reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem ze snem

Elamama

Aktywna w BB
Dołączył(a)
19 Sierpień 2017
Postów
70
Hej Drogie Mamy.Kolejny problem do ogarnięcia. Niby drugie dziecko ale jakze inne niż pierwsze. Tym razem mam kłopot ze snem dziecka. Otóż mała ma 3-4 drzemki w ciągu dnia, ok 18.30-19 kładę ją "na noc". Od północy zaczyna się wiercić i do tego strasznie ssie kciuk (smoczka nie używa ).W nocy karmie ja też piersia ale jak dla mnie bardziej ją traktuje jak smoczek niż źródło pokarmu.Jak to sprawdzić? Śpimy razem. W wielkim finale budzi się ok 4 rano.Robie jej butle i przesypia jeszcze z godzinkę. Jest to dla mnie męczące, zwłaszcza te nocne akrobacje. Dodatkowo mam tez klopot z usypianiem jej w dzień o ile czasem wspomoge sie piersią tak mąż tego juz nie zrobi i usypianie czasem trwa z godzinę. W dzień w ogóle nie karmie piersia i nie zamierzam. Jak zakończyć nocne przystawianie? Pomocy.

Bartek [emoji170] 24.02.2008
Asia [emoji178] 06.06.2017
 
reklama
Ja bym zaczęłam od tego, by na noc kłaść córeczkę później - chociażby i o 22.
Jeśli jest problem z usypianiem w ciągu dnia, to ogranicz drzemki do dwóch.
I najważniejsze - zachowywać schemat dnia.
I bym już pomału wyprowadzała ją z Twojego łóżka, bo później będzie jeszcze trudniej (no chyba że chcesz aby została w Twoim łóżku).
 
Do góry