reklama

Problem z wysokim ciśnieniem w ciąży

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez bunieczek29, 14 Kwiecień 2015.

1. bunieczek29

bunieczek29 Fanka BB :)

Witam.

Jestem w 17 tygodniu ciąży i odkąd wkroczyłam w II trymestr zaczęłam mieć problem z wyższym ciśnieniem krwi. Przed wizytami u pani doktor na mierzeniu wychodzi 130/83 lub 77 może to być oczywiście niepokój przed wizytą dlatego też gina kazała mi sobie badać ciśnienie w domu i wyniki są np. 126/62 puls 91 ale i są po 137/75 puls 95, 2 razy było po 139/85 puls 106 zazwyczaj wyższe ciśnienie jest w drugiej połowie dnia. Zaczęłam się obserwować czy nie puchną mi nogi bo wyczytałam że przy wysokim ciśnieniu może to być zatrucie ciążowe.
    Czy któraś z mamusiek miała też problemy z wyższym ciśnieniem krwi? Martwię się o mojego bąbla tym bardziej jest wyczekanym cudem. Ale też nie chce panikować bo to też podwyższa poziom.

2. Lilwriggle

Lilwriggle Zaciekawiona BB

Ja takiego problemu nie mialam, ale rozumiem co to znaczy martwic sie o malenstwo w brzuchu... Na Twoim miejscu zapisalabym te rozne pomiary i poszlabym do lekarza, najlepiej po poludniu. Nie ma co ryzykowac, lepiej sie upewnic.

3. reklama
  4. bada m.

bada m. Fanka BB :)

ja miałam nadciśnienie w ciąży,bywało ,że ciśnienie miałam 160/100 i od początku 5 miesiąca brałam leki na nadciśnienie,aż do porodu oraz dostałam L4 z tego powodu,ale każdy przypadek to indywidualna sprawa,bo u mnie z dzieckiem było ok. Natomiast znajoma miała podobny problem i u dziecka wystąpiły problemy z tętnem i ciąże rozwiązano przez cc w 33 tyg.Pozostaje kontrolować i się nie stresować,mało solić i dużo odpoczywać

5. labo75

labo75 Fanka BB :)

bunieczek u mnie ciśnienie skoczyło z dnia na dzień i wylądowałam w szpitalu . 2 tygodnie wcześniej na wizycie nic mi nie było a potem ciśnienie skoczyło mi na 150/100 a nawet 170/130 i to było w sobotę i niedzielę a w poniedziałek byłam już w szpitalu gdzie usiłowali mi je zbić tabletkami ale kiepsko to szło do tego doszło białko w moczu 37 g/24 h a w środę w nocy doszły duszności i ciśnienie mimo leków 180/135 - noc z głowy bo pomiar co 2-3 godziny i zwiększona dawka leków . w czwartek rano decyzja o cc i w 36 tygodniu Ola była już z nami . Moja rada to oprócz kontroli ciśnienia rób sobie raz w tygodniu badanie białka w moczu - dopóki go nie ma jest ok . Jak tylko się pojawi plus ciśnienie powyżej 140 do lekarza . Twoje ciśnienie nie jest jeszcze katastrofalne dopóki nie jest powyżej 140 jest ok więc mniej stresu a na pewno będzie dobrze .

6. MalaZosia

MalaZosia Mamusia Piotrusia :)

Ja w pierwszej ciąży miałam ciśnienie w granicach 135/139/80. I nic nie musiałam robić/brać. Ale to w UK było, więc może tam na to inaczej patrzą. Teraz przy drugiej ciąży ciśnienie badane przed wizytą jest zawsze w granicach 136-139/80(90) a w domu mierzone 115-126/70 (80) ale raz miałam u gina 149/90 i po 30 minutach 150/85 i od tamtej pory biorę leki na nadciśnienie i tak do końca ciąży. I to niezależnie od tego czy mam w domu przy pomiarach niskie. U mnie jeszcze doszła arytmia (to mnie głównie niepokoiło) - zwłaszcza w chwilach wyciszenia - przed snem czy w nocy tak mi serducho waliło, że myslałam, że mi wyskoczy z piersi. Uniemożliwiało mi to zaśnięcie. Z nadciśnieniem nie ma żartów. Jest bardzo groźne w ciąży. Zapisuj wyniki i koniecznie udaj się do lekarza.

7. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

Także miałam problem z wysokim ciśnieniem. Na wizytach ponad 140/90, nawet do 160/90. Musiałam mierzyć 3x dziennie po 15 minutach siedzenia. Zazwyczaj było w granicach 130/90 więc nic z tym nie robiliśmy, gdyż nie miałam poza tym innych niepokojących objawów. Dostałam receptę na lek na nadciśnienie i gdyby było ponad 140/90 po odpoczynku, to miałam wykupić i zażyć.

8. Gosia_k23

Gosia_k23 luty'07 i styczeń'10

ja też miałam wysokie ciśnienie w ciąży. Lekarz kazał mierzyć pół godziny po leżeniu i odpoczynku . Kontrolowałam kilka razy dziennie i było w domu ok a na wizycie mi rosło z nerwów. Jak wylądowałam w szpitalu z tego powodu to miałam tak niskie że mówili że w szpitalu każdy ozdrowieje...do tego kontrola moczu czy nerki dobrze pracują

9. Zmartwionamama

Zmartwionamama <a href="http://www.suwac

Ja tez miałam problemy z cisnieniem w ciazy , na poczatku wszystko było ok a pózniej cisnienie zaczelo szaleć, raz dobre raz wysokie. Mosisz kontrolować cisnienie, brałam leki . Wylądowałam w szpitalu pózniej mosialam leżeć plackiem do konca ciazy :angry::angry::angry::no: urodziłam w 35 tygodniu .

10. reklama
  11. mankeyka

mankeyka Zaciekawiona BB

Ja tez mam problemy z cisnieniem. Jestem w 4 miesiacu a to zaczelo sie okolo miesiac wczesniej. Teraz poszlam do lekarza i biore leki. Bialka w moczu nie mam tyle ze boli mnie czesto w nadbrzuszu no i glowa. Mierz sobie cisnienie kilka razy dziennie po odpoczynku i przy nastepnej wizycie pokaz swojemu lekarzowi. Z cisnieniem nie ma zartow

12. iwcia89

iwcia89 Fanka BB :)

Witajcie u mnie cisnienie bylo tylko podwyzszone podczas wizyty-nerwy, w domu mialam niskie..zakupilam cisnieniomierz i co pare godz w domu mierzylam, ale moja doktor i tak polozyla mnie do szpitala na calodobowe badanie z holterem co mierzylo co 15 min i wyszlo ok, a chciala juz mi tabl na nadcisnienie dac, a bywalo , ze jak wyszlam ze szpitala to mialam 90/45 to ladnie jakby mi jeszcze dala na zbicie cisnienia...
    Tak wiec kolezanko kontroluj tez sobie w domku ;-0

Poleć forum