reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z wypróżnieniem

qba

Dołączył(a)
12 Luty 2010
Postów
6
Mamy mały problem. Od 2 dni nasza mała ma problemy z zrobieniem kupki.
Robi 1 na dzień, a wcześniej robił po kilka. Teraz ma lekko twardy brzuszek, i często się spina, Czy można jej jakoś pomóc w pozbyciu się kupki?
Może ma ktoś sprawdzone jakieś szybkie domowe sposoby?
Z góry dzięki.
 
reklama
A ile ta twoja pociecha ma? I czy sie bardzo męczy jak robi tą kupkę (stęka, czerwienieje)? Jak wygląda taka kupka ? Co mu dawałaś jeść ostatnio?
 
Zapomniałem napisać że ma 3mc. Je tylko mleko mamy. A kupka jak już jest to jest normalna, jak wcześniej, no może trochę bardziej gęsta. Zapach i kolor taki sam.
 
No to chyba nie zatwardzenie tylko coś jej się pozmieniało. Przy najbliższej okazji zapytaj lekarza ale na razie chyba możesz być spokojna. Układ pokarmowy cały czas dojrzewa. Z domowych sposobów (prawie) ja podaję małemu deser gerberka jabłko ze śliwką i na drugi dzień zatwardzenie znika (zatwardzenie - mały wysiłkowo robi małe twarde kupki). czasem wyciskam sok z jabłka i podaje kilka łyżeczek. Ale na to wszystko jest u Was jeszcze za wcześnie. Nie martw się to pewnie nie zatwardzenia.
 
Nasza pani pediatra mówiła, że to normalne u dzieci karmionych piersią, możesz jej pomóc masując delikatnie brzuszek, delikatny rowerek, tak mi podpowiadały położne i pielęgniarki noworodkowe, jeżeli nie bedzie miała przez 4-5 dni to musisz iść do lekarza, albo możesz dodatkowo kupić herbatkę na trawienie, już od 1 miesiąca można podawać. Ja mam taką z Hippa i nam pomagała
 
Do góry