reklama
  • Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Rodzinnych, pogodnych, pełnych harmonii i miłości. Niech wszelkie trudności odejdą w zapomnienie, a towarzyszy Ci uśmiech, radość i spełnienie. ania ślusarczyk i team babyboom

Problem z wyróżnieniem

Rose.mart

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Mój maluszek ma 10 dni. Podczas przystawiania go do piersi strasznie się napina, robi czerwony, płacze trwa to nawet 30-40 min, kończy się to zwykle zrobieniem kupki. Czy to normalne, że aż tak się męczy by się wyróżnić? Jak mogę pomóc maluszkowi w załatwieniu się?

reklama

jasani

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Herbatek nie polecam, w zwłaszcze te z HiPP, one są słodzone. Poza tym koperek nie jest dobry dla takich maluchów. Dużo kładź dziecko na brzuszku, masuj go, rób rowerek nóżkami.

Aguu

Rozwiązania
5
Tak, normalne. Układ pokarmowo-trawienny dziecka dojrzewa kilka miesięcy. Do tej pory nie był używany, organizm się uczy i przyzwyczaja. Pytanie ile kupek robi dziennie? Musi być co najmniej jedna. Dużo kp, dużo tulenia brzuch do brzucha. Można robić też ciepłe okłady.

jasani

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Tak, normalne. Układ pokarmowo-trawienny dziecka dojrzewa kilka miesięcy. Do tej pory nie był używany, organizm się uczy i przyzwyczaja. Pytanie ile kupek robi dziennie? Musi być co najmniej jedna. Dużo kp, dużo tulenia brzuch do brzucha. Można robić też ciepłe okłady.
Z tym "musi" to niekoniecznie. Dzieci karmione tylko piersią mogą i tydzień nie robić i nie jest to problem.

Aguu

Rozwiązania
5
Z tym "musi" to niekoniecznie. Dzieci karmione tylko piersią mogą i tydzień nie robić i nie jest to problem.
Owszem, ale nie noworodki. Do 6tyg kupa powinna być codziennie. Póżniej to i 7-14 dni jest ok jeśli nie ma innych niepokojących objawów.

reklama

Karolina&Zosia

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
U nas fajnie działał termofor z pestkami wiśni:-) delikatnie podgrzany, pomagał małej się odprężyć i przynosił efekty, więc szczerze polecam.

Onka00

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Mój maluszek ma 10 dni. Podczas przystawiania go do piersi strasznie się napina, robi czerwony, płacze trwa to nawet 30-40 min, kończy się to zwykle zrobieniem kupki. Czy to normalne, że aż tak się męczy by się wyróżnić? Jak mogę pomóc maluszkowi w załatwieniu się?
Cześć, to o czym piszesz to prawdopodobnie dyschezja (poczytaj o tym w internecie, jest sporo informacji), co wynika z niedojrzałości tłoczni brzusznej i dna miednicy u niemowlaków i powoduje problem u niemowlaka ze zrobieniem kupki. Niestety nie ma na to sposobu, możesz nosić, masować, głaskać, uspokajać, itp. Z tego niemowlaki po prostu wyrastają. Moja córka też tak miała, minęło jakoś po ukończeniu drugiego miesiąca.

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Znajdź chwilę dla siebie – konkurs z Dove na Dzień Kobiet

Zgłoszenia przyjmujemy do 21/03/2019

Test

Przetestuj X-Fly, wózek marki X-lander

Zgłoszenia przyjmujemy do 30/04/2019

Test

Przetestuj zestaw do karmienia marki Yoomi

Zgłoszenia przyjmujemy do 30/04/2019