reklama

Problem z ubieraniem kurtki w zimie

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez megika, 26 Listopad 2015.

 1. megika

  megika

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Mój synek ma ponad 4 lata i chodzi do przedszkola. Rano gdy ubieram go do wyjścia wszystkie ubranka i buty mogę mu założyć a kurtki nie. Jest wrzask, krzyczy, wydziera się i nie pozwoli żebym założyła mu kurtkę choć opowiadam mu różne rzeczy Mówi że go boli, pytam co cię boli on mówi że zasuwanie to mówię że nie będę zasuwać tylko założę mu kurtkę a ciocia zasunie. Wtedy też nie pozwala. Jeśli jakimś cudem uda mi się włożyć mu kurtkę ściąga ją i rzuca na podłogę.Ja nie mogę mu założyć kurtki a cioci daje bez problemu ją założyć. Dodam, że to ciocia odprowadza go do przedszkola i sama się ubiera i nie ma czasu zakładać mu kurtki. Co robić? Jak sobie z tym poradzić?
   
 2. BajkowyPokoik_pl

  BajkowyPokoik_pl Aktywna w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Może problem tkwi w tym,że kurtka po prostu mu sie nie podoba lub jest za ciasna,co o tym sądzisz? Nad tym poważnie bym się zastanowiła,z reguły pomagają ubranka z motywem ulubionej bajki.
   
 3. reklama
 4. k.nowa

  k.nowa

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam,

  Czy zauważyłaś, że problem z ubieraniem kurtki pojawia się tylko, w sytuacji gdy, szykujecie się do wyjścia do przedszkolna? Czy są też inne sytuacje, w których ten problem występuje, np. wyjście do sklepu, na plac zabaw. Jeżeli problem ten występuje tylko przy wyjściu do przedszkola, może on obawiać się tego, że nie zostanie odebrany , być może zdarzyła się już taka sytuacja.

  Jeżeli masz taką możliwość, spędź z nim więcej czasu rano podczas przygotowywania się do wyjścia, być może kojarzy mu to się z rozłąką, może chce żebyś Ty go odprowadziła. Spróbuj zaplanować sobie więcej czasu rano, by mieć możliwość odprowadzenia synka do przedszkola. Może zauważył w przedszkolu, że jego rówieśników odprowadzają rodzice, a on przychodzi z ciocią.

  Sugeruję abyś, porozmawiała z nim na temat ubierania kurtki, nie w momencie wyjścia do przedszkola, gdy jesteście zestresowani i ograniczeni czasem, lecz w sytuacji swobodnej, naturalnej np. podczas wspólnej zabawy.

  Czy Twoje dziecko pozwala innym osobom założyć sobie kurtkę? Jak to wygląda w przedszkolu?

  Być może zdarzyło się tak, że przypadkiem przycięłaś mu brodę suwakiem i dziecko ma nieprzyjemne wspomnienia. Porozmawiaj z nim na ten temat.

  Uważam, że kwestia wygląda kurtki nie odgrywa tutaj większego znaczenia. Ważne jest aby wytłumaczyć mu po co on tą kurtkę zakłada i do czego ona służy. Musi mieć świadomość, że ona chroni go przed zimnem.

  Czy problem ten również występuje podczas zakładania innych ubrań z suwakiem? Jeżeli dziecko ma inne części garderoby z suwakiem, np. bluzę, to porównaj kurtkę do niej. Zwróć uwagę na suwak, że w bluzie również jest i podczas zakładania jej go to nie boli. Ćwicz z nim zasuwanie na innych przedmiotach, np. poszewkach lub poduszkach z suwakami. Myślę, że trzeba go z tym oswoić.
  Czy Twoje dziecko potrafi samo się ubrać? Dobrym sposobem na rozwiązanie problemu jest jego samodzielność w wykonywaniu tej czynności.

  Pozdrawiam serdecznie
   
 5. victorianQa

  victorianQa

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  czy przypadkiem nie przyciął lub Ty nie przycięłaś mu kiedyś skóry suwakiem? znam parę maluchów, które z tego powodu boją się kurtek...
   

Poleć forum