reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z utrzymaniem równowagi

Dołączył(a)
3 Marzec 2013
Postów
5
Witam, mój synek nie potrafi lub nie chce albo też się boi utrzymać równowagę. Nie chce sam chodzić. W jaki sposób mogę go ćwiczyć by mu pomóc?
 
reklama
Witam.
Historia mojego synka jest długa. Urodził się w 25 tygodniu i ważył 600 gram.
Przeszedł 4 operacje, 1 sza wstawienie krótkiego szontu do odciągania płynów bo miał wodogłowie, 2 ga przepuklina, 3 cie wstawienie długiego szontu, i to zaczął się problem.
Doszło do zainfekowania organizmu i w następstwie do zapalenia opon mózgowych, lekarze nie dawali szans na życie, nie mówiąc już o jego zdrowiu. Przez 2 tygodnie utrzymywany w śpiączce, przez 5 dni kilka różnych antybiotyków bo żaden nie działał. Opuchlizna, deformacja ciała i główki, stopniowo wracał do swojej normalnej postaci.
Po pół roku od urodzenia wyszliśmy ze szpitala, po roku od urodzenia zaczął siedzieć sam.
Dziś ma 2 lata i prawie 7 miesięcy, mówi pięknie całymi zdaniami, jest bardzo zdolny i intelektualnie przewyższa nawet swoich rówieśników.
Na dzień dzisiejszy chodzi, ale za palce i przy ławie lub zabawkach, wstaje, siada, kuca, klęczy, mówi ze boi się i faktycznie widać jest to ze się boi.
5 miesięcy temu zaczęły mu puchnąć nogi i ręce, budził się w nocy z bólem i drętwieniem, chodziliśmy po lekarzach i nic nam nie pomogli, nawet o zwykłe badanie krwi doprosiliśmy się dopiero po 4 miesiącach, sama szukałam odpowiedzi w internecie, podawałam calcium i witaminę d, nurofen na zapalenie i ból i przeszło.
DODAM ŻE TO WSZYSTKO DZIEJE SIĘ NIE W POLSCE TYLKO W IRLANDII, BO TU SIĘ URODZIŁ I TU MIESZKAMY i opieka medyczna poza szpitalna jest do d... .
Od roku chodzimy na rehabilitację, ale na tym etapie to od ponad pół roku to już tylko formalność, nic nie pomaga, więcej ja w domu mu pomagam niż oni przez pół godziny raz na tydzień.
Jeśli możesz mi pomóc i podpowiedzieć w jaki sposób sama mogę go ćwiczyć, jak mu pomóc. Po wnikliwych obserwacjach doszłam do wniosku ze są to zabużenia równowagi, miał robione eeg i nic tam nie wyszło, słuch ma dobry, ma okularki, oczka mu czasami uciekają.
 
Witam, bardzo ciężko jest doradzić sensownie bez obejrzenia dziecka, przyczyn problemów z równowagą może być dużo, szczególnie po tak trudnym początku życia malucha i nadal ciągnących się problemach. Jeśli jest to możliwe to poproszę o filmik, najlepiej przesłać na wiadomości prywatne:). Nagrywajcie dziecko w majteczkach tak żebym widziała całą postać, z przodu i z tyłu w trakcie przemieszczania się. To powinno mi pomóc ocenić co dziecku jest potrzebne:) Pozdrawiam
 
Witam. Dziękuje bardzo, w końcu zobaczyłam jakąś nadzieje, bo ostatnio wszystko kręci się w kółko. W ciągu najbliższych dni nagram i wyślę filmik. Pozdrawiam.:-)
 
reklama
Do góry