reklama
  1. Uwierz, że jesteś ok. Masz prawo mieć gorszy dzień, masz prawo czuć się zmęczona i popełniać błędy. Najważniejsze, że masz prawo być z siebie dumna. Razem z Dove świętujemy Dzień Mamy Świętuj z nami. Konkursowo/

Wybierz zabawkę, która uszczęśliwi twojego maluszka Konkurs/

Zamknij powiadomienie

Problem z zasiłkami

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez monja16, 15 Maj 2010.

1. monja16

monja16 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam. Moja sprawa przedstawia się tak, że będąc w ciąży wzięłam ślub za granicą z obcokrajowcem, teraz dziecko ma już miesiąc - chciałam je zarejestrować w USC ale tam powiedziano mi że muszę najpierw zarejestrować mój akt ślubu, bo jeśli zarejestruję dziecko jako panna to będzie to kłamstwo. A i tak prędzej czy później ten ślub w Polsce musiałabym zgłosić. Wiem, że jako samotnej matce przysługiwałoby mi na pewno rodzinne oraz zasiłki z MOPSu. Teraz czekam na oświadczenia męża, abym mogła zarejestrować ślub (okazało się, że w urzędzie musimy się stawić oboje) oraz dziecko (chodzi o to jakie nazwisko ma nosić, bo o tym nic nie ma w akcie ślubu). Po tym wszystkim, kiedy już uda mi się przebrnąć przez obie rejestracje, będę starała się o becikowe oraz jakieś zasiłki ponieważ nie mam pracy a mąż jest nadal u siebie i nie przewiduje przyjazdu do Polski. Jednak nie wiem jak z tym będzie - czy będę musiała przedstawić zaświadczenie o dochodach męża? Przecież nie mieszkamy razem. Mieszkam na razie z tatą (bezrobotny bez zasiłku), a zameldowana jestem z mamą (również bezrobotna bez zasiłku). Czy mam jakieś szanse na otrzymanie rodzinnego? Czy mogę się gdzieś starać o jeszcze jakieś dodatkowe pieniążki?

2. reklama
  3. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Becikowe rozumiane jako jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka nalezy się każdej rodzinie niezaleznie od poziomu dochodów, zatem zaświadczenie o zarobkach nie jest wymagane.Co do zasiłku rodzinnego (wraz z ewentualnymi dodatkami), jesli jesteście Państwo małżeństwem, niezbędne będzie przedstawienie zaświadczenia o dochodach obojga rodziców. Fakt, że nie mieszkacie razem nie ma tu nic do rzeczy. Jesli się rozstaliście, nalezy to usankcjonowac prawnie (rozwód lub separacja).

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności i efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij powiadomienie