reklama

problem z tolerancją laktozy

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez wiśnia09, 6 Czerwiec 2016.

1. wiśnia09

wiśnia09 Początkująca w BB

Dziewczyny szukam porady odnośnie tabletek lub suplementów, które pomagają trawić laktozę. Nie wiem, czy coś takiego jest, ale mam problem z mlekiem i innymi mlecznymi produktami. Uwielbiam białą kawę, ale potem mam bóle. Są sposoby na takie dolegliwości, czy takie środki są na receptę? Pozdrawiam

2. witch84

witch84 Fanka BB :)

Najpierw odstaw nabiał i sprawdź czy to on jest przyczyną Twojego bólu. Łykanie tabletek "bo tak mi się wydaje" nie jest dobrym pomysłem.

3. reklama
  4. cytrynowa_

cytrynowa_ Fanka BB :) Członek załogi

Sa produkty bezlaktozowe. Teraz cale multum.
    Ale musisz byc pewna ze to laktoza jest winna.
    W mleku jest tez kazeina ktora takze lubi mieszac w zoladku.

Proponuje odstawienie calego nabialu na minimum tydzien (do kawy mozesz dolewac mleka kokosowego ktore jest banalne w przygotowaniu ale roznie pyszne). A potem przerzucenie sie powoli na nabial bezlaktozowy. Ale zaczynajac od malych porcji.

No i koniecznie wizyta u lekarza i badania na nietolerancje pokarmowe.

5. toka1

toka1 Zaciekawiona BB

Mam podobne dolegliwości i przerzuciłam się na mleko bez laktozy. Kupuję czasem sojowe. Na inne mleczne produkty nie znalazłam jeszcze zastępstwa. Jeśli chodzi o tabletki to biorę 4lacti. On ogólnie wspomaga trawienie. Jest probiotykiem, nie wiem jak inne, ale ten kupuję bez recepty.

6. Kaska.pa

Kaska.pa Początkująca w BB

Też proponuję na jakiś czas odstawić produkty zawierające laktozę,ewentualnie zrobić test na tolerancję laktozy...W razie konieczności udać się do lekarza w celu ustalenia diety opcjonalnie przepisania tabletek..
    Osobiście bardziej bym była za stosowaniem produktów bez laktozy(tym bardziej jak piszą dziewczyny wcześniej jest ich teraz mnóstwo) niż stosowaniem leków ;) Ale to Twój osobisty wybór :)

Poleć forum