reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z zasypianiem u 2 miesięcznego dziecka

I całkowicie to dziecko odmówiło jedzenia? To pierwsze niejedzenie w wieku 3 mcy zaczęło się po pierwszej szczepionce. Ale myślałam że to zbieg okoliczności. U niego może faktycznie jest ten refluks ukryty bo wiele objawów ma które do tej pory lekarze uważali za normalne.a ja im wiele razy mówiłam ze może to refluks aż w końcu sama zrobiłam to usg .
ten wątek poczytaj
 
reklama
Czyli ile dobowo wypija?

A jak ma w buzi papke to polyka czy wypluwa?
Jak ma papkę czy to zupka czy kaszka to trzyma w buzi aż sliny się nazbiera i wypluwa wszystko kącikiem ust. Dobowo wypijał jak miał lepsze dni 600 700 ml. Później jak miał gorsze to 500 ml a ostatnio 200-400 ml. Ale to nie są ilości zjadanej chętnie tylko i tak przy zabawianiu i wnuszanie poniekąd.
 
W takim razie być może pomoże wizyta u neurologopedy i ewentualna terapia.

U nas podobnie. Okazalo sie, ze ma nadwrażliwość jamy ustnej.
Jak ma papkę czy to zupka czy kaszka to trzyma w buzi aż sliny się nazbiera i wypluwa wszystko kącikiem ust. Dobowo wypijał jak miał lepsze dni 600 700 ml. Później jak miał gorsze to 500 ml a ostatnio 200-400 ml. Ale to nie są ilości zjadanej chętnie tylko i tak przy zabawianiu i wnuszanie poniekąd.
 
W takim razie być może pomoże wizyta u neurologopedy i ewentualna terapia.

U nas podobnie. Okazalo sie, ze ma nadwrażliwość jamy ustnej.
Juz byłam u neurologopedy i stwierdziła że wędzidełko ma trochę krótkie typ 3. Niby do podciecia. Inna neurologopeda ze zdjęcia oceniła ze ma słabe mięśnie języka bo rzeczywiście jak placze to język nie dotyka podniebienia. Musze jeszcze pójść do jednej żeby to oceniła a jest tez terapeutka si to może coś zauważy u synka albo i nie i dalej będę w punkcie wyjścia. W sumie to bardzo bym się cieszyła jakby okazało się ze jest zdrowy jak rydz tylko tak mało je. Są dzieci ze mało jedza i rozwijają się prawidłowo. Tylko żeby mój synek minimalnie przybierał bo nie wyobrażam go sobie z tą sonda.
 
Na razie czekamy i mamy obserwować. Było kilka lepszych dni ze jadł troche więcej, ale za długo nie mogłam się nacieszyć bo wczoraj po południu 2 razy mi zwymiotowal i dzisiaj przy zupie trochę zwrócił. Na pewno nie chodzi o ilość bo to są malutkie porcje 60 ml. Juz nie wiem od czego. .... czy to ten syrop Gastrotuss czy od zębów bo wychodzi druga dolna jedynka..... jak nie urok to sraczka. ......
 
reklama
Do góry