reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problem z wypróżnianiem u maluszka 2-miesięcznego

H

Hanusia

Gość
Witam!mam Julcie 2 miesieczną, ostatnio robi kupki 1-2 na dzień, a dodatkowo bardzo męczy się, przy wypróżnianiu. Masuje brzuszek, ćwiczę nóżkami, ale chciałabym, aby sama robiła kupkę. Nadal karmie piersią, uważam na to co jem.Co robić,pomóżcie.
::)
 
reklama
Ja zawsze miałam odwrotny problem - moje dzieci w tym wieku wypróżniały się często. W okresie karmienia piersią piłam kompot jabłkowy, herbatę z kopru włoskiego, soki owocowe. Trochę dziwne, że karmiąc piersią Twoja córeczka ma problemy z wypróżnianiem, proponuję więcej warzyw i owoców ale oczywiście z umiarem, a przy tym obserwacja, czy dziecku coś nie szkodzi. Również produkty bogate w błonnik - pieczywo, płatki, sucharki.
 
Ja osobiście uważam że 1-2 kupki na dzień nie jest problemem z wypróżnianiem, chociaz nie weim na czym polega to męczenie ???? bo co płacze przy robieniu kupki, a jak ją zrobi to co przestaje płakać ????

Ilość kupek jest normalna, są dzieci co robią kilka razy na dobę kupki a sa takie które robią tylko raz na dwa czy słyszałam nawet że na trzy dni.

Musiałabyś podejść do pediatry i zobaczyć czy dziecko przybiera na wadze i czy nie ma innych problemów. Tak jak Agnexx uważam że dziecko katrmione tylko i wyłacznie piersią nie powinno mieć tego problemu, moze zwróć uwagę na to co jesz, czy nie są to rzeczy mogące sprawiać problemy z wypróźnianiem.

Może napisz coś wiecej, wiesz dzieci w tym wieku to i tak mają różnie mniejsze czy większe problemy, ponieważ ich układ pokarmowy cały czas się jeszcze kaształtuje. A nie musi to być jakiś problem medyczny, poprostu taki "urok dziecka"
Pozdrawiam
 
Dziekuję Wam za odpowiedź.Chodzi mi oto, że Julcia zawsze ładnie spała, tzn, 3-4 h, a podczas karmienia prawie zawsze sama robiła kupkę.A ostatnio nie spi tak ładnie-wiem ,że sie zmienia wszystko co jakis czas, ale poprostu widzę, że jej się chce spać, ale sie bardzo wierci i kopie nóżkami.Męczy się, wtedy ja pomagam jej robic kupkę, naciskam nóżki na brzuszek i kupka jest!Ale wiem, że nie powinnam tego robić tak często, bo jelitka nie będą pracowłay same.Pije herbatkę, soki jabłkowe, jem dużo warzyw-gotowanych.Sama juz nie wiem co mam robić, z jej wypróżnianiem.Najgorzej jest po nocy, gdyz je i je w nocy 2-4 razy, a kupki nie robi.daje jej prawie codziennie plantex i wtedy troche pomaga, ale nie wiem co mam robic dalej.Pomóżcie!
 
No to faktycznie nie za wesoło, ja bym jednak zalecała wizytę u pediatry, lekarz powinien coś zaradzić. Plantex nie wiem czy tu pomoże bo dzieci róznie na niego reagują.
Bo moze to własnie podanie plantexu sprawiło uniej zaparcia, albo coś w Twojej diecie skoro młoda je z piersi. Trudno jest tu wyrokować. A i Ty będziesz spokojniejsza jeżeli dziecko obejży lekarz.
 
:)Dzieki za wiadomośc!
Podpowiedż mi, czy muszę iśc do pediatry, ze by skonsultowac ten czopek, ale ...dziś sama zrobiła kupke, chyba problem mam z głowy, ale nadal bęę ja obserwować
napisz jakie to czopki-może te same co my używałyśmy po porodzie-glicerynowe.
Pozdrawiam , pa. :-*
 
Nie wiem jakich czopków używałaś po porodzie, ale myślę, że jest tylko jeden rodzaj tych czopków. Mi stosowanie tego poleciła położna. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości zapytaj lekarza.
Mojej problemy z kupkami przeszły jak zaczęła się już ruszać, tzn. przewracać, siadać itp. Wtedy brzuszek sam się masuje i poprawia perystaltykę jelit.
Także cierpliwości, to mnie.
Teraz ma taką przemianę materii, że czasem nie nadążam...

Acha, dobrym u nas okazał się jeszcze lek na kolki SAB SIMPLEX. Powodował nie tylko ulgę w kolkach ale też w wydalaniu gazów, które też są powodem bulów brzuszka.
 
W aptece poproś po prostu o czopki dla dzieci/niemowląt. One są dużo mniejsze niz dla dorosłych.Wg mnie możesz taki czopek użyć sporadycznie,może po jego uzyciu się ,,ruszy"....ale jeżeli po tym wypróżnieniu wszystko powróci do satnu z przed,i ten stan rzeczy Cie martwi, powinnaś się udać na konsultację do pediatry. Nie powinnaś sama za długo używać czopków,żeby nie doprowadzić do tego,że Julcia nie bedzie potrafiła się wypróżnić bez czopka. Wiem,że nie którzy, dają takim maleństwom 1-2 łyżeczki soku jabłkowego, Ponoć dobrze to wpływa na trawienie i wypróżnianie.Ja tego osobiście nie stosowałam.
 
reklama
witam!
My tez mielismy problem z wypróżnieniem w tym samym okresie. Pediatra poleciła dodawac do mleka siemie lniane i debridat, pomogło. 3 razy dziennie ugotowane siemie dodane do mleka, mój mały nie tolerował wiecej niz 20ml. do tego 2 razy dziennie 3 ml debridatu i kupa jak marzenie, tak przez 3 tygodnie i organizm sie przystosowal i robil bez problemu juz kupy. Odstawilismy wszystko i jest ok, problem zniknal. Pozdrawiam
 
Do góry