reklama

Problem z utrzymaniem równowagi

Temat na forum 'Porady rehabilitantki' rozpoczęty przez agnes1234111, 6 Marzec 2013.

1. agnes1234111

agnes1234111 Początkująca w BB

Witam, mój synek nie potrafi lub nie chce albo też się boi utrzymać równowagę. Nie chce sam chodzić. W jaki sposób mogę go ćwiczyć by mu pomóc?

2. kusmir

kusmir Fanka BB :)

a ile synek ma lat? tak na prawdę jeśli dziecko jest już duże to mogą to być jakieś zdrowotne zaburzenia i wtedy najlepiej udać się do pediatry, ale gdy dzieci są małe to różnie się rozwijają i czasami nie ma powodu do obaw

3. reklama
  4. Anna Maria Sikorska

Anna Maria Sikorska Ekspert BB. Rehabilitacja

Witam, żeby odpowiedzieć sensownie powinnam znać wiek dziecka. Pozdrawiam

5. ilonka26

ilonka26 czekając na cud

witam, moje dziecko też ma taki problem ma skończone 17 miesięcy

6. agnes1234111

Witam.
    Historia mojego synka jest długa. Urodził się w 25 tygodniu i ważył 600 gram.
    Przeszedł 4 operacje, 1 sza wstawienie krótkiego szontu do odciągania płynów bo miał wodogłowie, 2 ga przepuklina, 3 cie wstawienie długiego szontu, i to zaczął się problem.
    Doszło do zainfekowania organizmu i w następstwie do zapalenia opon mózgowych, lekarze nie dawali szans na życie, nie mówiąc już o jego zdrowiu. Przez 2 tygodnie utrzymywany w śpiączce, przez 5 dni kilka różnych antybiotyków bo żaden nie działał. Opuchlizna, deformacja ciała i główki, stopniowo wracał do swojej normalnej postaci.
    Po pół roku od urodzenia wyszliśmy ze szpitala, po roku od urodzenia zaczął siedzieć sam.
    Dziś ma 2 lata i prawie 7 miesięcy, mówi pięknie całymi zdaniami, jest bardzo zdolny i intelektualnie przewyższa nawet swoich rówieśników.
    Na dzień dzisiejszy chodzi, ale za palce i przy ławie lub zabawkach, wstaje, siada, kuca, klęczy, mówi ze boi się i faktycznie widać jest to ze się boi.
    5 miesięcy temu zaczęły mu puchnąć nogi i ręce, budził się w nocy z bólem i drętwieniem, chodziliśmy po lekarzach i nic nam nie pomogli, nawet o zwykłe badanie krwi doprosiliśmy się dopiero po 4 miesiącach, sama szukałam odpowiedzi w internecie, podawałam calcium i witaminę d, nurofen na zapalenie i ból i przeszło.
    DODAM ŻE TO WSZYSTKO DZIEJE SIĘ NIE W POLSCE TYLKO W IRLANDII, BO TU SIĘ URODZIŁ I TU MIESZKAMY i opieka medyczna poza szpitalna jest do d... .
    Od roku chodzimy na rehabilitację, ale na tym etapie to od ponad pół roku to już tylko formalność, nic nie pomaga, więcej ja w domu mu pomagam niż oni przez pół godziny raz na tydzień.
    Jeśli możesz mi pomóc i podpowiedzieć w jaki sposób sama mogę go ćwiczyć, jak mu pomóc. Po wnikliwych obserwacjach doszłam do wniosku ze są to zabużenia równowagi, miał robione eeg i nic tam nie wyszło, słuch ma dobry, ma okularki, oczka mu czasami uciekają.

7. Anna Maria Sikorska

Anna Maria Sikorska Ekspert BB. Rehabilitacja

Witam, bardzo ciężko jest doradzić sensownie bez obejrzenia dziecka, przyczyn problemów z równowagą może być dużo, szczególnie po tak trudnym początku życia malucha i nadal ciągnących się problemach. Jeśli jest to możliwe to poproszę o filmik, najlepiej przesłać na wiadomości prywatne:). Nagrywajcie dziecko w majteczkach tak żebym widziała całą postać, z przodu i z tyłu w trakcie przemieszczania się. To powinno mi pomóc ocenić co dziecku jest potrzebne:) Pozdrawiam

8. agnes1234111

Witam. Dziękuje bardzo, w końcu zobaczyłam jakąś nadzieje, bo ostatnio wszystko kręci się w kółko. W ciągu najbliższych dni nagram i wyślę filmik. Pozdrawiam.:-)

9. teresaw

teresaw Zaangażowana w BB

Równowagę można także ćwiczyć za pomocą poduszki sensomotorycznej takiej jak w http://www.actimed.pl . Jest ona powszechnie wykorzystywana do tego typu ćwiczeń.

Ostatnia edycja: 23 Październik 2013
  10. reklama

Poleć forum