reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z wysokim ciśnieniem w ciąży

bunieczek29

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Październik 2014
Postów
312
Miasto
woj. łódzkie
Witam.

Jestem w 17 tygodniu ciąży i odkąd wkroczyłam w II trymestr zaczęłam mieć problem z wyższym ciśnieniem krwi. Przed wizytami u pani doktor na mierzeniu wychodzi 130/83 lub 77 może to być oczywiście niepokój przed wizytą dlatego też gina kazała mi sobie badać ciśnienie w domu i wyniki są np. 126/62 puls 91 ale i są po 137/75 puls 95, 2 razy było po 139/85 puls 106 zazwyczaj wyższe ciśnienie jest w drugiej połowie dnia. Zaczęłam się obserwować czy nie puchną mi nogi bo wyczytałam że przy wysokim ciśnieniu może to być zatrucie ciążowe.
Czy któraś z mamusiek miała też problemy z wyższym ciśnieniem krwi? Martwię się o mojego bąbla tym bardziej jest wyczekanym cudem. Ale też nie chce panikować bo to też podwyższa poziom.
 
reklama
Ja takiego problemu nie mialam, ale rozumiem co to znaczy martwic sie o malenstwo w brzuchu... Na Twoim miejscu zapisalabym te rozne pomiary i poszlabym do lekarza, najlepiej po poludniu. Nie ma co ryzykowac, lepiej sie upewnic.
 
ja miałam nadciśnienie w ciąży,bywało ,że ciśnienie miałam 160/100 i od początku 5 miesiąca brałam leki na nadciśnienie,aż do porodu oraz dostałam L4 z tego powodu,ale każdy przypadek to indywidualna sprawa,bo u mnie z dzieckiem było ok. Natomiast znajoma miała podobny problem i u dziecka wystąpiły problemy z tętnem i ciąże rozwiązano przez cc w 33 tyg.Pozostaje kontrolować i się nie stresować,mało solić i dużo odpoczywać
 
bunieczek u mnie ciśnienie skoczyło z dnia na dzień i wylądowałam w szpitalu . 2 tygodnie wcześniej na wizycie nic mi nie było a potem ciśnienie skoczyło mi na 150/100 a nawet 170/130 i to było w sobotę i niedzielę a w poniedziałek byłam już w szpitalu gdzie usiłowali mi je zbić tabletkami ale kiepsko to szło do tego doszło białko w moczu 37 g/24 h a w środę w nocy doszły duszności i ciśnienie mimo leków 180/135 - noc z głowy bo pomiar co 2-3 godziny i zwiększona dawka leków . w czwartek rano decyzja o cc i w 36 tygodniu Ola była już z nami . Moja rada to oprócz kontroli ciśnienia rób sobie raz w tygodniu badanie białka w moczu - dopóki go nie ma jest ok . Jak tylko się pojawi plus ciśnienie powyżej 140 do lekarza . Twoje ciśnienie nie jest jeszcze katastrofalne dopóki nie jest powyżej 140 jest ok więc mniej stresu a na pewno będzie dobrze .
 
Ja w pierwszej ciąży miałam ciśnienie w granicach 135/139/80. I nic nie musiałam robić/brać. Ale to w UK było, więc może tam na to inaczej patrzą. Teraz przy drugiej ciąży ciśnienie badane przed wizytą jest zawsze w granicach 136-139/80(90) a w domu mierzone 115-126/70 (80) ale raz miałam u gina 149/90 i po 30 minutach 150/85 i od tamtej pory biorę leki na nadciśnienie i tak do końca ciąży. I to niezależnie od tego czy mam w domu przy pomiarach niskie. U mnie jeszcze doszła arytmia (to mnie głównie niepokoiło) - zwłaszcza w chwilach wyciszenia - przed snem czy w nocy tak mi serducho waliło, że myslałam, że mi wyskoczy z piersi. Uniemożliwiało mi to zaśnięcie. Z nadciśnieniem nie ma żartów. Jest bardzo groźne w ciąży. Zapisuj wyniki i koniecznie udaj się do lekarza.
 
Także miałam problem z wysokim ciśnieniem. Na wizytach ponad 140/90, nawet do 160/90. Musiałam mierzyć 3x dziennie po 15 minutach siedzenia. Zazwyczaj było w granicach 130/90 więc nic z tym nie robiliśmy, gdyż nie miałam poza tym innych niepokojących objawów. Dostałam receptę na lek na nadciśnienie i gdyby było ponad 140/90 po odpoczynku, to miałam wykupić i zażyć.
 
ja też miałam wysokie ciśnienie w ciąży. Lekarz kazał mierzyć pół godziny po leżeniu i odpoczynku . Kontrolowałam kilka razy dziennie i było w domu ok a na wizycie mi rosło z nerwów. Jak wylądowałam w szpitalu z tego powodu to miałam tak niskie że mówili że w szpitalu każdy ozdrowieje...do tego kontrola moczu czy nerki dobrze pracują
 
Ja tez miałam problemy z cisnieniem w ciazy , na poczatku wszystko było ok a pózniej cisnienie zaczelo szaleć, raz dobre raz wysokie. Mosisz kontrolować cisnienie, brałam leki . Wylądowałam w szpitalu pózniej mosialam leżeć plackiem do konca ciazy :angry::angry::angry::no: urodziłam w 35 tygodniu .
 
Ja tez mam problemy z cisnieniem. Jestem w 4 miesiacu a to zaczelo sie okolo miesiac wczesniej. Teraz poszlam do lekarza i biore leki. Bialka w moczu nie mam tyle ze boli mnie czesto w nadbrzuszu no i glowa. Mierz sobie cisnienie kilka razy dziennie po odpoczynku i przy nastepnej wizycie pokaz swojemu lekarzowi. Z cisnieniem nie ma zartow
 
reklama
Witajcie u mnie cisnienie bylo tylko podwyzszone podczas wizyty-nerwy, w domu mialam niskie..zakupilam cisnieniomierz i co pare godz w domu mierzylam, ale moja doktor i tak polozyla mnie do szpitala na calodobowe badanie z holterem co mierzylo co 15 min i wyszlo ok, a chciala juz mi tabl na nadcisnienie dac, a bywalo , ze jak wyszlam ze szpitala to mialam 90/45 to ladnie jakby mi jeszcze dala na zbicie cisnienia...
Tak wiec kolezanko kontroluj tez sobie w domku ;-0
 
Do góry