reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problem ze SZPITALEM!

agatam311

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Czerwiec 2010
Postów
23
Witam...jestem tu nowa,,,Też poroniłam w 11tc...szpital nie chce mi wydać pisemnego zgłoszenia urodzenia dziecka..ponieważ nie można ustalić płci...Chcemy wysłać pismo do szpitala..jeżeli któraś ma wzór takiego pisma bardzo bym o nie prosiła...ja nie mam głowy teraz do niczego...bardzo cierpię po stracie mojego groszka:(
 
reklama
kurcze pisma nie mam ale gdzieś czytałam że uznaje się płeć żeńska, jak znajde to dam info. Trzymaj się kochana. Nie dość że musisz przeżywać taki bol to jeszcze walczyć ze szpitalem
 
moze na stronie poronienie.pl cos znajdziesz, napisz moze tez do 13x13 ona pochowała swojego maluszka z11tc i ma siostre prawniczke wiec moze cos wymysla, z tego co slyszalam to bylo tak ze plec samemu sie ustalało ale chyba to zmienili ze ma byc żeńska, musiałabys napisac do agatki-13x13
 
Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2006 r. ust. 2:
„Karta zgonu jest wypełniania dla:
1) osób zmarłych
2) dzieci martwo urodzonych, bez względu na czas trwania ciąży, na wniosek osób uprawnionych do pochowania, o których mowa w art. 10 ust.1 ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych, zwanej dalej „ustawą.” ”

Żaden z obowiązujących przepisów prawnych nie uzależniają nabycia przez dzieci poczęte praw, od osiągnięcia przez nie określonego wieku lub masy ciała. Jedyna normatywna definicja pojęcia "dziecko" zawarta jest w ustawie z dnia 6 stycznia 2000 r. o Rzeczniku Praw Dziecka (Dz. U. z 2000 r, Nr 6, poz. 69). Zgodnie z przepisem art. 2 ust. 1 ustawy, dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności.


może to pomoże
 
Ostatnia edycja:
już mam wydrukowane...sklecę może jakoś pismo do nich i zaniosę im...
 
Ostatnia edycja:
mnie też w szpitalu wyśmiali nawet z tym wszystkim co napisałyście, niestety aktu urodzenia i zgonu jednocześnie nie dostała w urzedzie i na tym się moja sprawa skończyła
 
reklama
A uzasadnili jakoś to rozbawienie i brak zgody na wydanie aktu w urzędzie? Widzisz... Mnie w szpitalu nie powiedzieli nic. Dowiedziałam się tu, na forum, że mogłam... Dzwoniłam później do szpitala - sekretarka powiedziała mi że jeśli została ustalona płeć maleństwa to wydają papier. Nie była - przecież mój maluszek odszedł tak wcześnie... Mam dziką ochotę urządzić w szpitalu tzw. "jazdę" - o brak właściwej informacji skutkujący odebraniem nam prawa podjęcia decyzji co do pochowania dziecka lub odstąpienia od pochówku. Niniejszym odebrali nam możliwośc godnego pochowania i pożegnania naszego dziecka.
 
Do góry