reklama

problem z samodzielnym zasypianiem

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez marlena91, 24 Marzec 2015.

1. marlena91

marlena91 Fanka BB :)

Hej dziewczyny!
    Nie wiem czy mozna to nazwac problemem, ale moj 4-ro miesieczny synek nie potrafi sam zasnac. Jedyne co mu pomaga to zasypianie przy piersi, co konczy sie nawet co godzinnym jedzeniem lub podjadywaniem do spania wlasnie. Jeszcze jak mial okolo 2-woch miesiecy to zasypial albo ze smoczkiem albo na rekach, teraz smoczek wypluwa a rece kuja w plecy. Pare razy zaobserwowalam ze wklada sobie paluszek do buzi i powoli przymyka oczy, ale moze sie tak meczyc nawet godzine i nie ma szans zeby zasnal.
    Martwie sie ze bede miala problem jak skoncze go karmic piersia, bo wtedy nie przystawie i nie pomoge, wiecej nie chcialabym jego i siebie meczyc, no chyba ze z wiekiem przyjdzie mu to latwiej.
    Potrafi byc bardzo ale to bardzo zmeczony, wrecz by sie wydawalo ze tylko sie go polozy i od razu zasnie a tak niestety nie jest.

2. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

Moje dzieci zawsze zasypiały przy piersi i nie miały najmniejszego problemu by później zasypiać samodzielnie. 4 miesiące to jeszcze maluszek, a pierś zaspokaja WSZYSTKIE potrzeby dziecka (pragnienie, bezpieczeństwo, bliskość), nie tylko głód.

3. reklama
  4. katarzynazawadzka911

katarzynazawadzka911 Zaciekawiona BB

A może Twój maluszek ma po prostu potrzebe ssania. Megami ma racje bezpieczeństwo i bliskość dla dziecka jest podstawa a piers właśnie mu to dostarcza :-)

5. Płusia

Płusia Początkująca w BB

Jak ma zasypiac piersiowe dziecko, jeśli nie przy piersi? Nie martw się, ono samo znajdzie sposób, gdy już nie kp lub ciebie nie będzie przy nim w porze spania.

wystukano na kalkulatorze.

6. katarzynazawadzka911

katarzynazawadzka911 Zaciekawiona BB

Mój maluszek nie zawsze zasypia przy piersi, nie raz jeszcze sobie pogaworzy trochę i samo zasnie w lozeczku a nie raz trzeba ponosic zeby zasnela :-) takze nie każde dziecko zasypia zawsze przy piersi

Poleć forum