reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem ;(

Dołączył(a)
6 Styczeń 2016
Postów
7
Witam! Jestem obecnie w 21 tygodniu ciąży, podczas badania USG moj lekarz prowadzący zauwazyl w lewej komorze serduszka malenstwa plamke(okolo 1lub 2mm) tzw. Ognisko Hyperechogeniczne. Procz plamki anatomia plodu prawidlowa, uklad kostny bez defektow, kark i kregoslup prawidlowy, rytm serca prawidlowy, wszystko ok. Po badaniu polecil mi pojechac na badanie specjalistyczne ECHO SERCA PŁODU Szpital Kraków Ujastek. Czy ktoras z mam lub obecnych kobiet w ciazy miała podobna sytuacje? Bardzo sie denerwuje, mimo to ze uspokoila mnie ze nie widzi nic zlego procz wlasnie tej plamki ktora trzeba zbadac. Bardzo prosze o odpowiedz! Mam 22 lata..
 
reklama
Zapisz się na to badanie, bo inaczej nie da Ci to spokoju. Znajdź tylko placówkę, która dysponuje dobrym USG i dobrym specjalistą.
Być może na kolejnych badaniach, plamka zniknie (chociaż nie musi). Na wszelki wypadek weź ze sobą zdjęcie z USG jak będziesz rodziła, aby dokładnie po porodzie serduszko maluszkowi przebadali. Z mojej wiedzy plamka ta jest związana z budową serca i może powodować szmery, które z czasem powinny zaniknąć.
 
Witam, w ciąży z synkiem miałam taką samą sytuację z tym, że u mojego maleństwa widoczne były dwa ogniska hyperechogeniczne chyba w 22 tc.Najprawdopodobnie było to wynikiem infekcji, którą przeszłam w ciąży w 6 pierwszych tygodniach.
Zawsze w takiej sytuacji zalecane jest badanie Echo serduszka płodu. Nie martw się na zapas, bo najważniejsze , że wszystkie inne parametry są wporządku. Również byłam skierowana na badania na Ujestek. U mnie do końca ciąży były widoczne te plamki zostałam poinformowana, że nie jest to wada serduszka i w żaden sposób nie będzie to rzutowało na funkcjonowanie serca, a jedynie możliwe, że będzie słyszalny szmer w serduszku dziecka - tak też było , a zresztą do tej pory jest. Robiliśmy echo serca zresztą niedawno i jest wszystko wporządku , a ten szmer określony został jako niwinny.
Wtym momencie synek za kilka dni skończy rok i jest okazem zdrowia :-) :)
Jeżeli miałabyś jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało PW.
Nie zamartwiaj się , umów się jak najszybciej jeżeli jeszcze tego nie zrobiłaś , bo z tego co pamiętam (nie jestem na 100% pewna), ale chyba to badanie powinno zrobić się do 25-26 tc i trzymam mocno kciuki :)
 
Jedź na badanie do szpitala Ujastek, nie ma co się stresować na zapas. Ja miałam to badanie bo źle było serduszko widoczne na usg i były w rodzinie problemy z serduszkiem u maluszków ale badanie wszystko dobrze pokazało i mogłam odetchnąć z ulgą ;) tam mają bardzo dobry sprzęt i fachowców więc nie stresuj się na zapas ;)
 
Mój synus miał dziurkę w serduszku wykrywa koło 23 tyg, kilka razy mieliśmy echo serca, koło 28 tyg dziureczka zarośla, syn ma 14,5 miesiąca ma się super. Nie martw się na zapas a badanie jak najbardziej zrób, ujastek to dobry szpital, mają dobry sprzęt ;)
 
Mój synek miał robione to badanie w okolicach 5 mc, ale z powodu wypadającego rytmu serca. Lekarz mówił że jakieś 90 % wyników z echo jest prawidłowych i że to badanie często jest zlecanie tak na wszelki wypadek. Wiem że ciężko się nie martwić, zwłaszcza jeśli sprawa dotyczy serduszka, ale trzeba myśleć pozytywnie! Ps, młodemu zaraz po urodzeniu rytm się wyrównał ☺
 
reklama
Do góry