mi w trakcie przewijania.albo się przekreca. Ja przewijam na podłodze na rozLozonym
podkładzie. Zagaduje go, udając jakieś zwierzątka daje w rączki zabawki i rozsmieszam. Pieluchomajtek używamy już od dawna. Przy takich "wierciuchach" przydają się jak złoto. Nie ryzykowała bym przewijania na stole.

liczba

Rozwiązania
1
Po co tak duże dziecko przewijasz na przewijaku ? Połóż na łóżku, będzie bezpieczniej. Daj do rączek pampersa czy zabawkę i działaj. To Ty decydujesz. Za dużo się naoogladalam matek biegających za dzieckiem na stojaka z kupa. Moja parę razy zobaczyła, że te jej wrzski nic nie dadza i wie, że ma lezec, przecież to nie trwa 8 godzin. Ma 1,5 roku (uwierz, ze wtedy jest trudniej).. to jest rutyna. Nigdy nie przebrałam jej w biegu. Wiem, że jak się pozwoli dla własnego spokoju to już ameno.

Eryka25

Rozwiązania
0
Musisz mieć na to jakoś sposób. Ja też nie raz dopinalam pampersa na szybko bo mały zdążył już uciekać :) wiele razy biegał bez niego z wyczyszczoną pupcią :)

DarkAsterR

Rozwiązania
2
Hahaha! Miałam ten sam problem z moim Bulkiem. Obecnie ma prawie roczek i dopiero od jakichs dwóch dni zauważyłam, ze leży grzecznie do przewijania.
Od jakichś 6 miesięcy do niedawna przewinięcie go to była tragikomedia. Kręcił się, wył jakby go obdzierano ze skory. Generalnie strasznie był niezadowolony podczas przewijania lub prób ubierania go.
Nie zamierzałam z nim walczyć wiec tak, przewijam go w locie i stosuje tylko pieluchomajtki. Stare ściągam w dwie sekundy, on sobie stoi przy szafie, stole sensorycznym czy innej zabawce a ja na szybko wkładam mu stopy w otwory w pieluszce, podciągam i już. Tak samo spodnie. W locie. No ale taki wiek. Dziecko chce wszedzie być, wszystko zobaczyć. Bułek zaczął chodzić kilka dni po skonczeniu 10 miesięcy. A raczkował bardzo szybko. To mi nie ułatwiało. Ale technike dopasowuje się do dziecka a nie odwrotnie.

liczba

Rozwiązania
1
Hahaha! Miałam ten sam problem z moim Bulkiem. Obecnie ma prawie roczek i dopiero od jakichs dwóch dni zauważyłam, ze leży grzecznie do przewijania.
Od jakichś 6 miesięcy do niedawna przewinięcie go to była tragikomedia. Kręcił się, wył jakby go obdzierano ze skory. Generalnie strasznie był niezadowolony podczas przewijania lub prób ubierania go.
Nie zamierzałam z nim walczyć wiec tak, przewijam go w locie i stosuje tylko pieluchomajtki. Stare ściągam w dwie sekundy, on sobie stoi przy szafie, stole sensorycznym czy innej zabawce a ja na szybko wkładam mu stopy w otwory w pieluszce, podciągam i już. Tak samo spodnie. W locie. No ale taki wiek. Dziecko chce wszedzie być, wszystko zobaczyć. Bułek zaczął chodzić kilka dni po skonczeniu 10 miesięcy. A raczkował bardzo szybko. To mi nie ułatwiało. Ale technike dopasowuje się do dziecka a nie odwrotnie.
Nigdy się z tym nie zgodzę. Ostatnio była u mnie kolezanka która właśnie przebierała w locie. Pół pokoju mialam w kupie. Już nie mówiąc o akcji na basenie, było to samo i dla mnie abstrakcja, żeby na to pozwolic. Dzieci urodzone tego samego dnia. Wszystko się da. Nie trwa to wieki.. a wytarcie tyłka z kupy to nie jest fizyka kwantowa. Pieluchomajtki to sekunda. Dziecko może badać świat, biegac, skakać, ale to jest sytuacja kiedy chwilę trzeba umyć, wytrzeć. Nie popadajmy w skrajności. Na wszystko dziecku nie pozwalam. Tak samo je w krzesełku z nami. Nie biegam żeby karmić. Problem robi się kiedy trzeba iść do żłobka. Ostatnio to przerabiam z kilkoma matkami. Było jak było, a teraz mega problem.

Ostatnia edycja:

DarkAsterR

Rozwiązania
2
Moja droga. Wypowiedziałam się na temat jednego z wielu aspektow opieki nad dzieckiem.
Nie mówiłam nic o tym, jak sobie radzę z kupa.
Nie pisałam nic o basenie.
O karmieniu w krzesełku ani słowa nie wspominałam.
Prosze przeczytaj i weź do siebie co zostało napisane a nie nadinterpretuj.
Bulek już od jakiegoś czasu jest w żłobku i nikt nie ma żadnych zastrzeżeń co do jego zachowania czy manier.
Masz takie podejście do sprawy, ja mam inne. Wolno mi.
Nie popadajmy w skrajności, ze pozwolenie dziecku na coś w jednym temacie odbije się czkawka na całym zyciu jego i jego najbliższej rodziny.

reklama

liczba

Rozwiązania
1
Moja droga. Wypowiedziałam się na temat jednego z wielu aspektow opieki nad dzieckiem.
Nie mówiłam nic o tym, jak sobie radzę z kupa.
Nie pisałam nic o basenie.
O karmieniu w krzesełku ani słowa nie wspominałam.
Prosze przeczytaj i weź do siebie co zostało napisane a nie nadinterpretuj.
Bulek już od jakiegoś czasu jest w żłobku i nikt nie ma żadnych zastrzeżeń co do jego zachowania czy manier.
Masz takie podejście do sprawy, ja mam inne. Wolno mi.
Nie popadajmy w skrajności, ze pozwolenie dziecku na coś w jednym temacie odbije się czkawka na całym zyciu jego i jego najbliższej rodziny.
Zauważyłam, że potrafisz słownie wybrnąć ze wszystkiego. Ale zaprzeczasz sama sobie. Więc w żłobku też biegają za nim, żeby przebrać pampersa ? Sama napisalas, że przebieralas w locie. Więc tam robią to na siłę ? Jak nauczysz tak masz. A autorka ma z tym właśnie problem i jej to nie pasuje. Więc rada jest jedna. Uczyć systematyczności jak ze wszystkim. Bywa różnie, ale w większość zabiegów higienicznych czy karmienia powinno być tak jak my chcemy. Jeśli pokażemy inaczej, tak właśnie będzie. A za jakiś czas da to swoje wyniki.

DarkAsterR

Rozwiązania
2
Zauważyłam, że potrafisz słownie wybrnąć ze wszystkiego. Ale zaprzeczasz sama sobie. Więc w żłobku też biegają za nim, żeby przebrać pampersa ? Sama napisalas, że przebieralas w locie. Więc tam robią to na siłę ? Jak nauczysz tak masz. A autorka ma z tym właśnie problem i jej to nie pasuje. Więc rada jest jedna. Uczyć systematyczności jak ze wszystkim. Bywa różnie, ale w większość zabiegów higienicznych czy karmienia powinno być tak jak my chcemy. Jeśli pokażemy inaczej, tak właśnie będzie. A za jakiś czas da to swoje wyniki.
Dziekuje za komplement, to miłe z twojej strony.
Pozwol, ze zauważę, ze nie masz pojęcia o czym mówisz jeśli chodzi o moja sytuacje czy metody wychowawcze. A ja nie zamierzam ci się tłumaczyć. Tak wiec niech ci będzie po twojemu. Mnie to naprawdę przysłowiowo lata.
Tylko zauważę, kazde dziecko jest inne. Wnioski pozwolę ci wyciągnąć samej.

reklama