reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem ze snem u 9 miesięcznego dziecka, proszę o poradę

Razer69gaming

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Marzec 2018
Postów
477
Moje drogie, proszę o poradę..
Moja córka dziś kończy 9 miesięcy. Miałam cicha nadzieję, że wszystko samo się unormuje, a jednak nie..
Ma ogromny problem ze snem. Idzie spać około godziny 20 a od około 23 budzi się co rusz. Ja prawie nie śpię od tyłu miesięcy i ciężko już mi tak funkcjonować. Mleko pije nadal co 3-4 godziny a między tym daje jej np herbatę w nocy bo przeciez nie będę wciąż karmic w każdym momencie gdy się obudzi. Nie uśnie jak się nie napije, a czasem to nie pomaga. Dziś wstaje co godzinę, wyglądam już jak zombie. Czy miał ktoś taki problem? Już zastanawiam się czy jest coś na lepszy sen dziecka aby podać.. albo inne soosoby?
 
reklama
Rozwiązanie
Ojej to naprawdę współczuję, ja bym sama chyba tego nie zniosła. Mówię serio. Człowiek musi przecież w końcu kiedyś pospać. Nie ma Ci kto pomoc? A tata małej czemu nie pomaga w nocy ? Wykończysz się kochana bo to może jeszcze trochę potrwać
reklama
@Razer69gaming a nie jest przypadkiem za goraco w pomieszczeniu, dziecko za grubo ubrane lub za mocno przykryte, albo wszystko razem? Moj syn budzi sie, jak jest mu za goraco i wtedy chce pic. Oczywiscie najbardziej woli piers. Ale jak jest delikatnie ubrany, lekko przykryty i chlodno w pokoju to spi pieknie. Inna rzecz, ze wybudzac moze bol dziasel przy rosnacych zabkach, gazy w brzuszku. Ja na noc mleka nie daje, bo wtedy spi bardzo niespokojnie i w zasadzie ciagle sie wierci, a ja nie spie. Moze byc wiele czynnikow takiego zachowania. Czy dziecko jest dosc zmeczone wieczoren, ale tez nie nadmiernie. Czy przypadkiem nie bylo za duzo bodzcow, ktore nie pozwalaja spac. Potrzebujesz wszystko przeanalizowac. Moze rzeczywiscie tak jak @kas90 mowi udac sie do specjalisty po porade.
Temperatura jest ok, sami lubimy spać w optymalnych temperaturach i ubieram też w spioszki jedynie a kołderka i tak się odkrywa. A co dajesz na noc zamiast mleka ? Moja córka musi w nocy dostać jeszcze mleko bo już w ogóle by nie usnęła. A daje jej się napic gdy się wybudzi - chociaż kilka pociągnięć bo inaczej nie uśnie. Myślę że może wiele czynników wpływa na takie jej zachowanie. Jest bardzo bystra a co za tym idzie wszystko musi widzieć , dotknąć, itd może potem jej się coś śnić z tego powodu. Ząbki ma dwa i narazie nic nie idzie dalej,.być może w nocy cos ją męczy bo poplakuje czasem przez sen..
 
@Razer69gaming moj syn raz lub 2 razy w nocy sie budzi i musi dostac cyca. Budza go zeby. Nie chodzi mu o picie, po prostu potrzebuje takiej bliskosci. Pociumka pociumka i odkladam do luzeczka. Mnie to nie przeszkadza, bo ma 9 mcy, a do roku chcialam karmic. I tak jest na posilkach stalych. Dostaje na wieczor jaglanke z bananem lub jablkiem. Tylko jaglana kasze sama gotuje, banany i jablka tez i bleduje. My juz coraz mniej blendujemy. Bardzo lubi jaglanke. Sa tez takie kaszki blyskawiczne, ale moj synek ich nie chce. A jak naje sie jaglanki to super spi. Bywa, ze przesypia cala noc. My w spiochu nie spimy, bo to za cieplo. Wystarczy body dlugi rekaw i cienki kocyk. A i tak prawie zawsze ma pupe na wierzchu.
 
Nie już od kilku miesięcy nie je w nocy, mimo że w dzień dostaje jeszcze pierś ale w nocy ani już nie je ani nie pije. Po prostu usypiamy go dalej ( bujamy w wózku) czasem zaśnie dalej po minucie a czasem godzinę, półtorej w środku nocy nie śpi. Czasem obudzi się raz a czasem 5. Przespał już też parę nocy. Na pewno jest lepiej niż kiedy miał 9 miesięcy, wtedy budził się co pół godziny co godzinę, był horror. Odkąd skończył 1.5 roku zaczął ciut lepiej spać bo więcej jest tych lepszych nocy, ale nadal zdarzają się też noce z kilkoma pobudkami:( nie wiem co za to odpowiada...
Ale dodam że w dzień zawsze dobrze spał.
Obecnie ma jedną drzemkę i potrafi spać spać i spać, niemal co dzień go budzę po 2 godzinach bo przespał by całe popołudnie. Nie wiem czemu taka różnica między dniem a nocą
 
Moim zdaniem to po prostu takie typy. I nic się za bardzo z tym nie zrobi. To tak jak z mową można coś działać ale dziecko musi samo do tego dojrzeć...niektóre przesypiają noce po 3 miesiącu a niektóre tak jak mój prawie 2 lata i nadal nie śpi jak trzeba...
 
Moim zdaniem to po prostu takie typy. I nic się za bardzo z tym nie zrobi. To tak jak z mową można coś działać ale dziecko musi samo do tego dojrzeć...niektóre przesypiają noce po 3 miesiącu a niektóre tak jak mój prawie 2 lata i nadal nie śpi jak trzeba...
Tez tak myślę, że takie dzieci niektóre są i trzeba to przeboleć choć jest naprawdę ciężko :( w dzień zniosę wszystko ale te noce sa tak ciężkie heh tym bardziej że zajmuje się nią sama dzień i noc a wiadomo jakie 9 miesięczne dziecko jest ciekawe świata i trzeba mieć non stop przy sobie hehe.
 
reklama
Ojej to naprawdę współczuję, ja bym sama chyba tego nie zniosła. Mówię serio. Człowiek musi przecież w końcu kiedyś pospać. Nie ma Ci kto pomoc? A tata małej czemu nie pomaga w nocy ? Wykończysz się kochana bo to może jeszcze trochę potrwać
 
Rozwiązanie
Do góry